Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

ana_art 23:10, 30 lip 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


Sadż teraz, podlewajj i daj im sie dobrze ukorzenić do zimy. Zima związujemy im kucyki aby środek nie wymrazł, obsypiesz korzenie korą a za rok wiosną dostaną prawdziwego speeda

Rubrum i rozplenica little bunny , zdjęcia na zbliżeniach dla Ciebie, na zachętę

mówisz o rubrum? dziwne bo z wszelkich informacji wynika, że one nie zimują, a juz na pewno nie na podlasiu.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:13, 30 lip 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Na tę rabatę ciągle nie mam koncepcji... Wiec jest misz masz trawkowo-żurawkowo-bukszpanowo-cisowy..... Pewnie praire fire znów zmarżnie...a z seslerią pierwsza znajomość, badamy sie.. A żurawki pewnie wypali słońce lub zjedzą opuchlaki...



Koniec fot dzisiaj. Idę się szukać w ogrodzie

cóż za optymizm
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
BusyBee 23:25, 30 lip 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
ana_art napisał(a)

mówisz o rubrum? dziwne bo z wszelkich informacji wynika, że one nie zimują, a juz na pewno nie na podlasiu.

Myślę, że rubrum czy vertigo nie mają szans. ....

Madżenko takie zachęcanie jest baaaardzo skuteczne myślę, że zachęcisz nie tylko mnie
Świetne zdjęcia trawek z bliska Dziękuję

Ostatnia zima była łaskawa- przezimowały u mnie kostrzewy, rozplenice a nawet praire fire. Wszystkie miały kubraczki z gałązek świerkowych i gustowne kucyki z zielonymi wstążkamirewia mody po prostu!
W tym roku doszło kilka innych trawek- znów będziemy się stroić przed zimą
____________________
U BusyBee w ogródku...
Karabela 23:52, 30 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Odpisalam, strona 25, będę wdzieczna Rozana Mistrzyni Połączeń; )
Czy u Ciebie też tak milo pada? Ja właśnie po wsadzeniu do donic Williama S, Nostalgii i zdobyrego dziś w LM Rubrum siedzę na kanapie i patrze
____________________
Eksperymentarium
Karabela 23:56, 30 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Marzena2007 napisał(a)


Oj to drogo....w ZC widziałam wczoraj po 11,50....


a ja się ucieszyłam bo Zc daleko a ostatnio widzialam po 40 i sie na taką okazję nie skusilam; )
____________________
Eksperymentarium
Madzenka 07:08, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
DZiewczyny ja piszę o sadzeniu traw, że teraz to optymalny temin. Żebyśmy nie wiem co robiły i jak dobrze posadziły to rubrum, vertigo i praire fire nie przeżyją zimy, nawet tak łagodnej jak poprzednia. Im wystarczy -1 i są death, to trawy ciepłych klimatów, gdzie przymrozków nie ma. A u nas nawet najłagodniejsza zima miewa temp. -10-15 stopni, nawet gdyby to była jedna noc. W przechowywanie w garażu też sie nie bawię, już to robiłam dla vertigo, nie mam na to czasu, miejsca i chęci. Wydam za rok znów 50 zł aby kupić świeżą rubrum i aby cieszyła moje oczy. Praire fire już nie będę kupować bo marnie w tym roku wygląda.

Natomiast z czystym sumieniem polecam sadzenie teraz miskantów, rozplenic (zielonych) , carexów i wszelkich innych trawe. Podelwać, dbać i zdążą sie ukorzenic do zimy i mają wiekszą szansę na przezimowanie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:12, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
dorciabe napisał(a)


Ja posadziłam Ascot w słońcu i chyba muszę przenieść w bardziej zacienione miejsce, bo miała poprzypalane płatki.
Czy jakaś róża w takim kolorze może rosnąć w słóńcu? czy wiesz coś?


Podobno jest szansa że wytrzyma Heidi Klum. Widzę jednak, ze wszystkie ciemne orzypala lub padają kwiaty w 1-2 dni. Jasne wytrzymują palące słońce zdecydowanie lepiej.

Ale pełną opinię mogę wyrazić za rok bo wszystkie purpurowe sadziłam wiosną i latem i trudno mówić o kwitnieniu i obserwacji ich zachowań.....
Leonardo jest dużo jasniejszy i wytrzymuje bez problemu, ciekawa jestem rose the rechst bo podobno nie lubi palącego słońca a ja ją posadziłam na "patelni"
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:13, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Reszta odpowiedzi wieczorkiem, macham po nocnym deszczu, ogród podlany i dobrze, bo wczorajsze nawadnianie liniami kroplującymi rano nic nie dalo...skwar straszny. Caly wieczór latałam z konewkami aby podlać świeżo sadzone rosliny a po godzinie deszcz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 07:20, 31 lip 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
DZiewczyny ja piszę o sadzeniu traw, że teraz to optymalny temin. Żebyśmy nie wiem co robiły i jak dobrze posadziły to rubrum, vertigo i praire fire nie przeżyją zimy, nawet tak łagodnej jak poprzednia. Im wystarczy -1 i są death, to trawy ciepłych klimatów, gdzie przymrozków nie ma. A u nas nawet najłagodniejsza zima miewa temp. -10-15 stopni, nawet gdyby to była jedna noc. W przechowywanie w garażu też sie nie bawię, już to robiłam dla vertigo, nie mam na to czasu, miejsca i chęci. Wydam za rok znów 50 zł aby kupić świeżą rubrum i aby cieszyła moje oczy. Praire fire już nie będę kupować bo marnie w tym roku wygląda.

Natomiast z czystym sumieniem polecam sadzenie teraz miskantów, rozplenic (zielonych) , carexów i wszelkich innych trawe. Podelwać, dbać i zdążą sie ukorzenic do zimy i mają wiekszą szansę na przezimowanie

uffff jak dobrze, że to napisałaś bo ja to odczytałam, że teraz jest dobry czas na sadzenie czerwonych traw... i już sobie wyobraziłam te tłumy sadzące teraz czerwone rozplenice i ten pomór
nie mam garażu ale mam inne miejsce w magazynie, nie mniej jednak podobnie jak Ty nie mam czasu i ochoty chodzić wokół trawy przez całą zimę, skoro na wiosnę mogę kupić ładną sadzonkę i ją wsadzić na nowo, wszak jednoroczne do donic też kupuje corocznie.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
agatanowa 08:56, 31 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Madżen, pozdrawiam, obejrzałam, odrobinę poczytałam.
Pozachwycałam się lekkością ogrodu. Dobór roślin i trawy tworzą cały urokliwy, lekki, delikatny, nieprzeładowany klimat
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies