Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

mira 07:31, 03 maj 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041





Szok w kwietniu kwitnąca piwonia i jak cieszy, nie mam krzewiastych to sobie oglądam, piwonia urokliwa ale otoczenie ma piękne ten kanciorek i trawka miodzo!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hanka_andrus 07:40, 03 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
3 maja chyba Tobie jeszcze piwonia nie kwitła? Pozdrawiam świątecznie i mam nadzieję,że chłody do Was nie dotrą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
paniprzyroda 07:54, 03 maj 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Lubię i nie krytykuję Zaglądam, nie zawsze zostawiam ślad. Ale dziś świątecznie i to podwójnie z powodu piwonii. Piękna, kwitnąca, zdrowa roślina. Wariacje na jej temat jak najbardziej wskazane. Dostrzegam też idealny porządek i mnóstwo innych zalet ogrodu i Ogrodnika. Pozdrowienia dla pięknie haftującej
____________________
Dwa ogrody
zbigniew_gazda 08:02, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Iwa napisał(a)
Okres piwoniowy zachęcił mnie do poczytania o nich. Nie przypuszczałam, że to tak bogaty temat i jakże przyjemny. Zawsze wydawało mi się, że piwonie są bardzo trudną rośliną i nie podjęłam nigdy wyzwania. Teraz wiem, jak wiele się zmieniło od tamtej pory, gdy znane mi były ze dwie odmiany tylko, że można kwitnieniem cieszyć się długo, no i te wielkości, kształty, kolory kwiatów, liści, pokrój krzewów... zawrót głowy. Spojrzałam na Twoją drzewiastą i piękna jest, wiesz? Pamiętam jak o nią dbałeś zimą, by nie zmarzły jej pąki.
Pozdrawiam i słonecznych, ciepłych dni życzę.
A! O dylematach, co jutro położyć na ruszt grilla, czytałam Jako wegetarianka, polecam warzywa... i problem znika
U mnie deszcz leje jak z cebra, od rana, jeśli taka pogoda utrzyma się dłużej, to sąsiedzi będą niepocieszeni, ja nie grilluję, więc będzie potrawa z piekarnika.


Iwonko trud się opłacił. A co do piwonii tych bylinowych, to chyba mity są że to trudne rośliny. Przesadziłem 2 sztuki i już będą kwitły. Niby przy wykopywaniu wybrałem wszystkie korzenie ale i tak widzę że na starym miejscu pokazują się odrosty. Trochę się ochłodziło ale może i lepiej bo to przecież początek maja. Dylematów nie ma bo nie będzie grillowania w tym roku.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:04, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
beta napisał(a)
Zbysiu dziękuję za odpowiedź...
kanciki mistrzowskie...a piwonia zachwyca
pozdr


Beatko no to zbieraj wrotycz i podlewaj. To dobry sposób na robale a pewnie i jakieś witaminki też posiada.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:06, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Mala_Mi napisał(a)


Ta piwonia ma wszytko co potrzeba.. i kształt krzewu, kolor kwiatów .... idealna jest.. wiec wariacji możesz jeszcze naprodukować..

Ha, ha... będzie chyba iniekcja ogrodu. Mama z dostałą znów sanatorium.... i znów blisko Ciebie Cieszę sie


Aniu kształt sam się zrobił bez udziału. Cieszymy się i przyjeżdżajcie. Daj znać wcześniej aby trawsko wyplewić he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:10, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Kasya napisał(a)


Witam,

Tutaj to juz normalnie lato !
Pieknie wszystko rosnie, bardzo zadbane roslinki

U mnie to chyba jakis biegun zimna, wszystko dopiero wylazi, kwitna tylko cebulowe...
I jeszcze te zapowiadane przymrozki


Kasiu u nas tak jest że jak się wiaterek obraca od południowego wschodu czyli od Morza Czarnego to mamy normalne lato na wiosnę. Tak jest już jest od kilku dobrych lat. Często jest susza już w maju. Trawa wysycha i trudno jest zrobić dosiewkę bo nie wschodzi tak jak trzeba.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 08:12, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
jotka napisał(a)
Zbyszku, śliczna ta piwonia obsypana kwieciem
Moja mama powiadała, że nie powinno się liczyć kwiatków, bo zwiędną.

U mnie pierwsza zakwitnie lekarska, już rozchylila pąki, tylko dzisiejsza zimnica pewnie ją spowolni.


Jolu a to o tym nie wiedziałem. To napiszę tylko tyle, że ma tyle samo kwiatów co w zeszłym roku. Pozdrawiam cieplutko. Temperatura poszła w dół ale może przymrozków nie będzie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 08:14, 03 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zbysiu, no cudowna ta twoja piwonia i ile kwiatów! szok, jak szybko kwitnie, moje nadal w pakach, cieplej u ciebie jednak
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 08:15, 03 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Mirella napisał(a)


Ale mam Piwonie cztery kolory,tak powiem bo nie znam ich imion i mnie to też wkurza bo te rośliny nie zasługują na takie traktowanie, a widuję takie zaniedbane, zapomniane,dlaczego?pozdrawiam.


Też myślałem że do piwonii trudno dobrać sąsiedztwo. Ale okazuje się że ładnie im w różnych zestawieniach.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies