Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

Mirella 11:31, 01 maj 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Piwonia zjawiskowo piękna,podziwiam u sąsiada, u nie miejsca brak
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
zbigniew_gazda 13:40, 01 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Kasiu sadź piwonie i bylinowe i krzewiaste. Pięknie kwitną a potem cały rok tworzą zielone tło z liści.

Haniu jak to fajnie ujęłaś. Przyłączam się do tej wypowiedzi. Szkoda że tak daleko nad morze.

Jolu tak to tegoroczna piwonia. Policzyłem i ma 30 kwiatów. Dzięki za miłe słowa.

Kasiu dziękuję za taką opinię bardzo. A paproć mam na stanie i to dosyć dużo. Jak pojawią sie kwiaty irysów co wśród nich rosną to wstawię fotki.

Mirella e tam to tylko 1 m2 ziemi trzeba. Może gdzieś upchasz. Piwonie wracają do łask bo to przecież "babcine" rośliny. Wkurza mnie jak widzę kwitnące piwonie które rosną nieraz w trawsku po pas.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
16:45, 01 maj 2014
Okres piwoniowy zachęcił mnie do poczytania o nich. Nie przypuszczałam, że to tak bogaty temat i jakże przyjemny. Zawsze wydawało mi się, że piwonie są bardzo trudną rośliną i nie podjęłam nigdy wyzwania. Teraz wiem, jak wiele się zmieniło od tamtej pory, gdy znane mi były ze dwie odmiany tylko, że można kwitnieniem cieszyć się długo, no i te wielkości, kształty, kolory kwiatów, liści, pokrój krzewów... zawrót głowy. Spojrzałam na Twoją drzewiastą i piękna jest, wiesz? Pamiętam jak o nią dbałeś zimą, by nie zmarzły jej pąki.
Pozdrawiam i słonecznych, ciepłych dni życzę.
A! O dylematach, co jutro położyć na ruszt grilla, czytałam Jako wegetarianka, polecam warzywa... i problem znika
U mnie deszcz leje jak z cebra, od rana, jeśli taka pogoda utrzyma się dłużej, to sąsiedzi będą niepocieszeni, ja nie grilluję, więc będzie potrawa z piekarnika.
beta 20:31, 01 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Zbysiu dziękuję za odpowiedź...
kanciki mistrzowskie...a piwonia zachwyca
pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mala_Mi 08:36, 02 maj 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)




Ta piwonia ma wszytko co potrzeba.. i kształt krzewu, kolor kwiatów .... idealna jest.. wiec wariacji możesz jeszcze naprodukować..

Ha, ha... będzie chyba iniekcja ogrodu. Mama z dostałą znów sanatorium.... i znów blisko Ciebie Cieszę sie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 08:42, 02 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
zbigniew_gazda napisał(a)



Witam,

Tutaj to juz normalnie lato !
Pieknie wszystko rosnie, bardzo zadbane roslinki

U mnie to chyba jakis biegun zimna, wszystko dopiero wylazi, kwitna tylko cebulowe...
I jeszcze te zapowiadane przymrozki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jotka 08:48, 02 maj 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Zbyszku, śliczna ta piwonia obsypana kwieciem
Moja mama powiadała, że nie powinno się liczyć kwiatków, bo zwiędną.

U mnie pierwsza zakwitnie lekarska, już rozchylila pąki, tylko dzisiejsza zimnica pewnie ją spowolni.
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hanka_andrus 09:21, 02 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem jak moje piwonie, bo od trzech dni nie ma mnie w ogrodzie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mirella 11:18, 02 maj 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mirella e tam to tylko 1 m2 ziemi trzeba. Może gdzieś upchasz. Piwonie wracają do łask bo to przecież "babcine" rośliny. Wkurza mnie jak widzę kwitnące piwonie które rosną nieraz w trawsku po pas.


Ale mam Piwonie cztery kolory,tak powiem bo nie znam ich imion i mnie to też wkurza bo te rośliny nie zasługują na takie traktowanie, a widuję takie zaniedbane, zapomniane,dlaczego?pozdrawiam.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mathildis 21:30, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Piękne bordowe Piwonie pamiętam z ogrodu mojej mamy, a że mama ręki do kwiatów nie miała to nie mogą być trudne w uprawie Niedawno też zamarzyłam o Piwonii (myślałam o koperkowej) w moim ogrodzie i nawet chyba znalazłam jej dość słoneczne miejsce... teraz trzeba będzie przygotować ziemię i obmyślić w jakim towarzystwie ją posadzić...
Choć zdarza mi się czasami napisać lakoniczny tekst w stylu "ale piękne zdjęcia" to w większości staram się napisać coś więcej i sama nie lubię gdy ktoś mnie odwiedza i nawet nie pamięta, że już u mnie o coś pytał lub coś chwalił...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies