Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

magnolia 12:06, 25 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
hej Tosiu
Prosiłas o letnie selerie:
Careulea- lipiec i sierpień, a trzecie wiosenne- kwietniowe- nie widac za bardzo jej koloru- jest taki zimny raczej





ja ją lubię bardzo, ale tnę ja na przedwiośniu i w sezonie jeszcze po wkitnieniu, a czasem nawet jeszcze raz- mam metodę- tna jak mnie wnerwia. Do wys 3- 5 cm, potem za tydzień juz na nowo puszcza i znów ja lubię . Bardzo szybko się wyładnia.
Chyba Krania ja tez miała, ale u niej źle wyglądała- może to kwestia tego ciecia... Ona daje króciutkie rozłogi, więc łądniej jej jak jest w wikększych grupach. I jak wszytskie żelazne trawy co kilka sezonów warto ją podzielić dla odmłodzenia- u mnie nawet nie łysieje w śdrodku tylko traci forme zwartej kępy.
To czas na dzielenie ( się z innymi- ja posłałam w śwait chyba z kilkaset sztuk w sumie, a zaczynałam od 3 sztuk
____________________
Kindzia 12:18, 25 mar 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Już wiem czemu mi zginęłaś jakoś...dawno Cię nie było!

Dopiero niedawno czytałam dyskusję o sadzeniu hortek z różami...bardzo ładnie to wygląda!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
OlaB 13:56, 25 mar 2015

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 19
cudowny ogrod. cudowny. zrodlo inspiracji
____________________
malgorzata_s 19:52, 25 mar 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Piękny ogród zaznaczam do podglądania
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
nicol21 21:17, 25 mar 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Szkoda tych żurawek, ale co tam - będzie coś nowego i fajnego!Trawy są rewelacyjne no i jeszcze zimą zdobią.

Ciekawa jestem jak ogródek się zmienił, bo w sumie parę miesiecy w ub roku nic nie pokazywałaś. Ale super że wróciłaś
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
atena35 21:43, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
magnolia napisał(a)
hej Tosiu
Prosiłas o letnie selerie:
Careulea- lipiec i sierpień, a trzecie wiosenne- kwietniowe- nie widac za bardzo jej koloru- jest taki zimny raczej





ja ją lubię bardzo, ale tnę ja na przedwiośniu i w sezonie jeszcze po wkitnieniu, a czasem nawet jeszcze raz- mam metodę- tna jak mnie wnerwia. Do wys 3- 5 cm, potem za tydzień juz na nowo puszcza i znów ja lubię . Bardzo szybko się wyładnia.
Chyba Krania ja tez miała, ale u niej źle wyglądała- może to kwestia tego ciecia... Ona daje króciutkie rozłogi, więc łądniej jej jak jest w wikększych grupach. I jak wszytskie żelazne trawy co kilka sezonów warto ją podzielić dla odmłodzenia- u mnie nawet nie łysieje w śdrodku tylko traci forme zwartej kępy.
To czas na dzielenie ( się z innymi- ja posłałam w śwait chyba z kilkaset sztuk w sumie, a zaczynałam od 3 sztuk


dziękuję bardzo - mam o czym myśleć
____________________
Ogród Tosi
atena35 21:44, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Kindzia napisał(a)
Już wiem czemu mi zginęłaś jakoś...dawno Cię nie było!

Dopiero niedawno czytałam dyskusję o sadzeniu hortek z różami...bardzo ładnie to wygląda!!!


Mam zwyczaj znikania na zimę
____________________
Ogród Tosi
atena35 21:45, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
OlaB napisał(a)
cudowny ogrod. cudowny. zrodlo inspiracji


miło, że ktoś tak myśli bardzo miło ....
____________________
Ogród Tosi
atena35 21:48, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
nicol21 napisał(a)
Szkoda tych żurawek, ale co tam - będzie coś nowego i fajnego!Trawy są rewelacyjne no i jeszcze zimą zdobią.

Ciekawa jestem jak ogródek się zmienił, bo w sumie parę miesiecy w ub roku nic nie pokazywałaś. Ale super że wróciłaś


Właśnie liczę na trawy i lawendę

Chyba nie potrafiłabym nie wrócić
____________________
Ogród Tosi
atena35 22:25, 25 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Latem wyglądało to tak


Niestety wstrętne opuchlaki zżarły żurawkom korzenie i wszystko uschło, dodatkowo gdy czyściłam to widziałam larwy w ziemi i przynajmniej narazie nie zdecyduję się na moje kochane Berry Smoothie.
Teraz wygląda tak


____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies