Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

leon60 12:33, 06 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Marzena2007 napisał(a)
I ulubione kolorki

Perfekcja !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
AlicyaLK 12:34, 06 lip 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Marzena2007 napisał(a)
I ulubione kolorki




Madzenko, bosko jak zwykle ja sie urlopuje, wiec mam czas, żeby czytac w całości Twój watek, mam Twój watek ustawiony na czytanie na bieżąco i od początku oczywicie mowie o tym wątku, a nie wcześniejszych
Kochana, ja jak zwykle,z pytaniami powiedz mi proszę ile róż jest na tym zdjęciu powyżej??? Ja mam zawsze problem z określeniem ile roślin powinnam zaplanować... I powiedz mi jeszcze, co to za bordowe kuleczki w Alnwick Rose?
A na koniec anegdotka pokazuje ostatnio mojej mamie ogrody z Chelsea, mama ogląda, mówi ze piękne, ale to tylko w Anglii i na pokazach możliwe... To mowie, ze zaraz jej pokaze prawdziwy ogród, polski, nie pokazowy... No i oczywiscie patrzy na Twój... Mama ogląda, zachwyca się, a na koniec mówi: no ale mialas mi ten ogród z Wrocławia pokazać haha chyba nie musze nic dodawać prawda???
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Loosiuu 13:35, 06 lip 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Marzenko bajeczka! Przy takiej ilości róż, jaką planujesz budleje do wyciepania koniecznie! Jak posadzisz przy tych bukach ciemne róże to dopiero będzie szał!
Na przedpłociu co raz fajniej
Jaka jest odległość między rurkami w przęśle?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
aleksandra_g 13:43, 06 lip 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Marzena2007 napisał(a)


Nie opieraj sie, to piękna bezproblemowa roslina. Najlepiej wygląda gdy ma coś zimozielonego, co zasłania brzydkie nózki w II połowie lata. U mnie rosną za kulkami bukszpanowymi


a widzisz! słuszna uwaga! będę o tym pamiętać i poszukam jej godnego miejsca
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Madzenka 14:34, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Marzenko bajeczka! Przy takiej ilości róż, jaką planujesz budleje do wyciepania koniecznie! Jak posadzisz przy tych bukach ciemne róże to dopiero będzie szał!
Na przedpłociu co raz fajniej
Jaka jest odległość między rurkami w przęśle?


Właśnie mam taki plan Budleje do wyciepania a bordowe buki bedą robić tło. Wiosną będę działać, lub jesienią, chyba nawet jesienią. Bo drzewa lepiej przesadzac jesienią
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:37, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
popcarol napisał(a)
Pozachwycałam się! Widok z kanapy cudny! Te różowości z fioletami.. moje ulubione połączenie kolorystyczne I te buksikowe obwódki, takie równiutkie.. kiedy cięłaś bukszpany? Ja powoli kończę, jakoś dużo się ich porobiło, a u Ciebie to dopiero jest wyzwanie!

pozdrawiam serdecznie!


Karolina bukszpany brzydkie, ciełam je ok 3 tygodnie temu, w największe upały i mi je przypaliło. Wreszcie odbijają.
Wczorja ciełam cisy, jesli mi je dzisiaj przypali słońce to się potnę....'Cisy z wczoraj w tyle za trzmielinami, jeszcze dleikatnie czubeczki im podetnę aby się rozkrzewiały

i w oddali
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:38, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)

Perfekcja !


wykadrowana.... aby żółtkó nie było widać Oj do perfekcji to lata świetlne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:46, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
AlicyaLK napisał(a)


Madzenko, bosko jak zwykle ja sie urlopuje, wiec mam czas, żeby czytac w całości Twój watek, mam Twój watek ustawiony na czytanie na bieżąco i od początku oczywicie mowie o tym wątku, a nie wcześniejszych
Kochana, ja jak zwykle,z pytaniami powiedz mi proszę ile krzewów jest na tym zdjęciu powyżej??? Ja mam zawsze problem z określeniem ile roślin powinnam zaplanować... I powiedz mi jeszcze, co to za bordowe kuleczki w Alnwick Rose?
A na koniec anegdotka pokazuje ostatnio mojej mamie ogrody z Chelsea, mama ogląda, mówi ze piękne, ale to tylko w Anglii i na pokazach możliwe... To mowie, ze zaraz jej pokarze prawdziwy ogród, polski, nie pokazowy... No i oczywiscie patrzy na Twój... Mama ogląda, zachwyca się, a na koniec mówi: no ale mialas mi ten ogród z Wrocławia pokazać haha chyba nie musze nic dodawać prawda???


Bordwe kuleczki w Alnwick to czosnek główkowaty. Jeśli bedziesz na bieżąco to jesienią bedę szalec ich zakupami i przypomnę Ci Można go też sadzić wiosną.
Na tej rabacie o którą pytasz rosną:
- trzy róże rabatowe NN, -
- 5 jeżówek secret romance,
- 3 monardy,
- 6 kulek bukszapnowych,
- 7 żurawek georgia peach
- Z tylu 5 gracillimusów (których nie widać),
- 5 zawilców japońskich, które nitorycznie padają i wychodzą 2-3...
- 5 astilbe (do przesadzenia bo za niskie, nawet wiem gdzie
Posadziłam 3 purpurowe róże, których jeszcze nie widać,
- Buk tricolor, który nie wybarwia sie w tm roku.
- 5 perovski
- dwa stożki bukszpanowe małe...
- dwa różowe pieciorniki, które są białe....
- dwie trawy od Irenki Variegata do przesadzenia w bardziej wykepsonowane miejsce
- hebe, carex montana, trytomy, lilie - wszytsko do wyciepania a w to miesjce róze

Hi hi busz cały do przerobienia jesienią Będzie się działo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 14:47, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
aleksandra_g napisał(a)


a widzisz! słuszna uwaga! będę o tym pamiętać i poszukam jej godnego miejsca


Na zachęte


i przetacznik christa
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:21, 06 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W przewie poobiedniej kilka fotek.
Moje ulubione miejsce - siadam sobie na tarasie i oglądam




____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies