Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Gocha 19:10, 01 wrz 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Łukasz podziwiam Cię że wytrzymałeś i nie kupiłęś liliowców . Ja niestety nie wytrzymałam i sporo zakupów roślinnych poczyniłam ale jak to u mnie jeszcze nie mam gdzie posadzić tzn część miejsca nie zrobiona ale miejsca mam jeszcze całkiem sporo. Łukasz szkoda że mieszkasz bliżej nas bo chętnie skorzystałabym z Twoich porad.
Cebulki w insekcie przegapiłam i u nas nie ma już wyboru a chciałam kupić irysy i czosnki. Kupiłam tylko troszkę tulipanów i więceej nie mam zamiaru kupować bo mam focha na nie - że są ładne tylko w pierwszym roku i co potem robić. Chcę zamówić tylko iryski żyłkowane i czosnki Krzysztofy. Pozdrawiam gorąco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Luki 08:43, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kamilo doczytałem, że chcesz buchanani lub Bronze Form, zacznijmy że turzyce to teoretycznie nie są trawy i teraz daj sobie z nimi spokój właśnie te 'trawki' łatwo dostać na początku sezonu. U mnie po tej zimie wszystkie padły, a miałem sporo i już na pewno ich nie posadzę

Justyno sam jestem ciekaw jak to ogrodzenie wyjdzie, dzisiaj zaczynam murować bo fundamenty musiały związać.
Nie znasz okolicznych szkółek? Jest ich kilka wbrew pozorom: bylinowy olszewscy, troszkę dalej wróblewscy. Jak nie znasz to pisz prześlę namiary

Asiu nie wiesz ile trwały negocjacje by przekonać do takiego ogrodzenia, ale jak przedstawiłem wstępny kosztorys to negocjacje nie trwały długo
Iryski zwykłe reticulata niebieskie, a czy to Harmony to nie wiem

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kawa 08:46, 02 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Łukasz chciałam je na "goraco" ale raczej zrezygnuję z uwagi na przemarzanie
myślę nad inną rabatą ... wiec wiesz jakbyś miał kiedyś czas i chęci cmok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Luki 08:57, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu się rozumie
Termin wolny, ale reszta wątpliwa samochodu raczej na pewno nie dostanę.

Asiak bardzo mi miło czytając co piszesz Dziękuję.
Pomarańczowa żurawka to Southern Comfort duża i łądnie rośnie.
Co do żurawek to kilka stron wcześniej wymieniłem jakie lubie, chcoaiz to nie wszystkie... o znalazłem.
Ja w szczególności lubię żuraweczki, z nich ulubione to Gunsmoke, Redstone Falls, Sweet Tea, Solar Power, Solar Eclipse, Honey Rose, Kimono i Cracked Ice.
Z Żurawek niezawodne u mnie są Sashay, Marmalade, Rio, Lime Marmalade, Caramel, Beauloais, Pinot Gris, Malachite.


Co do ogrodu to u mnie jeszcze bałagan w wielu miejscach, ale na żywo jest to widoczne, a do tego rabatunie niewielkie w większości

Gosiu powstrzymuje mnie tylko już całkowity brak miejsca, te które może się u mnie pojawić ma już wyznaczone rośliny, które są mi potrzebne i kilkanaście z nich już mam w doniczkach, a to jest dopiero problem
Z chęcią bym pozwiedzał dalsze zakątki Polski, niestety na chwilę obecną życie na to nie pozwala, ale liczę na to, że jednak w końcu się to zmieni
W tulipany też nie inwestuję, kupuję w dużych paczkach z myślą jako jednoroczne, i tak mam ze trzy miejsca na ich sadzenie bo gdzie indziej mi przeszkadzają
Ja przegapiłem przedsprzedaże w necie to teraz jeszcze sobie poczekam na to co w marketach się trafi

Kamilo ja kupiłem ładne bronze form za 5 zł, więc za tyle kupiłbym traktując jako jednoroczne, w końcu inne kwiaty też kupujemy z myślą wyrzucenia na jesień, a tutaj dodatkowo jest szansa przetrwania zimy, ale taki zakup zrobiłbym wiosną by przynajmniej sezon się nacieszyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 08:58, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wszystkie róże u mnie kwitną i Vanilki zaczęły... tak tak jest wrzesień, a u mnie hortensje rozwijają kwiaty
Trzeba aparat odkurzyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
asiak 10:35, 02 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Luki napisał(a)


Co do ogrodu to u mnie jeszcze bałagan w wielu miejscach, ale na żywo jest to widoczne, a do tego rabatunie niewielkie w większości



Taaaa...

Ty chyba bałaganu nie widziałeś? Jak chcesz zobaczyć, wpadnij do mnie
Odmiany żurawek i żuraweczek spisane, dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kawa 10:36, 02 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Luki napisał(a)
Wszystkie róże u mnie kwitną i Vanilki zaczęły... tak tak jest wrzesień, a u mnie hortensje rozwijają kwiaty
Trzeba aparat odkurzyć

nie przejmuj się u mnie jedna limka w pąkach i vanilka też nie wiem czy zdążą w ogóle zakwitnąć
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JustynaZ 11:50, 02 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Dzięki Łukasz jeśli te polecasz to je odwiedzę .W bylinowym już kiedyś byłam, tej drugiej nie znam ,ale już ich namierzyłam . Najlepsze zakupy do tej pory robiłam w Goczałkowicach.
____________________
JustynaMój Eden
rozark 12:50, 02 wrz 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Przejrzałam twoje ulubienice i w oko mi wpadł Rio, może nabędę ją w Skierniewicach, a żuraweczka od ciebie sprawuje się bardzo dobrze
____________________
pozdrowionka
malkul 18:27, 02 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
lubię takie proste formy, ogrodzenie będzie miodzio

Macham święty Mikołaju
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies