Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

atena35 22:26, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
W związku z powyższymi zdjęciami proszę o pomoc w podjęciu decyzji

Lawenda czy rozplenice ???????????????????
____________________
Ogród Tosi
asica 22:37, 25 mar 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3835
Hmm może obie cudne, ale w donicach u kokoszki zobaczyłam poduchy wyglądające jak lawenda, ale to chyba modrzewnica i zauroczyły mnie wyglądem również o tej porze roku. Kupiłam kilka w zeszłym roku, są kwasnolubne kosztowały po kilka zl.

Idę zajrzeć na letnie zdjęcia u kokoszki, to jednak chyba lawenda. Więc ja głosuję za lawendą. Rozplenice smutny kolor mają. Choć bardzo je lubię
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Madzenka 23:05, 25 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Z powodu połączenia z iglakami - trawa, bo laweda nie zniesie kwaśnego podłoża i wody
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Magda70 06:34, 26 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mam i rozplenice i lawende i seslerię...

W/g mnie rozplenica za wysoka, ścianasz ją teraz i masz łyso.

Lawenda sama widzisz jak wygląda - a i jak Madżen pisze z iglakami będzie za kwaśno.

Sesleria - wygląda cudnie nawet w zimie. Ciachnęłam ją 2 tyg temu - juz ma piękny zielony , soczysty kolor. A i wzrostem dorównuje żurawkom.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gabrysia_ 07:55, 26 mar 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Tosia fajnie,że wróciłaś
Buziaki
____________________
atena35 09:13, 26 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Magda70 napisał(a)
Mam i rozplenice i lawende i seslerię...

W/g mnie rozplenica za wysoka, ścianasz ją teraz i masz łyso.

Lawenda sama widzisz jak wygląda - a i jak Madżen pisze z iglakami będzie za kwaśno.

Sesleria - wygląda cudnie nawet w zimie. Ciachnęłam ją 2 tyg temu - juz ma piękny zielony , soczysty kolor. A i wzrostem dorównuje żurawkom.


Która selseria Madziu? podpowiesz??
____________________
Ogród Tosi
Malgosik 10:18, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
A ja głosuję za lawendą podsypaną żwirkiem. Świerki powinny wytrzymać niezbyt mokre podłoże a zakwaszają jedynie ich igły? Ja wybieram igły sosence ręcznie i zbieram ze żwirku, więc nie zdążą się rozłożyć i zakwasić. Tak to rozumuję, choć mogę być w błędzie.
Rozplenica jak dla mnie jest za duża na to miejsce i zbyt rozłożysta. Chyba że inne trawiaste, np. turzyca bronzita, bo kolor by się przydał, a i ładnie zwisałaby na murku.

Jak opuchlaki siedzą w gruncie to i inne korzenie zjedzą. Mus je najpierw wytępić, bo Ci zaraz na trzmielinę skoczą. Jeść coś muszą, a ja lubią. Szkoda tych żurawek.
____________________
Ogród na glinie
Borbetka 10:28, 26 mar 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mus opuchlaki wybić. Sesleria wg mnie to najlepszy pomysł, choć nie sprawdzałam kwasowości, jakiej wymaga i czy w ogóle. Rozplenice za wysokie będą i zanim się rozbujają w sezonie, zdążysz się zmęczyć czekaniem .
____________________
borówcowy wizytowka
atena35 11:32, 26 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Malgosik napisał(a)
A ja głosuję za lawendą podsypaną żwirkiem. Świerki powinny wytrzymać niezbyt mokre podłoże a zakwaszają jedynie ich igły? Ja wybieram igły sosence ręcznie i zbieram ze żwirku, więc nie zdążą się rozłożyć i zakwasić. Tak to rozumuję, choć mogę być w błędzie.
Rozplenica jak dla mnie jest za duża na to miejsce i zbyt rozłożysta. Chyba że inne trawiaste, np. turzyca bronzita, bo kolor by się przydał, a i ładnie zwisałaby na murku.

Jak opuchlaki siedzą w gruncie to i inne korzenie zjedzą. Mus je najpierw wytępić, bo Ci zaraz na trzmielinę skoczą. Jeść coś muszą, a ja lubią. Szkoda tych żurawek.


O jak się cieszę z głosu za lawendą

Opuchlaki to już na trzmielinie też siedzą Na jesień wszystkie młode listki obżerały. Ja sobie myślałam "co takie maleńkie te listeczki" a one obgryzione fuj.
Dlatego z opuchlakami też walczę. Wrotycz na gnojówkę kupiłam, jesienią ciepłe nicienie wylałam.
Z resztek żurawek sadzonki "pociągnę", może jakoś przeżyją
____________________
Ogród Tosi
atena35 11:34, 26 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Borbetka napisał(a)
Mus opuchlaki wybić. Sesleria wg mnie to najlepszy pomysł, choć nie sprawdzałam kwasowości, jakiej wymaga i czy w ogóle. Rozplenice za wysokie będą i zanim się rozbujają w sezonie, zdążysz się zmęczyć czekaniem .


Z opuchlakami walka trwa.
Selseria bardzo mi się podoba
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies