Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piaskownia na zakręcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Piaskownia na zakręcie

boguslawa_ma... 20:24, 07 cze 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
ewsyg napisał(a)

Najnowszy zakup, kto zgadnie co to za roślinka. Jeszcze jest malutka, ale docelowo to duża piekna bylina.

Mam nadzieję, że będzie jej u mnie dobrze


Ożywi las.


Może to hortensja dębowa.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
ewsyg 21:56, 07 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
nie hortensja
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Debra 23:03, 07 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Liście ma jak Rodgersja!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 23:09, 07 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewsyg napisał(a)



Mam plan działki
Będzie podzielona na tzw. pokoje. Plan powstawał w mojej głowie chyba dwa lata. Kiedy podjęłam decyzję, że to brzydkie kaczątko przemienię w piekną łabędzicę to wogóle nie wiedziałm co i gdzie. Wiedziałam tylko, że ma być bardzo zielono, kolorowo, pachnąco, smakowicie a co najważniejsze dynamicznie. Ten ogród ma żyć, ma się ciągle zmieniać. Mają być ptaki, żaby, owoady, może wiewiórki ( dla nich jest już leszczyna ) może jeże. Widziałam tu już jaszczurki. Wieczorami pod tylne ogrodzenie podchodzą sarny a od początku wpada do mnie zaprzyjaźniona para bażantów. Obok sąsiedzi mają staw, więc nad głową przelatują mi dzikie kaczki i gęsi, kołują jastrzębie i myszołowy. kiedyś na sacer zapędziła się kuna. nieopadal płynie rzeka i wpowadziły się bobry i już robią tamy, a za płotem przepływa Warta, która może 1 km dalej bierze swój poczatek.
Pomimo jej brzydoty i trudności pokochałam ją całym sercem i walczę o nią kiedy tylko mam czas. nie mam go dużo ponieważ jestem pracującą babacią bardzo żywotnego wnusia, więc trzeba trochę pomóc córce. Najważniejsze jest to, że reszta rodziny coraz mniej sie kłóci ze mną, że bardziej od nich kocham ten kawałek ziemi i wpadają coraz częściej. Ostatnio zaczęli mi pomagać I to jest piekne .


Ambitny plan, wielki teren, trudny, ale wierzę, że dasz radę. Poza tym fajnie, że Twój plan przewiduje ogród wtopiony w otoczenie. Nie osiągniesz tego w rok, ale powoli, bedzie tak jak chcesz.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 00:54, 08 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
ewsyg napisał(a)

Najnowszy zakup, kto zgadnie co to za roślinka. Jeszcze jest malutka, ale docelowo to duża piekna bylina.

Mam nadzieję, że będzie jej u mnie dobrze


Ożywi las.



Rodgersja kasztanolistna (Rodgersia acutifolia)
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 11:28, 08 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)


Rodgersja kasztanolistna (Rodgersia acutifolia)


A ja byłam pierwsza ! ))

Kasztanolistna czy kasztanowcolistna?
Ja znam tę drugą wersję, do tego rośnie u mnie
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
eda 11:34, 08 cze 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ewsyg napisał(a)


serduszka



żurawka Marmolada



takie pąki ma jeżówka również Marmolada

Ależ u mnie smakowicie się zrobiło

Pęcherznica sobie ładnie rośnie. W tamtym roku ją sadziłam jako małą roślinkę, a teraz jak szaleje
witaj Ewciu super sobie radzisz w piaskowej ziemi pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
ewsyg 21:59, 08 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Tak, tak to rodgesja , piękna bylina, chyba będzie pasowała do lasu. Zauważyłam, że u mnie nie ma w ogóle podszycia, no to go stworze, ściółka już się robi sama.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:07, 08 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Trwają prace nad warzywnikiem.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AgnieszkaW 22:16, 08 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Ewo. Nawet na piaskach możesz stworzyć piękny ogród. Byłaś już w wątku "Kolorowy ogród na piasku"? Polecam. U mnie niestety glina, choć troszkę dalej są piaski. Ja muszę mieszać tę moją glinę z piaskiem, żeby cokolwiek urosło. widzę, że dużo roślinek już masz. Kosaćce pięknie kwitną, bodziszki, przywrotnik też. Czeremcha "Colorata" (bo to chyba ona) zachwycająca. Nie narzekaj, że nic nie będzie rosło, bo będzie. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies