Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Madzenka 17:29, 31 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mam pytanko. Zamówiłam na pożna jesień dużo roż. Róże będą posadzone w szplaerze w trzech łukach - półkolach. Jak wiemy nóżki róż nie nakeżą do najbardziej urodziwych. Zastanawiam się co posadzić przed różami. Oczywiscie wybór padł na trawy. Mam około 5 rozplenic miniturowych z tendencją do srednich. Zastanawiam się jakie jeszcze kombinajce róże + trawy doradzacie?

Na tej rabcie już są carex morrowi, lawenda, kostrzewa sina i na końcu duże rozplenice. Dlatego pomyślalam o rozpleniach miniturowych. Jesli wystarczy miejsca w plecach będą jeszcze miskanty gracillimus, ktore na razie trzymam w doniczkach.

Mam też seslerię w przechowalniku..

Dla przypomnienia w plecach będą purpurowe buki i na środku naprzemiennie parasole z wiśni kiku-shidare...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgnieszkaW 18:03, 31 sie 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Marzenko, dobrze, że "wielkie wody" omijają Twój piękny ogród Odpisałam u siebie w sprawie róży
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
malgorzata_s... 18:06, 31 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Pooglądałam pismo obrazkowe, potop, na szczęście tylko drogowy.
O mamo jaka rabata się szykujeBuziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Juzia 18:19, 31 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38703
Ale potop
A u mnie lato wróciło...gębę se zjarałam

Do róż to coś lekkiego i zwiewnego chyba...myślę, że rozplenice będą OK
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
iwonaal 20:43, 31 sie 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
My też ponieśliśmy przed bramą i już nas nie zalewa.
A co myślisz o przyrotniku w nóżki dać?
____________________
Zakochana w ogrodach
BusyBee 20:54, 31 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Marzena2007 napisał(a)


Bordo to: trawy rubrum, wiśnie pissardi, buki purpurowe, klony japońskie, berberysy no i pęcherznice.
Jesteś pewna że chcesz źywopłot z pęcherznicy? Wymaga systematycznego cięcia 3 x w sezonie i częstego odmladzania pędow co 3-4 lata. Wiec moze zdecyduj się na buki?
Ja sadziłam pęcherznice chyba co 50 cm i utorzyła gęsty źywopłot na wysokosci 1,5 m już po 3 latach. Sadziłam malutkie chyba 10 cm sadzonki....


Wiem, wiem pęcherznica to nic szczególnego, ale nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy.... efekt muszę mieć w miarą szybko. Buczka już mam na tej rabacie- trochę bardziej z przodu....dawyck gold- kilkuletni...... Pomyślę jeszcze, dziękuję za rady

Ps: pęcherznice wracają do łask, co widać w ogrodzie z lustrem
____________________
U BusyBee w ogródku...
Loosiuu 20:59, 31 sie 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Marzenko rozplenice świetne by były do róż, ale pamiętaj że późno startują. Może te seslerie albo jakieś trzęślice?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Sebek 21:12, 31 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale potop, dobrze, że nie masz strat... A kostrzewy z lawenda nie były pod wodą?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Syla 21:20, 31 sie 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ale mi ulżyło , że Ci się ta woda nie wdarła do ogrodu ....

Do mnie właśnie podchodzi burza .... taka ,że aż strach się bać ....

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Lukasz2013 21:37, 31 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Marzena2007 napisał(a)


To Rubrum, niestety nie zimuje. Jesienią posadzę tam red barona, będzie inaczej za rok


Piękne widoki. Tarasik super. Dobrze że woda nie poniszczyła niczego. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies