Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piaskownia na zakręcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Piaskownia na zakręcie

Debra 11:16, 09 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewsyg napisał(a)
Drogie kobietki najważniejsze, że to piekna roślinka. Widziałam ją Debra u Ciebie i ciekawa jestem jak zimuje .




Oj piękna jest, pełna zgoda, ma takie solidne te liście. Co do zimowania już odpowiedziałam w moim wątku, zapraszam
Największy problem z Rodgersją - moim zdaniem - jest z zasychaniem liści. Musi rosnąć w pełnym cieniu, mieć sporo wilgoci, a i tak jeśli jest gorąco, zasychają jej brzegi liści. Nie wygląda to wtedy zbyt pięknie. Oglądałam wiele jej zdjęć z róznych warunków hodowli i tak naprawdę tylko nad brzegami jakichś wodnych zbiorników wygląda zdrowo i zielono.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 22:56, 10 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Musisz, Ewo, dla tej rodgersji stawik wykopać
Zresztą, kto wie, kobieta zdeterminowana wszystko potrafi
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 23:30, 10 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mam go w planach. Tam, gdzie jest ta agotkanina będzie ścieżka z kamyków rzecznych. Ona będzie przechodziła w strumyk, który będzie się łączył z oczkiem wodnym zakończonym pod lasem niewysokim wodospadem.( przy tej dużej pierwszej widocznej po lewej stronie brzozie ) Wodospadzik ma być obsadzony paprociami, funkami i jakimiś podobnym, które będą powtórzone w lesie, żeby to jakoś się razem łączyło. Jeżeli byłaby fajniejsza pogoda to może kawałek zaczęłabym w tym roku, sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądać



to jest to miejsce. Muszę zlikwidować tą ala rabatkę , czyli trzeba wszystko poprzesadzać. Zastanawiam się, czy zostawić perukowca i liliowca. Co o tym kochani sądzicie ? Ladnie będzie wyglądał perukowiec przy małej jasnej kaskadzie?

Czekam na Wasze opinie .

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
gierczusia 08:52, 11 cze 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ja lubię kolory .. Więc plus dla perukowca ... Poza tym , te jego peruczki są zarąbiste
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ewsyg 09:09, 11 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Tylko jedno mnie hamuje przed zostawieniem go w tym miejscu, to że zrzuca liście. Brzoza też będzie też zanieczyszczać liśćmi, mogę sobie potem nie dać rady z czyszczeniem.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 16:43, 11 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ewo, ja myślę, że naipierw trzeba wytyczyć i zrobić strumyk, i kaskadę a później obsadzać roślinami.
Mnie perukowiec w tym miejscu nie pasowałby.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 16:54, 11 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Myślę, że lepszy byłby Rh. W lesie też będą Rh - wszak to ich ulubione miejsce
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 17:29, 11 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
O tak, rh i to nie jeden!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 22:56, 11 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ewo, masz co robić, plan ze strumykiem super, tylko Rodgersja w tym mijescu nie dałaby rady. Za duzo słońca.
Trawy za to nad strumieniem, w słoneczku...o i liliowce, bo one też najlepiej pod rynną rosną
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
ewsyg 22:13, 12 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Proszę o podpowiedź wszystkich zacnych grzybiarzy - czy to jest maślak modrzewiowy, dodam, że sinieje

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies