Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

dorciabe 11:16, 31 sie 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Urszulla 12:05, 31 sie 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
wpadnij do mnie i napisz cd. o tej buchanani
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BusyBee 12:58, 31 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ostatnie cytowane zdjęcie naprawdę super piszesz o red baronie zamiast traw... czyli poszukujesz bordowego koloru w tym miejscu? Ja mam ciągle niedosyt borda u siebie tym bardziej, że żurawki mnie nie lubią...
Marzenko mam pytanie o żywopłot z pęcherznicy u Ciebie. Chcę posadzić taki przy płocie, bo mam lukę około 2.5 m w rzędzie szmaragdów i potrzebuję szybko ją czymś zapełnić.
Jakie pęcherznice sadziłaś i co ile ( co około 70 cm? ) i jak trzeba je ciąć aby powstał z nich żywopłot?
____________________
U BusyBee w ogródku...
WilczaGora 14:52, 31 sie 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
jakże się ucieszyłam na tą Twoją nową-starą zdjęciówkę przy nick'u... bardzo ją lubiłam ... ona taka trafiona w punkt
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Madzenka 15:22, 31 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U nas było oberwanie chmury , gradobicie, płynąca rzeka drogą i 27 l wody na m2 ... W ciagu 15 minut...

Mój ogród bez uszczerbku ale sąsiednie trawniki zataopione i ze szlamem z błota ze świeżo oranego pola....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:24, 31 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
WilczaGora napisał(a)
jakże się ucieszyłam na tą Twoją nową-starą zdjęciówkę przy nick'u... bardzo ją lubiłam ... ona taka trafiona w punkt


Nadszedł czas kopania, trzeba pokazać swoje prawdziwe oblicze
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 15:27, 31 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
BusyBee napisał(a)
Ostatnie cytowane zdjęcie naprawdę super piszesz o red baronie zamiast traw... czyli poszukujesz bordowego koloru w tym miejscu? Ja mam ciągle niedosyt borda u siebie tym bardziej, że żurawki mnie nie lubią...
Marzenko mam pytanie o żywopłot z pęcherznicy u Ciebie. Chcę posadzić taki przy płocie, bo mam lukę około 2.5 m w rzędzie szmaragdów i potrzebuję szybko ją czymś zapełnić.
Jakie pęcherznice sadziłaś i co ile ( co około 70 cm? ) i jak trzeba je ciąć aby powstał z nich żywopłot?


Bordo to: trawy rubrum, wiśnie pissardi, buki purpurowe, klony japońskie, berberysy no i pęcherznice.
Jesteś pewna że chcesz źywopłot z pęcherznicy? Wymaga systematycznego cięcia 3 x w sezonie i częstego odmladzania pędow co 3-4 lata. Wiec moze zdecyduj się na buki?
Ja sadziłam pęcherznice chyba co 50 cm i utorzyła gęsty źywopłot na wysokosci 1,5 m już po 3 latach. Sadziłam malutkie chyba 10 cm sadzonki....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JulkAd 15:35, 31 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzena2007 napisał(a)
U nas było oberwanie chmury , gradobicie, płynąca rzeka drogą i 27 l wody na m2 ... W ciagu 15 minut...

Mój ogród bez uszczerbku ale sąsiednie trawniki zataopione i ze szlamem z błota ze świeżo oranego pola....


Byłam rano na grzybach...gradobicia nie było, ale oberwanie chmury tak...grzybów tylko na sos (więcej nie zdążyłam), a do tej pory siem rozgrzewam....pozdrowionka zostawiam

p.s. Masz przynajmniej ogród podlany...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 15:53, 31 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Julka.... ciut za dużo wody.. i znów grzmi


Dobrze, ż emój dom ponad poziomem drogi...Cała woda z pól spłynęła w dól...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 15:57, 31 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
O kurczaki, rzeczywiście rzeka jak się patrzy... dobrze, że obyło się bez strat, ale zapewno na kilka działek woda musiałą się wlać konkretnie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies