Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 15:45, 03 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Doniu moja roślinka to dokładnie Rdest japoński 'Rosea' od zwykłego redstu japońskiego różni się wzrostem, dorasta do 40cm(kwaitostany) i nie jest ekspansywny. Fakt szybko się rozrasta, ale łatwo go ograniczać i nie mam z nim najmniejszych problemów od 4 lat, kilka razy dzielony, przesadzany i nadal rośnie. Wiosną trzeba się pozbyć suchych liści. Dla mnie same zalety, a najważniejsza to baaardzo długie kwitnienie. Czasem na liściach pojawią się jakieś kropki, ale nic z tym nie robie, a wepchnięty gdzieś na rabate jest ozdobny z tych ładnych kłosów


Gosiu dziękuje bardzo Na słoneczku to ja lubie się wylegiwać i troszkę przywędzić na brązowo, a jeszcze jak się chłodzi co chwile wodą Oczywiście ze zdrowym rozsądkiem, bardzo uważam na nadmiar słońca i godzinka opalania to całkowite maksimum

Marzenko to mi teraz strzeliłaś komplementa, aż mi w pięty poszło, ale z tym CHFSh to już przesada, nie mniej ogromnie miło.
Kopniak do dalszych prac i nowej rabaty bardzo solidny... muszę się postarać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bdan 15:47, 03 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)

Kopniak do dalszych prac i nowej rabaty bardzo solidny... muszę się postarać



Z Twoją pasją na pewno dasz radę
Donia72 16:18, 03 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Dzieki, to juz wiem, ze u mnie w ogrodzie zagosciBardzo mi sie podoba ta roslinka
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mille 17:11, 03 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Luki napisał(a)



Ale pięknie!! A ta żółć moim zdaniem jak najbardziej na miejscu
Zdolniacha z Ciebie
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Marysia 20:14, 03 sie 2014


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
PIĘKNIE - Łukaszu co to za żurawka w kolorze granatu ?
____________________
Mój skromny ogródek
Zielona 21:17, 03 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Łukaszu - pamiętasz, jaki to rozchodnik, którym się zachwycasz? Mam wrażenie /być może to tylko kwestia fotki/, że ma takie ciemniejsze liście... Jaki jest kolor kwiatów w rozkwicie?

PS Rabaty z lotu ptaka imponujące... nowa rabata obiecująca... bylinowa z żółtym akcentem wygląda moim zdaniem lepiej, niż gdyby tego świetlika tam nie było
Bogdzia 22:45, 03 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja tez gosuję za tym żóltym kolorem , jest jaśniej i weselej.Ta rabatka wyglada jakby była skomponowana photoshopem -idealna.Miłego tygodnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ewsyg 22:50, 03 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Łukasz pamiętaj o mnie jak dostaniesz ofertę liliowców
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pawlus 23:08, 03 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Luki napisał(a)
Kilka widoczków.
Zachwyt nad rozchodnikiem trwa





Ja zachwycam się tym połączeniem i całą rabatą z kulami i stożkami.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 23:32, 03 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Doniu polecam jak najbardziej

Mileno dziękuje bardzo... pomyśleć, że rabata powstawała bez żadnych planów i na dodatek przez nornice

Marysiu ta żurawka tak wyszła na zdjęciu (wieczorne fotki) odmiana to Obsidian.

Marto problem w tym, że ten rozchodnik to czysty przypadek, chciałem kupić odmiane Matrona i myślałem, że taką nabyłem. Okazała się inna i jak dla mnie lepsza.
Liście są zielono niebieski, łodygi różowe, a kwiaty kremowo-limonkowe 9określanie kolorów to bardzo skomplikowana sprawa)
Na zdjęciu kwiaty troszke prześwietlone, ale kolory liści bardzo wiernie oddane.



Bogdziu dziękuje bardzo i nie używam Photshopa, zbyt pracochłonne. Staram się tak ustawiać aparat, aby fotki były atrakcyjne i jak najbardziej realne, a fotka rabaty robiona wieczorem, dlatego zielen taka żywa

Ewo pamiętam, pamiętam, ale o ofercie na razie cicho. Muszę być cierpliwy bo to moje najpewniejsze źródło

Paweł dzięki oby tylko Prairie Fire chciała przezimować, a nawet jak nie zechce to posadze ponownie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies