Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 19:18, 03 kwi 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Basiu też tak myślę że będzie je widać z dziesięciu kilometrów.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 11:58, 05 kwi 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kanty brzytwa no i super, że azalie zaprosiłeś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BasiaLT 12:51, 05 kwi 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
zbigniew_gazda napisał(a)
Basiu też tak myślę że będzie je widać z dziesięciu kilometrów.

Wszystkie sąsiadki spuchną z zazdrości he he
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
mirkaka 13:57, 05 kwi 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Kermesinę mam różową i białą, nie przemarzają ale w/g mnie sadzisz za gęsto, chyba że po kilku latach będziesz przesadzać.
Mnie się wydaje że jeden worek kwaśnego torfu to za mało na 5 krzaków, ja bym jeszcze ze dwa tam pomieszała. Pamiętaj że torf trzeba z ziemią wymieszać, możesz też jeszcze kory tam pomieszać.
Bryłę korzeniową rozerwałeś? Najlepiej od spodu porozrywać i starać się rozłożyć na płasko.
Takie wymieszane ostre kolory to tylko w azaliach i rh dają się kochać, wręcz są wskazane Będzie cudnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
malgorzata_s... 13:58, 05 kwi 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Matuchno jakie kanty Azalie u mnie dają radę znakomicie więc i u Ciebie zimę bez problemu przetrwają Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
zbigniew_gazda 20:09, 05 kwi 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Irenko azalie zaproszone ale będzie poprawka jn.

Basiu teraz taki Świat się zrobił że ludziska nie bardzo zwracają uwagę na starania sąsiada. Wręcz udają ze nie widzą.

Mirka bardzo dziękuję za ogromnie cenne uwagi. I tak po kolei: Jutro kupię jeszcze kwaśnej ziemi i pomieszam z tą co już jest. Przemieszałem kwaśna ziemie z ogrodową pół na pół aby wilgoć łatwiej wchodziła w podłoże. Kermasina wg. opisu rośnie na szerokość 1,2 m a Geisha orange na 80 cm. Posadziłem w rozstawie co 70 cm. Takie szerokości uzyskają po 10 latach! Gdybyś wiedziała w którym roku mnie Mama urodziła ....
Rozerwałem ale nie aż tak ! Tego nie wiedziałem że tak nalezy zrobic i jutro bedzie poprawka. Mirko ogromne dzięki za porady.

Gosiu dzięki za informację że azalie wytrzymują nasze warunki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 08:45, 06 kwi 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zbyszku, no nie rozrywaj za mocno tej bryły żebyś nie oberwał całkiem korzeni, tak z wyczuciem, może to co zrobiłeś jest dobrze.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basilikum 15:33, 06 kwi 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
zbigniew_gazda napisał(a)


Basiu teraz taki Świat się zrobił że ludziska nie bardzo zwracają uwagę na starania sąsiada. Wręcz udają ze nie widzą.

co nie zaszkodzi im pekac z zazdrosci w cieniu domowego ogniska

ja mam super sasiadow
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
bogumila 15:46, 06 kwi 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zbyszku...azalie są piękne...jeśli u mnie rosną to i u Ciebie dadzą radę.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
zbigniew_gazda 19:58, 06 kwi 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Mirka zostawiłem je w spokoju, uzupełniłem rabatkę następnym worem kwaśnej ziemi, wymieszałem z glebą i. mają rosnąć i kwitnąć. Pewnie wystarczyło 4 sztuki na tej rabatce ale co tam. Będę się martwił jak się rozrosną. Sprzeczne są opinie w necie na temat ewentualnego przycinania azalii japońskich. Wyzwania to moja specjalność. Będzie okazja do eksperymentów - albo przesadzenia w przypadku klęski urodzaju.

Izo - a niech sobie pękają i na tym poprzestańmy.

Bogumiło bardzo dziękuję za wsparcie. Jak się nie uda, to posieję marchew na tej rabatce he he he.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies