Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

WilczaGora 23:34, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
cheloł,
ja już od samego czytania o tym Twoim "przerabianiu i przesadzaniu" umęczona jestem na maxa...jak Ty to robisz ??? ile to siły trzeba mieć ???
i te ilości ... nigdy 2-3 zawsze -dzieści...nie mogę z Tobą...
!!! perfekcjonistka na maxa !!!!

podziwiam i macham
Wilczyca
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
monteverde 00:10, 28 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzena2007 napisał(a)
I nie byłoby tak strasznie ale....
Postanowiłam od razu przesadzić 8 buków w miejsce budleji...
....Potem przesadzić trzy varelki i burgundy ice bo niesymetrycznie posadziłam w lipcu...
..Potem wsadzic roplenice, które stały w doniczkach.... razem szt 10....
a na koniec....
....postanowiłąm, ze kostrzewy na przedpłociu nie konweniują i przesadziłam w miejsce kostrzew, które rosły na różance... 40 szt z jednej rabaty na drugą...
M zgrzytał zębami od samego wożenia traw taczkami.... i stwierdził "subtelna" różnica w kolorach a dla mnie od dwóch miesiecy zebrinusy z srebrną kotrzewą nie współgrały. Zatem sobie przesadziłam. I teraz jest mega kontrast pomiedzy varelkami a kostrzewą a na przepdłociu bardziej ta ciemnoniebiesko-zielona konweniuje
Chyba wreszcie żwirek na przedpłociu wysypię

Teraz tylko myśle gdzie 10 morning lightów posadzić skoro nie poszły na przedpłocie...Mam nadzieję, że mi dziewczyny jutro w drodze do Wojsławic doradzą

Oh widzę, że szalałaśbudleje komuś oddałaś czy na śmietnik? takich kontrastów jak u mnie w ogrodzie to chyba nigdzie nie mamiłych Wojsławic życzę, szlaban na zakupy??? hahaha
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewkakonewka 00:26, 28 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Ojej cały ogród w lustrzanym odbiciu Ale piękna robota I te nie kończące się pomysły
A opowiedz mi o rozdrabniaczu do gałęzi, pamiętam jak kupowałaś Sprawdza się?
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Krys 08:24, 28 wrz 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do zobaczenia dzisiaj
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Madzenka 08:33, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewkakonewka napisał(a)
Ojej cały ogród w lustrzanym odbiciu Ale piękna robota I te nie kończące się pomysły
A opowiedz mi o rozdrabniaczu do gałęzi, pamiętam jak kupowałaś Sprawdza się?


Ewo wlaściwie rozdrabiniacza aktualnie nie używam. To wszystko co obcinam ma na tyle miękkie gałązki, że albo idzie na kompost albo wsadzam do worków z odpadami bio. Ponadto takie miekkie i mokre gałązki żle sie mieli, maszynka cały czas się zapycha. Natomiast wiosną po zimowym cięciu gałezi pewnie będzie pracować całą parą: żywoplot grabowy, pęcherznica, róże, lawenda - wszystko pojdzie na orzemiał. Po zimie gałęzie są pozbawione sokówi dobrze sie mielą.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:34, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy znajdę gdzieś info czy teraz należy ciąć maliny i jeżyny? Poradżcie bo to mój pierwszy rok i nie wiem jakie mam odmiany malin czy te letnie czy jesienne... Owocują od lipca...
A malino-jeżyny?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:36, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monteverde napisał(a)

Oh widzę, że szalałaśbudleje komuś oddałaś czy na śmietnik? takich kontrastów jak u mnie w ogrodzie to chyba nigdzie nie mamiłych Wojsławic życzę, szlaban na zakupy??? hahaha


Na budleje cała rodzina i znajomi chętni. W tym tygodniu będę wydawać po 1 szt M próbował chociaż jedną obronic ale przekonalam go do miniaturowej
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
baraga1904 08:36, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Marzena2007 napisał(a)
Nie śmiać się ze mnie, mam szlaban na wydatki Poza tym co to za radość wszystko w jeden dzień posadzić. Radość to jest jak się rewolucję przez zimę planuje a potem robi roszady przez caly sezon. Kupuję jutro tylko evergoldy bo autentycznie nie mam juz miejsce gdzie sadzić.

Plan na nastepny weekend...chyba wstane o 5 rano bo jadę do mamy:
- posadzić cebule
- przesadzić szałwię i przetaczniki
-przesadzić wielką kulę bukszpanową w miiejsce kolejnego zdechełego rh..
- wykopać trzemilinę Emerald gaiety a wiosną wymienić na emerald gold....


Przez cały tydzień musze wymyślic gdzie posadzić miskanty i seslerię.

W ciagu tygodnia wieczorem musze posadzić jeźowki i przesadzić rh


I wreszcie może nadejść zima....


...tylko nie zima please ta to na święta ewentualnie...gdyby dni były dłuższe można by zrobić więcej w ogrodzie a tak to nie wyrabiam z czasem...
Madzenka 08:37, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
WilczaGora napisał(a)
cheloł,
ja już od samego czytania o tym Twoim "przerabianiu i przesadzaniu" umęczona jestem na maxa...jak Ty to robisz ??? ile to siły trzeba mieć ???
i te ilości ... nigdy 2-3 zawsze -dzieści...nie mogę z Tobą...
!!! perfekcjonistka na maxa !!!!

podziwiam i macham
Wilczyca


Wilcza widziałaś , ze mnie depresja jesienna brała
uropp+sponiewieranie ogrodowe+słońce= energia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:38, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
baraga1904 napisał(a)


...tylko nie zima please ta to na święta ewentualnie...gdyby dni były dłuższe można by zrobić więcej w ogrodzie a tak to nie wyrabiam z czasem...


Nie znamy takieGo słowa na z, my planujemy tylko spotkanie ogrodowiska na czymś białym
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies