Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

anitan 13:48, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
Pszczelarnia napisał(a)


Anito, narysuj od ręki układ komunikacyjny, dom, ogrodzenie, strony świata, bez wizualizacji. Zaznacz fragment, o który chodzi i podaj wymiary. Tak będzie łatwiej. Ta propozycja jednej ze szkółek to jakieś nieporozumienie na froncie. Nie sugeruj się tym.

wschód jest od góry planu
kwadraty to planowany taras, altana, drewutnia i kompostownik, zielone okręgi to jodła, katalpa i sosna.
Linie zielone to planowane rabaty, szare ciągi komunikacyjne. Szar kółko to planowane palenisko
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
martika 13:50, 13 sty 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Sa dwa stożki Danusiu, to ktorego usunąć?
I co ztymi Hortensjami?

Rozumiem, ten skrajny stożek po lewej stronie, własnie tylko co tam bedzie pasowało? przez pół dnia mam tu cień. Jakies lisciaste ? Moze Nigra? Nie wiem.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
anitan 19:19, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
albo takie cos?
obwódka z bukszpanu, wewnątrz przed lawendą żurawki (podobnie jak u Martiki)?
Może do tego jakaś kulka, np tuja Danica w rogu przeciwnym do modrzewia?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 19:42, 13 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
albo tak, z różanecznikeim i żurawkami? część domu od zachodu, w dużej mierze zacieniona przez dom. Słońce jest pod samum wejsciem dopiero po południu


pomóżcie, proszę! naprawdę, nie wiem co zrobić ;(
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
magnolia 08:58, 14 sty 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Anitan postaram się pomóc. Najfajniej by było żebyś wrzuciła prosty plan - rzut zgóry samego frobtu, bo ten co jest chyba nie bardzo tzryma proporcje. Ale juz nie rysuj. Garden puzzle- własnie za to ich nie lubię- zupełnie zakłamują rzeczywiśtośc. Na Twojej wizualizacji wyglada jakbys miała ok 10 metrów do domu naprawdę szerokiego podjazdu.
Nasadzenia maja byc przed wykuszem, tak?- Z niego się nie wychodzi, nie ma tam być komunikacji?
Jaką masz ziemię- cięzką, lekką? Jak jest z wodą - szybko przesycha, czy trzyma, stoją tam kałuże?
Warunki świetlne warto dobrze ocenić- to jest centralnie zachodnia strona? Wtedy mamy tam słońce po południu, ale mocno prażące. Jak oceniasz- w jakich porach jest tam słońce?
____________________
Pszczelarnia 10:10, 14 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anitan napisał(a)

wschód jest od góry planu
kwadraty to planowany taras, altana, drewutnia i kompostownik, zielone okręgi to jodła, katalpa i sosna.
Linie zielone to planowane rabaty, szare ciągi komunikacyjne. Szar kółko to planowane palenisko


Anita już narysowała ale nie wiem, czy to da Ci wiedzę właściwą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anitan 10:12, 14 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
Magnolia, dziękuję za zainteresowanie. Bo już traciłam nadzieję,ze ktokolwiek czyta moje posty albo administrator filtruje jako spam
na dole (pociągnięta w lewo linia żywopłotu) - część 5m jest jeszcze nie zagospodarowana.
Ziemia wygląda na gliniastą, kałużen nie stoją długo, szybko się osusza.
Domek jest troszkę wyżej niż brama, więc na przedogródku jest lekki spad.
Z tyłu domu są zrobione 2 poziomy, na dolnym trawnik na górnym chyba zdecydujemy się wysypanie kamieniami, ułożenie łupków albo płyt, pomiędzy nimi nasadzenia. W prawym górnym rogu jest furtka.
Podjazd niestety, jest szeroki, na 2 auta, poniżej jeszcze dodatkowo wszerz domku.
Nasadzenia przed filarami - tak.
Warunki świetlne warto dobrze ocenić- część zachodnia, pod samymi filarami utrzymuje się długo cień, poniżej, gdzie jest zasadzona trawka raczej cienia nie ma, tym bardziej, ze nie zasłaniają już tej częśći tuje. To się może zmienić, jak dosadzę tuje aż do bramy.



____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
magnolia 10:42, 14 sty 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Dzięki Ewo i Anito- ten plan jest jasny. Opiszesz jeszcze warunki- pytałam w poprzednim poście. To ważńe dla doboru gatunków
____________________
anitan 10:44, 14 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
dopisałam powyżej przed chwilunią
Ziemia wygląda na gliniastą, kałużen nie stoją długo, szybko się osusza.
Warunki świetlne - część zachodnia, pod samymi filarami utrzymuje się długo cień, poniżej, gdzie jest zasadzona trawka raczej cienia nie ma, tym bardziej, ze nie zasłaniają już tej częśći tuje. To się może zmienić, jak dosadzę tuje aż do bramy.
WAŻNE-niestety mocno tutaj wieje i poniewiera roślinki
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
magnolia 11:44, 14 sty 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wklejam propozycję. Kształty zaproponowałam takie żeby zrównoważyć je ze sobą .
Zobacz czy Ci się podoba
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies