Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Johanka77 10:20, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pokaż jak duże masz to carexowisko.
No pokaz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Juzia 10:34, 05 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
Nooo. Pokaż Poli!
Nie bądź samolub
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kawa 10:39, 05 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poli klub pedantyków zakładaj
ja się nie nadam ale grono będezie zacne

ładny ten carex a zdjęcia chętnie bym polukała
cmok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 15:10, 08 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Polinko jak ja uwielbiam Twoje ogrody! A to Twoje wyczucie jest niesamowite (i takie nieosiągalne dla mnie). Czego się nie tkniesz, wychodzi majstersztyk! Pojechała, kupiła buka- no i niech ktoś spróbuje sobie w tym miejscu wyobrazić jakiekolwiek inne drzewo!?

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Marta1980 18:29, 08 cze 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witaj... Ktoś mnie tutaj zaprowadził... Jako do eksperta od trawszukam traw między hortensjami limelight.. Myślałam o miskant gracillimus lub memoryale nie wiem które są wyższe... Wolałabym gdyby wystawaly ponad hortensje..jakie byś mi poleciła? A może inne? Myślę też nad brzózkami pomiędzy nimi... Będę wdzięczna za pomoc...
____________________
Marta Na Bukowej
polinka 20:42, 10 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Juzia, Johannka, Madzia Arbuzowa, ja tu Wam takie warzywa pokazuje a Wy chcecie jakieś tam carexowisko Foch!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:43, 10 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kawa napisał(a)
Poli klub pedantyków zakładaj
ja się nie nadam ale grono będezie zacne

ładny ten carex a zdjęcia chętnie bym polukała
cmok


Następna nienasycona trawami Proszę iść do Johanki, tam Kami znajdziesz ładne carexowisko U mnie póki co bida z nyndzą
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:45, 10 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Makusia napisał(a)
Polinko jak ja uwielbiam Twoje ogrody! A to Twoje wyczucie jest niesamowite (i takie nieosiągalne dla mnie). Czego się nie tkniesz, wychodzi majstersztyk! Pojechała, kupiła buka- no i niech ktoś spróbuje sobie w tym miejscu wyobrazić jakiekolwiek inne drzewo!?



Martuś, fajnie, że jesteś! Brakowało Ciebie tutaj.
Buczek jest ok ale gdyby był wypaśny grab to byłoby super
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:52, 10 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marta1980 napisał(a)
Witaj... Ktoś mnie tutaj zaprowadził... Jako do eksperta od trawszukam traw między hortensjami limelight.. Myślałam o miskant gracillimus lub memoryale nie wiem które są wyższe... Wolałabym gdyby wystawaly ponad hortensje..jakie byś mi poleciła? A może inne? Myślę też nad brzózkami pomiędzy nimi... Będę wdzięczna za pomoc...


Hej
Nie wiem czy jestem dobrym doradcą bo mam trochę inny stosunek do kwitnących traw niż większość Memory na bank będzie kwitł i osobiście nie lubię połączenia kwitnących traw z hortensjami. Do tego Memory jest trawą raczej fontannową a do hortensji, która sama w sobie jest gwiazdą na rabacie raczej widziałabym Gracilimusa lub jeszcze lepiej, Morning light. Jeśli dobrze przygotujesz stanowisko dla ML będziesz dbała o wilgotność, a przy tym nisko cięła Hortensje to taki zestaw będzie dobrym rozwiązaniem.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:04, 10 cze 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mam problem... chyba za bardzo postarałam się z przygotowywaniem gleby na skarpie bo sesleria szaleje.



Rozpanoszyła się tak, że pożarła rozplenice LadyU.




Chciałabym zabrać stąd rozplenicę i na jej miejsce, czyli w linii Grabów posadzić jakiej kwiaty. Chciałabym aby były białe, delikatne ( nie taki wielki kwiat jak u hortek), aby kwitły jak najdłużej, najlepiej sztywne, niepokładające się i muszą mieć min. 80 cm. Mogłyby być tez dwa gatunki Jedyne co znam to Jeżówki...


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies