Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

beata_m 15:59, 13 mar 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
cudne te Twoje dekoracje
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
nawigatorka 16:12, 13 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A te formy to znam.ja robie jajka w nich tak:
1.napelniam obie polowki gestym betonem i szybkolacze z soba tak by nie zabrudzic zamka.nie jest to latwe.w przypadku jajek laczonych poziomo powinno byc latwiej.zaklejam tasna by sie nie otworzylo i po 24 h delikatnie otwieram i jeszcze mokry beton eygladzam palcem na laczeniu.a forma musi byc posmarowana olejem.tak widac laczenie


2. Mozna tez zrobic dziurę w formie,zakleicbja tasma,wstrzyknac beton.ale beton musi byc rzadki wiec opadnie po wyschnieciu i juz nie wuglada tak dobrze.laczenie bardziej widoczne mozna zaszlifowac ale mi sie nie chce
Pozniej Poli usune

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 16:13, 13 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jajka po wyciągnięciu z form smaruję naokoło czyli na tym łączeniu gipsem aby nie było widać, że jest zrobione z dwóch połówek





Po wyschnięciu szlifuję papierem ściernym 180 a póżniej 2000.





I na wianku wygląda tak





____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
siakowa 16:15, 13 mar 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
O matulu jak ja bym chciala znalezc sile zeby tez sobie takie zrobic
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 16:17, 13 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
No dziewczyny i jedna i druga relacja świetna, oba sposoby śmiało można stosować - dzięki, że chciało Wam się szukać fotek i pokazać ten proces!
____________________
Tu ma być ogród :)
polinka 16:19, 13 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asia, zostaw- nie usuwaj W tym samym momencie myślałyśmy o tym samym
Muszę spróbować z tym betonem tylko cała trudność będzie polegać właśnie na nie zabrudzeniu betonem tego łączenia. Olejem też smaruję
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 16:27, 13 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beata_m napisał(a)
cudne te Twoje dekoracje


Beatko dziękuję Chyba w prostocie siła
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 16:29, 13 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)
Asia, zostaw- nie usuwaj W tym samym momencie myślałyśmy o tym samym
Muszę spróbować z tym betonem tylko cała trudność będzie polegać właśnie na nie zabrudzeniu betonem tego łączenia. Olejem też smaruję

Szczerze to jedt bardzo trudne.gdy ro b ulam pierwsze jaja (nota bene ma je Kokoszka) rece chcialy mi odpasc tak sie meczylam.pelne foremki betonu trochę sie odksztalca.dlatego jajo otwierane w poziomie powinno byc stabilniejsze.efekt fajny ale dobrze by ktos Ci zakleil gdy juz oda Ci sie to polaczyc.bo powtorne zamykanie w razie rozpadniecia jest niezwykle wk....
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 16:29, 13 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)
Asia, zostaw- nie usuwaj W tym samym momencie myślałyśmy o tym samym
Muszę spróbować z tym betonem tylko cała trudność będzie polegać właśnie na nie zabrudzeniu betonem tego łączenia. Olejem też smaruję

Szczerze to jedt bardzo trudne.gdy ro b ulam pierwsze jaja (nota bene ma je Kokoszka) rece chcialy mi odpasc tak sie meczylam.pelne foremki betonu trochę sie odksztalca.dlatego jajo otwierane w poziomie powinno byc stabilniejsze.efekt fajny ale dobrze by ktos Ci zakleil gdy juz oda Ci sie to polaczyc.bo powtorne zamykanie w razie rozpadniecia jest niezwykle wk....
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 16:30, 13 mar 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
siakowa napisał(a)
O matulu jak ja bym chciala znalezc sile zeby tez sobie takie zrobic


Kasiek, u mnie właśnie te dekoracje powstały z braku siły. W ogrodzie nie mam jak działać to wymyśliłam inne zajęcie na wskrzeszenie energii
Polecam- to tylko na początku wydaje się skomplikowane
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies