Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 17:08, 07 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Na zewnątrz u nas zima !!! Posiałem trochę nasion kwiatów jednorocznych. Niech się coś dzieje.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
jotka 17:38, 07 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Tak Zbyszku, "parapetówa" daje złudzenie, ze już wiosna - łatwiej się czeka na ciepłe dni, a roślinki kiełkujące z ziemi przypominają cud narodzenia
Fajnie jest obserwować kwiatek od nasionka aż do pełni rozkwitu
Niech Ci rośnie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
zbigniew_gazda 19:53, 07 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Dzięki Jolu .Widać już pierwsze narodziny .Hura!!!
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Matka 20:42, 07 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Niech rośnie, tfu, tfu, tfu...
____________________
U Matki
barbara_kraj... 21:06, 07 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
zbigniew_gazda napisał(a)
Na zewnątrz u nas zima !!! Posiałem trochę nasion kwiatów jednorocznych. Niech się coś dzieje.


Sporo tego! Już sobie wyobrażam te kolorowe łany z cynią daliową na czele!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
zbigniew_gazda 21:35, 07 mar 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Basiu - córa nasza nakupiła nasion cynii , dalii karłowych i aksamitek. W trakcie modernizacji rabatek bardzo się przydadzą a i skalniak też jest do obsadzenia (jednoroczne bardzo uzupełniają przerwy w kwitnieniu bylin).
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Michael 22:30, 07 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Zbigniewie zgodzę się z Tobą, jednoroczne kwiaty stosujmy bardziej jako wypełniacze luk np. na skalniaki. A rzeczywiście to już dobra pora na wysiewki. Bowiem wiosna za pasem a po co kupować sadzonki skoro w domowych warunkach naprawdę można sobie wysadzić. Chociaż niektórzy uważają, że w gruncie lepiej rosną
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Martek 22:52, 07 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
zbigniew_gazda napisał(a)
Basiu - córa nasza nakupiła nasion cynii , dalii karłowych i aksamitek. W trakcie modernizacji rabatek bardzo się przydadzą a i skalniak też jest do obsadzenia (jednoroczne bardzo uzupełniają przerwy w kwitnieniu bylin).

I tu mówisz Zbyszku do rzeczy!))No nie pierwszy raz i za pewne i nie ostatni .Zauważyłeś to o czym jak trąbię od początku mojej kariery na "Orodowisku" i forum.Jednoroczne uzupełniają przerwy w kwitnieniu bylin ...Piękne ,prawdziwe słowa.Mam w końcu bratnią duszę ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 22:58, 07 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Michael napisał(a)
Zbigniewie zgodzę się z Tobą, jednoroczne kwiaty stosujmy bardziej jako wypełniacze luk np. na skalniaki. A rzeczywiście to już dobra pora na wysiewki. Bowiem wiosna za pasem a po co kupować sadzonki skoro w domowych warunkach naprawdę można sobie wysadzić. Chociaż niektórzy uważają, że w gruncie lepiej rosną

Ja miałam tylko zapytać czy nie lepiej wysiać w połowie marca???Jak pełnia???
To też ma znaczenie.Ja nie mam szklarenek mini i zawsze obawiam się ,że dbyt wcześnie wysiane nasiona będą wybujałe i już to nie będzie to...???
Też mam nasiona w pogotowiu i ziemia kupiona ,ale wstrzymuję się z tymi pracami .
Z doświadczenia wiem ,kiedy jeszcze nie słyszałam jeszcze o kalendarzu księżycowym to zauważyłam ,że raz się coś wysieje i w mgnieniu oka to zakiełkuje w tych samych warunkach co innym razem nie chciało przez dwa tygodnie...Oczywiście mówię o tych samych nasionach np.cynii ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 23:03, 07 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Popieram was w całej rozciągłości:jak mówił prezes.Też wysadzam jednoroczne:aksamitki,astry,lwie paszcze,nagietki,cynie.Zawsze znajdzie się jakaś luka,a to po tulipanach,a to po cesarskiej koronie, po narcyzach i szafirkach.Bez jednorocznych rabaty byłyby smutne bardzo.
Wiem,że iglaki,bukszpany i inne tuje i jałowce,są wygodne w ogarnianiu,posadzisz i pilnujesz czy je co nie podgryza,a z tymi jednoroczniakami więcej zachodu,ale i oko chyba bardziej cieszą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies