Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz ogród, my i psiarnia:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród, my i psiarnia:)

Skula 09:13, 30 maj 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
witaj - wpadam z rewizytą
tylko moje kompetencje nie są upoważnieniem do dawania rad
mogę pojawiać się czysto towarzysko bo daleki jestem do wyrażania opinii i kategorycznych sądów
ale pomysły mogę przedyskutować

zauważyłem że masz podobną rabatę do mojej



no ale ja już tu przerabiałem porady , które jednak zupełnie do mnie nie przemówiły
obwódki z bukszpanu wypełnione żurawkami...
to oczywiście kwestia gustu i preferencji

może to Tobie coś podpowie i rozjaśni?






____________________
Skula Pomysł na ogród
bonita 16:59, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Och, jaki odzew!! muszę się otrząsnąć i już piszę..
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:02, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
anula napisał(a)
Bonitko przejrzałam Twój wątek i zobaczyłam, że urządzasz miejsce na ognisko. Czy masz już zrobione, bo ja też chciałabym sobie takie zaplanować. Może coś podejrzę....


Anulko- dzięki ,że wpadłaś do mnie Miejsce na ognisko zawsze tam było, jedynie takie skromne, otoczone palenisko kamykami na ściernisku Teraz ma być pierwsza klasa Lubimy ognisko, towarzystwo, gitarkę, pieczone w popiele ziemniaczki.. Podpatruj, będą nowe fotki.
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:05, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
polinka napisał(a)


polinko- pewnie podlewał go nasz kawaler ale co zrobić, on przy każdym podwyższeniu terenu, każdej roślinie,krzaku, podnosi nogę.
Polinko-myślałam o czymś odstraszającym ,kłującym ale zmieniłam zdanie, boję się ze psiakom krzywdę zrobię, że kolce w poduchy się im powbijają...pomyślimy o czymś innym . Ogród ma być kolorowy, te kolory mają przechodziś plamami jeden w drugi. Jestem otwarta na kolory Zobaczymy, tworzymy,co wymyślicie tak będzie
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:15, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
aniam napisał(a)
Hej,

super że prace się już zaczęły, śliczne roślinki kupione rh w cudnym kolorze

Co do rabaty z przodu to ja zdecydowanie odradzam obwódkę z berberysu - raz że kolce mogą poranić łapy psom jeśli tam wejdą, dwa- moje psy jak została posadzona obwódka z berberysu u mojej mamy i trochę się rozrosła, to została zjedzona - właśnie dlatego że kuła ( wymyśliły że skoro jest kolczaste to trzeba wytępić)

Ja bym dała tam jakieś drzewka szczepione na pniach - psy nie połamią, nie podepczą,
Oczywiście żywopłot jak najbardziej, trawy z biegającymi po nich psami dają w miarę radę.

A z roślin obwódkowych to zauważyłam na moich potworach, że trzmielina daje rade, nawet jak trochę zostanie zdeptana, nie jest kująca i dość szybko rośnie, bukszpanów i żurawek jeszcze nie testowałam

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne zakończenie róznania, karczowania i budowania w ogrodzie


Aniam Właśnie, widzisz, te kolce.. Jak się rozrośnie to nawet jakiś ludź może ucierpieć , berberysy są śliczne, bardzo mi się podobają ale będą bardziej w głębi rabaty brzózkowej.
Zastanawiam się nad drzewkiem szczepionym ,nawet 2 na tej rabacie by mogły być Jedno na słońce przy furtce drugie w tym zakolu- tak cieniście jest raczej. Może trzmielina szczepiona na pniu?
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:20, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Joaska napisał(a)
Bonita, a mnie ta rabata od razu jakoś różami i lawendą zapachniała, lawenda na około rabaty w środku kilka róż okrywowych np. spairina, w środeczku wiśnia umbraculifera, pod płotem cisy a przed nimi miskanty.
pozdraiwam


Joasia- lawenda i róże- fajnie, cisy i miskanty też super, lubię te połączenia. Tą wiśnie lecę obejrzeć.
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:28, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Ola szukanie inspiracji jest bardzo przyjemnym zajęciem, ja mogę wykonywać je godzinami

Skula- fajnie,że wpadłeś rzeczywiście podobny układ rabaty i propozycje fajne.Dzięki Drzewo liściste będzie fajnie wyglądać, widzę też u siebie stożek. Ten rząd tuji raczej odpada, bo brama je zniszczy a one bramę.. Podobają mi się miskanty i hortensje. A numerki co oznaczają? bo 3 to chyba bukszpan, 4- berberys, 5- żurawki czerwone?, 1-?, 2- ?
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:42, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Miałam wkleić wam moje rysunki tej rabaty. Otóż zamiast wczoraj ją kończyć latałam po szkółkach, patrzyłam co jest, znalazłam szkółkę z pięknymi kulami bukszpanowymi, no mówię wam, w szoku jestem, kule, stożki, bukszpan na pniu- w przyszłym tyg lecę kupować Świerki cudowne, drzewa,krzewy, morze, morze roślin..

Efektem mojej wyprawy jest:
Kompozycja nr 1 :


Kompozycja nr2


Trawki na tymczasie:


I lawenda w towarzystwie rozplenicy japońskiej ( ale to do poprawki bo ziemia dla nich tu nie taka)

Chciałam tu w tej donicy zrobić dużo lawendy i pośrodku tą trawkę, wiem, początki zawsze są trudne
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 17:53, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
I jeszcze kilka ujęć z wczorajszych prac
Tam gdzie tak taczki dyskutują będzie zakątek z brzozami

Przygotowywane odwodnienie ogniska, jeszcze drenaż będzie na dnie


tu będzie rabata z jarzębiną


a tu w rogu koło domku gospod. będzie miał swe miejsce buk czerwony pendula


To stanowisko zachodnie, okno od jadalni, miało być miejscem na murku dla rododendronów, pomysł upadł- śnieg z dachu zabiłby moje krzaki, myślę o bukszpanach kulach, hostach, funkiach i paprociach, co wy na to??



Widok z góry na rabatę frontową, nad którą intensywnie myślę ( po lewej furtka, z tyłu jeżdzi brama)



____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 18:03, 30 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Przepraszam ,a w jakim programie robicie te malunki na zdjęciach?
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies