Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Dasia 21:39, 31 lip 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Marzena2007 napisał(a)

Mam zespół ruchomych rąk, usiedzieć w jednym miejscu nie mogę , muszę działać, bo inaczej się uduszę


O to jakaś nowa jednostka chorobowa?
Pozdawiam i zazdroszczę deszczu, u nas cos pokropiło, ale porządnego deszczu od tygodnia nie było, a na kolejne dni upał zapowiadają.
____________________
Biały domek pod lasem
Madzenka 21:42, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
leon60 napisał(a)
Zachwycająco !
Marzenko pokaż przedpłocie


Olu jeśli wyplewie w weekend chwasty to pokaże... Ale w weekend chyba sie zabierzemy za elewację... Więc nie wiem czy czasu wystarczy....


I wysuszyło mi słońce w czasie urlopu 4 szt berberysów... Musze wymienić...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:45, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Ślicznie!

Marzenko, ja z pytaniem wpadam. Wiem, że przesadzałaś miskanty jesienią, a ja bym chciał swoje przesadzić i nie wiem czy się już na koniec sierpnia zebrać, czy poczekać tak do października?


Przesadzałam wiosną , zawsze szkoda mi przesadzania traw jesienią. Jesli będziesz chciał dzielić to wiosną, jesli w calości z dużą bryłą korzeniową to zrobiłabym to dopiero we wrzesniu, gdy miną upaly. Moje miskanty cieprią cały sezon to przesadzanie.... A jesienią czeka je powtórka... Będę przesadzać najwcześniej pod koniec wreześnia lub w pażdzierniku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:46, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
makkasia napisał(a)
wszystko przeczytane, obejrzane 5 razy...zazdraszczam deszczu u mnie Sahara no nic jeszcze raz od nowa idę do Twojego ogrodu


Deszczomierz wskazał 10 l opadów na m2
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:47, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dasia napisał(a)


O to jakaś nowa jednostka chorobowa?
Pozdawiam i zazdroszczę deszczu, u nas cos pokropiło, ale porządnego deszczu od tygodnia nie było, a na kolejne dni upał zapowiadają.


Dzieki deszczowi przesadziłam kilka carexów bo były za gęsto posadzone....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:49, 31 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fairy dla Juzi G
Dzisiaj



Na początku lipca

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 22:05, 31 lip 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Marzena2007 napisał(a)
DZiewczyny ja piszę o sadzeniu traw, że teraz to optymalny temin. Żebyśmy nie wiem co robiły i jak dobrze posadziły to rubrum, vertigo i praire fire nie przeżyją zimy, nawet tak łagodnej jak poprzednia. Im wystarczy -1 i są death, to trawy ciepłych klimatów, gdzie przymrozków nie ma. A u nas nawet najłagodniejsza zima miewa temp. -10-15 stopni, nawet gdyby to była jedna noc. W przechowywanie w garażu też sie nie bawię, już to robiłam dla vertigo, nie mam na to czasu, miejsca i chęci. Wydam za rok znów 50 zł aby kupić świeżą rubrum i aby cieszyła moje oczy. Praire fire już nie będę kupować bo marnie w tym roku wygląda.

Natomiast z czystym sumieniem polecam sadzenie teraz miskantów, rozplenic (zielonych) , carexów i wszelkich innych trawe. Podelwać, dbać i zdążą sie ukorzenic do zimy i mają wiekszą szansę na przezimowanie


Jeśli mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z praire fire, to u mnie już 2 zimę przetrwała bez żadnego uszczerbku na urodzie, a tylko wiązałam i robiłam osłonki ze stroiszu.A wiosną tylko lekko przycięłam im końcówki.
Vertigo niestety tylko jako jednoroczna, a szkoda bo taka piękna.

W sobotę zrobię fotki moich trawek, bo na razie jestem całymi dniami poza domem.
Madżen, niesamowicie u Ciebie bujnie i kolorowo. Prawdziwie angielskie klimaty w nowoczesnym wydaniu.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
monitka 22:14, 31 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Madżen chyba mnie zawirusowałaś tą Munsted wood...no jak żyć
Myślę gdzie ją wcisnąć i tak się zastanawiam czy pasowałaby przed białymi różami które w plecach mają perovskię a w nogach kocimiętkę i kulki bukszpanowe.

Uwielbiam Twój busz...ale chyba się powtarzam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Mala_Mi 22:22, 31 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Szalejące trawy widziałam.. moje sie pokładają.. i mnie już denerwują

Werbena moja ci zakwitnie..chwila cierpliwości.. chociaż dziwię sie, że nie kwitnie już...

Zmykam do siebie...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
JulkAd 22:40, 31 lip 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzena2007 napisał(a)


Julka przeca ciągle mi się cos nie podoba ale dzieki forum wiem, źe tak wszyscy ogrodnicy mają. Skoro szefowa swój idelany ogród wciąż poprawia i upiększa to cóż my malutcy mamy począć, trzeba rabaty rewolucjonizować
kocham forum za inspiracje, to tu popatrzę, tam wpadnę. Niby nic nie widzę a w głowie kiełkują pomysły. Potem zwoje mózgowe przetwarzają w trakcie obserwacji rabat. Najgorzej na urlopach i zimą. Mam tyle pomysłów, że aż starch się bać

I zwykle w ogóle sie nie przejmuję, że coś mi nie wyszło i sie nie podoba, ot będzie pretekst do zmian Mam zespół ruchomych rąk, usiedzieć w jednym miejscu nie mogę , muszę działać, bo inaczej się uduszę




No nic tylko ADHD.....ale zmieniaj, zmieniaj ja chętnie fotki będę oglądać;...może i ja czegoś się nauczę i podpatrzę

Buziolki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies