Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

bartek_luberda 19:55, 28 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Również jestem świadkiem jedna jednorazówka
____________________
Ogródeczek
Madzenka 20:41, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
gardney napisał(a)
Marzenko może Ci to pomoże albo nakieruje (ja też mam pierwszy rok maliny/malinojeżyny ale prawdopodobnie to drugie i też dopiero się uczę z nimi postępować) Malinojeżyny nie dają odrostów korzeniowych, wycina się po owocowaniu pędy dwuletnie czyli te na których były owoce tego roku tuż przy ziemi, spala się je a nie wyrzuca na kompost, jeśli jest za dużo pędów jednorocznych to też się je przerzedza. Część malin też się tak tnie. Ja będę próbować tak robić, bo moja malin-a/ojeżyna nie chciała zaowocować w tym roku a minął rok od jej kupienia, więc może uda się w przyszłym roku?

Chciałam się zapytać oto jakie masz odległości żywopłotu z grabów od siatki i jaką głębokość ma ten żywopłot wygląda na coś około 50 cm i od siatki 50 cm na przejście nie za mało myślę?
Tniesz te graby w płaszczyźnie pionowej na oko czy od jakiejś miary? Jakoś nie umiem sama znaleźć odpwiedzi na te pytania przeglądając wątek. Wątki kilkutysięczne przerastają moje umiejętności wyszukiwawcze


Dziekuje za rady
twoj avatarek przypomina mi moją reklame syropku dla dzieci
Co do zywoplotu dokladnie tak jak piszesz.- posadzony 1 m od siatki, szerokosć 50 cm zatem przejście ma 75 cm tylko na końcu popelniłas bład
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:42, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Ciekawa jestem o ile przekroczyłaś te 50 zł


O 4 zl
Przecież muszę wykopać 100 cisow i znależć dla nich miejsce
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:42, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anita1978 napisał(a)
jestem świadkiem , że o 4 zł


Ufff mam certyfikat prawdomównosci
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:43, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bartek_luberda napisał(a)
Dziękuję za miłe powitanie w Wojsławicach Było super Chociaż od razu znikłam


A dlaczego tak szybko ucieklaś? Bylaś z rodziną?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:44, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogdzia napisał(a)


Ja mam dwa razy większy ogród a budlei i tak nie lubię , takie bałaganiarskie rośliny , kwiaty owszem ładne ale stale trzeba przekwitnięte wycinac by porządniej wyglądały a gałęzie we wszystkie świata strony wypuszczają. Jedna mała wystarczy.Pozdrówka.


Jedną to mozna utrzymać i ciąć ale 7 wielkich potworów? Masz rację zbyt pracochłonny krzew.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Karabela 20:45, 28 wrz 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Madżenko super było Cie spotkać ekstra że tak nas ogarnęłaś, love
____________________
Eksperymentarium
Madzenka 20:57, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karabela napisał(a)
Madżenko super było Cie spotkać ekstra że tak nas ogarnęłaś, love


Ale rowerek miałam sobie ochotę zatrzymac. Dla mnie powinnaś mieć avatarek lady in red wszyscy Cię zapamiętali
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gardney 21:12, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Avatarek nawet nie wiem czemu taki - lubię maliny może w przyszłym roku obrodzą? Któż to wie będę może miała swój malinowy chruśniak
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie - czy posadziłabyś sobie żywopłot grabowy z przodu domu vis a vis wejśia frontowego? Jest piękny ale jego wygląd zimą... hmm - trochę się boję że będę go wysadzać bo będą mnie te liście drażniły, waham się czy posadzić żywopłot grabowy czy drzewa - takie kandelabry grabowe, pewnie w formie drzew w zimie będzie "eleganciej"? Jak myślisz? Czuję że muszę dobrze przejrzeć twój wątek tylko kiedy ja to zrobię? U Ciebie tyle postów że chyba mi zimy nie starczy
Masz jakieś doświadczenia odnośnie grabów fastigata, jak się je formuje? czy one po czasie łysieją w pniu u dołu i koniec końców formuje się góra w koronę czy są takie u dołu też "owłosione"?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Madzenka 21:26, 28 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardney z przodu między gabionami miałam tez mieć graby ale posadziłam cisy i nie żaluje. Przez cał zimę mam ciemnozielone tlo z okien salonu. A za płotem posadziłam sobie graby fastigata, które formuję w prostopadlosciany.
Dół "owlosiony" po prostu Przycięłam zaraz po posadzeniu i nic praktycznie nie przyrasta. Reguluje sie je lepiej i łatwiej niż pospolite. Niestety coś po wgraniu nowego ios na tablet nie moę wklejać zdjęc a nie chce mi się przesiąść na drugi komputer. Zrobię w tygodniu nowe fotki przedplocia po wymianie kostrzewy to sobie je obejrzysz. Mam Fastigaty z tyłu domu formowane na stożki na nózkach


Chyba muszę więcej o moich grabach napisać w fotorelacjach
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies