Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 10:33, 01 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko planuje na rabacie kilka zmian tera lub wiosną, ale to będzie raczej kosmetyka

Marzenko projekt ogrodzenia bardzo prosty, tynkowane murki i przęsła z poziomymi dechami. Miało być w miarę efektownie i tanio. Murujemy sami, przęsła spawa tata, dechy z tartaku obrobione już na miejscu bo piły i heblarka też na stanie Jeszcze to trochę potrwa, ale już coś się ruszyło. Pokazywać długo nic nie będę bo w okolicach prac ogromne burdello
Tak na schemacie ma to wyglądać.


Ja też będę zamawiał większość, w marketach upolowałem do tej pory iryski, narcyzy, i troszkę tulipanów, zapoluję jeszcze na białe tulipany i czosnki, reszta przez net bo paliwo będzie więcej mnie kosztować niż to co teoretycznie zaoszczędzę, a będąc w sklepie zawsze jakoś ponad plan kupuję. W koszyku internetowym zdecydowanie większa kontrola

Olka jak paczkowane to kupuję w różnych miejscach z otwartych kartonów na targowiskach jakoś unikam, ale wiem, że problem jest głównie z liliami, które u mnie zazwyczaj pomylone były jednak kupowałem tak zawsze wiosną.
W necie można na cebule kwiatowe, cebule, w benexie, tak na prawdę gzie lepsza cena i kupisz to co chcesz za jednym razem

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kawa 10:36, 01 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Łukasz bardzo ładne to ogrodzenie będzie

ja musze kupić czosnki wielkie tylko te ceny mnie powalają trochę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Luki 10:50, 01 wrz 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu tak ten sam

Wszystko da się zrobić bo ja tak praktycznie cały czas muszę coś robić bo czasem chce coś wyrzucić, ale mi szkoda. Teraz mam w planach kilka roślin zutylizować, ale większość planowanych rewolucji będzie po to by zrobić obecnym miejsce. Trzeba zrobić listę tego co zostanie przesadzone i planować wykorzystując to.
U mnie troszkę się przydał przy zalewaniu fundamentów pod płot, ale teraz jadę już sznureczkami i poziomicą laserową, też daje rade na niewielkim terenie

Kamilo trawy najlepiej byłoby sadzić w maju, ale wtedy wybór raczej kiepski chyba, że ma się w pobliżu szkółkę z trawami. Największy wybór w czerwcu lipcu, ale wtedy trzeba lać wodę by nie uschły.
Nie ma co dramatyzować tylko kupić sadzić i dbać, ja już jakoś specjalnie się nie zastanawiam, jak coś chce robić to jade i kupuję, ale w tym roku już żadnych rewolucji w październiku nie robię maks do końca września
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kawa 11:06, 01 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Luki napisał(a)


Kamilo trawy najlepiej byłoby sadzić w maju, ale wtedy wybór raczej kiepski chyba, że ma się w pobliżu szkółkę z trawami. Największy wybór w czerwcu lipcu, ale wtedy trzeba lać wodę by nie uschły.
Nie ma co dramatyzować tylko kupić sadzić i dbać, ja już jakoś specjalnie się nie zastanawiam, jak coś chce robić to jade i kupuję, ale w tym roku już żadnych rewolucji w październiku nie robię maks do końca września


w maju to ciężko coś dostać dlatego teraz myślę
kurde już sama nie wiem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JustynaZ 11:20, 01 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Płot bardzo mi się podoba ,mi też by taki odpowiadał. Jakby co to masz 1 zlecenie. Wczesniej podziwiałam Twój ogród , ale wpisów nie zostawiałam .
____________________
JustynaMój Eden
nawigatorka 11:26, 01 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Co do ogrodzenia to w prostocie siła.
A iryski gdzie nabyles? Harmony może?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kindzia 11:46, 01 wrz 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Poproszę o pomoc w odpowiednim czasie Łukasz

Wojsławice Ci się krystalizują?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
asiak 16:51, 01 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Zostałam niejako zmuszona tu przyjść Ale absolutnie nie żałuję
Łukaszu, wystarczyło kilka zdjęć i zakochałam się w Twoim ogrodzie
A sprowadziło mnie do Ciebie pytanie - jaka to odmiana żurawek u JustynkiZ na ostatnim zdjęciu w jej wątku, takie z trawą... niestety jestem tak zdolna, że nie potrafię linkować zdjęć
Z wielką przyjemnością będę zaglądała do Ciebie I nieśmiało zapraszam na swoją działkę Może za sprawą Twoich porad, stworzę chociaż cząstkę tego, co ty masz Taka malusieńką cząsteczkę

Kurczę, byłam już u Ciebie? Nie pamiętam...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
JustynaZ 17:38, 01 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Łukasz gdzie kupujesz trawki i byliny ?
____________________
JustynaMój Eden
asiak 17:49, 01 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Łukasz, potrzebuję obsadzić cisa żurawkami Jaka odmianę zaproponujesz?
Cis w słoneczku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies