Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 20:42, 13 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)

Ja w tę suchą zaprawę - bo to zwykla ziemia pewnie - roslinki posadziłabym. N.p. smagliczkę murową. rojniki jakieś, albo floksy szydlaste. Kwestia wyboru i gustu
Mnie ta cegła, zanim pokryje się patyną, za bardzo razi


Basiu, już jest posadzony mech, mam w planie dalsze rośliny, mam też przepis na patynowanie cegieł roślinami. Napisałam też chyba niemal to samo co Ty - wszystko jest za świeże )))
Ale stare murki, zanim były stare, kiedyś były nowe.....


Edit:

Jak Ty już wszystko wiesz, to ja już śpię spokojnie ....)))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
AgnieszkaW 21:23, 13 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pięknie będzie Debro, jak murek nabierze troszkę patyny i obrośnie roślinkami. Świetny pomysł miałaś, ławeczka na murku rewelacyjna. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 22:10, 13 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
AgnieszkaW napisał(a)
Pięknie będzie Debro, jak murek nabierze troszkę patyny i obrośnie roślinkami. Świetny pomysł miałaś, ławeczka na murku rewelacyjna. Pozdrawiam serdecznie





dziekuję Agnieszko, patyna bedzie wkrótce, mleko z mchem z miksera )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Przetacznik 22:28, 13 lip 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Idę do Ciebie Debro, i co widzę ? Mur z siedziskiem - doskonały pomysł i oczywiście wykonanie - lux. Co do patyny ja próbowałam cegły maślanką traktować - zadziałało - po roku Może koktail mchowy będzie szybszy? Pozdrowienia znad mieszania dżemy z porzeczek i znad lawendy - ścięłam i muszę jakoś wykorzystać...
____________________
Debra 22:43, 13 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Przetacznik napisał(a)
Idę do Ciebie Debro, i co widzę ? Mur z siedziskiem - doskonały pomysł i oczywiście wykonanie - lux. Co do patyny ja próbowałam cegły maślanką traktować - zadziałało - po roku Może koktail mchowy będzie szybszy? Pozdrowienia znad mieszania dżemy z porzeczek i znad lawendy - ścięłam i muszę jakoś wykorzystać...


Ojj zaraz lux.... ale wielkie dziękuję.
To jest przepis na nanoszenie napisów tzw. 'moss graffiti'. Kluczowy jest dodatek mchu i cukru do yogurtu. Zmiksowane rośnie od razu, ale to wiem na razie z filmików.
Jak zrobię koktail mchowy i namaluję cegly dam znać ; Może się przyda.

Rozumiem, że dżemu z lawendy nie robisz )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
marzena 23:12, 13 lip 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Debra, bardzo fajny pomysł i wykonanie tego zakątką z cegłą
podoba mi się !
____________________
marzena O....!
eda 00:36, 14 lip 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Debra napisał(a)


Kasiu, porównania przed - po to zawsze jest jakiś impuls

U mnie dzisiaj wynik parudniowych prac. Wszystko jeszcze świeże i daleko do końcowego wyglądu, ale jakiś etap zakończony.
Tak było w 27 czerwca, po usunięciu stołu i przekopaniu tego zakątka.



2 lipca przyjechała Hortensja Dębolistna i wzbogaciła smutny zakątek.



Ale dalsze prace nad rabtą cienista mi nie szły Nie podobało mi się to miejsce.
Szukałam rozwiązania i znalazłam takie







Wszystko jest zbyt świeże, musi zarosnąć, cegła musi dostać patyny, trawa wyrosnąć, muszę dosadzić sporo roslin, głównie traw, ale coś juz tam jest.
super ławeczka w cegiełkach będę sledzić końcowy efekt ciekawa jestem tych nowych hortensji buźiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Przetacznik 08:50, 14 lip 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Debra napisał(a)


Ojj zaraz lux.... ale wielkie dziękuję.
To jest przepis na nanoszenie napisów tzw. 'moss graffiti'. Kluczowy jest dodatek mchu i cukru do yogurtu. Zmiksowane rośnie od razu, ale to wiem na razie z filmików.
Jak zrobię koktail mchowy i namaluję cegly dam znać ; Może się przyda.

Rozumiem, że dżemu z lawendy nie robisz )))


NIe wiedziałam o "moss graffiti" a pomysł wart uwagi.
Dżem z lawendy to jest myśl! Tylko kto to zje? Ja raz na lody lawendowe się skusiłam - wrażenia jak z kąpieli : )
____________________
Debra 10:30, 14 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
marzena napisał(a)
Debra, bardzo fajny pomysł i wykonanie tego zakątką z cegłą
podoba mi się !


Dziękuję, to bardzo miłe, bo jak się coś takiego robi to nie od razu efekt jest taki, jak powinien być. Tzn. to sie musi 'zestarzeć', zarosnąć.

Jakże się cieszę, że Ci się podoba
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 10:31, 14 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
edyta_borkowska_kuchcik napisał(a)
super ławeczka w cegiełkach będę sledzić końcowy efekt ciekawa jestem tych nowych hortensji buźiam


Dzięki Edyto.
Hortensje dębolistne to dla mnie też zupełna nowość. Jak na razie widzę, że bardzo ciężko jest im się zaadaptować w nowym miejscu, żyją, ale widać, że walczą
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies