Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz ogród, my i psiarnia:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród, my i psiarnia:)

bonita 18:08, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Dzień dobry wszystkim
Zainspirowana i zachęcona miłą,ciepłą atmosferą na ogrodowisku zdecydowałam się powierzyć Wam nasz ogród. Tzn, nasz przyszły ogród. Jestem święcie przekonana ,że trafi teraz w dobre ręce i będą z niego ludzie
Prace budowlane zakończyliśmy 2 lata temu. Finanse nie pozwoliły nam ruszyć z ogrodem przez te 2 lata.

Mamy ogólny plan już zrobiony, wywierconą studnię, nawodnienie całego terenu (no prawie całego) i elektryka -zakopane w rowach ,




____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 18:21, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Teren został podzielony na 3 części. Największa część to ma być nasz pikny ogród, teren od frontu i na lewo to część dla naszych stworów -potworów, a tam na górze fotki po lewej stronie warzywniak.
Prezentuję wam nasze szczęścia




Mamy więc mały problem, który staramy się rozwiązać Jak urządzić ogród i go prowadzić by mimo tak dużych psiaków móc kiedyś cieszyć się jego pięknem.?
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 18:33, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Ogólny plan ogrodu i i schemat nawodnienia


____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
bonita 18:39, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Wymyśliliśmy,że w psiej części z tyłu domu po lewej zrobimy sad,posadzone już tam są drzewka owocowe 10 szt, zabezpieczone są listewkami i owiniętę pnie grubą folią by ochronić je przed naszym czarnym "podlewaczem "
Na czas naszej nieobecności psiaki będą mieć dostęp do sadu i części frontowej domu a jak pańciostwo wrócą z pracy to chulaj dusza pod czujnym okiem pańciostwa po całym terenie Co wy na to?

Jeszcze zostanie problem jak urządzić psi teren by też się dobrze prezentował.
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Gardenarium 21:33, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, lubię takie skośne ogrody, bo sama mam taki i uważam że są interesujące.

Odgrodzenie części ogrodu dla psów to dobry pomysł, bo ogród nie może być w całości dla nich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgataBC 21:37, 07 maj 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Cieszę się, że założyłaś wątek, witam Cię serdecznie, myślę, że dużo osób Ci tu pomoże, wiele osób ma ogrody z psiakami(-da się je wychować), z tego co czytałam u forumowiczów.
Szykuje się spora inwestycja skoro tak rozprowadzone nawadnianie itp.
Powodzenia więc życzę Chętnie podpowiem jak coś potrzeba.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:41, 07 maj 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
I rzeczywiście fajnie, że działka nie jest prostokątna
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
bonita 22:08, 07 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
O rany, jak mi miło Dziękuję I forumowa mistrzyni u mnie, och, ach Witam wszystkich i dziękuję za ciepłe przyjęcie. Będę, będę pytać,pytać,pytać..
Działka prostokątem nie jest,to prawda, zwęża się bardzo w stronę lasu, pod lasem mamy boisko do siatkówki plażowej, samo w sobie wygląda dobrze,ale tam też coś pokombinujemy by było pięknie.
Tę działkę kupowaliśmy jako ostatnią, nikt jej nie chciał, taka nieforemna pokraka. Nam się jednak spodobała, wydzieliliśmy boisko z tej najwęższej części a z reszty coś spróbujemy stworzyć.
Danusiu, narazie teren w całości należy do nich, chłopak- czarny, kopie dziury i w nich leży , dziewczynka- grzeczna sunia, szkód nie czyni, gania czarnego gamonia po całym terenie.
Debora- właśnie psich ogrodów znależć nie mogłam. Dziękuję za miłe słowa

Nawodnienia jest dużo i już ludzie,którzy ogród będą zakładać mówią ze za dużo. Ale chyba jak więcej to lepiej,nie?
Pokażę jak to wygląda , tzn rowy już zasypane i ogrodzenia wewnętrzne postawione.Jutro zrobię nowe fotki.


widok z tarasu na południową część , za płotkiem boisko.
Pozdrawiam,


____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
AgataBC 22:16, 07 maj 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Ostatnio oglądałam ogrody osób, które mają zwierzęta. Poszukam jutro i podam linki.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Joaska 08:35, 08 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bardzo interesujący teren i plan ogrodu też ciekawy,
fajny pomysł z oddzieleniem terenu dla psiaków.
Pozdrawiam.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies