Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Sebek 19:09, 04 lis 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marzena2007 napisał(a)
Ha widzę, że nie tylko mi weny brakuje tej jesieni
Jak tak dalej pójdzie to moja malinówka nie dotrwa do Bożego Nardozenia bo na dobry humor kieliszeczek nalewki idelany obiecuję w weekend podziałac ogrodowo, poczynić fotki.
Musimy wymyślić jakieś antidotum na te długie jesienne listopadowe wieczory. Bo grudzień jakis zwykle dynamiczny, przygotowawczy, radosny jest


Obiecuję w weekend pokazać historię jednej rabaty. Zdecydujcie której
Każda rabata u mnie byla rewolucjonizowana więc pewnie będzie ciekawie


Listopad minie szybko, mi na pewno U mnie fotki to chyba dopiero w grudniu będą, bo nadchodzace weekendy juz mam zapełnione

Mam prośbę, jakbyś miała chwilkę pokażesz swoje rośliny w domu? Bo szukam inspiracji, a u mnie wszystko szare i białe, wiec łatwo mi będzie zwizualizowac co zakupić by nie patrzeć tylko na domy obok i drzewa bez liści
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
WilczaGora 19:14, 04 lis 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
przyleciałam zobaczyć czy już wszystkie róże wetknięte
czytam, że będziesz jeszcze działała - pogoda ma być piękna, więc się uda
macham z Wilczej
p.s. żadnej nudy i smętków w listopadzie....nie ma mowy będę Cię pilnowała
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
JulkAd 19:27, 04 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Madżenko pomachać przyszłam, doczytałam, że sezonu nie zamknęłaś na dobre...czy ty wiesz, że u nas temperatura w najbliższym czasie ma być około 15 stopni?...wprawdzie wieczorami już wilgotno i ciut zimno, ale wczesne popołudnie jest ekstra...słonka życzę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kasik 19:35, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ja poproszę Marzenko jedno zdjęcie twoich berberysów, tych co się tak ładnie kulkują Planuję wykończenie rabaty słonecznej i może zdecydowałabym się na te kuleczki.
Nie wiem jak one szybko rosną i jak gęsto sadzić, ale jak już się zdecyduję to poproszę Cię o poradę.

A z tymi cebulowymi, to wygrana tych, co jeszcze nie sadzili, bo u mnie dwa tulipany już ponad ziemią. Na resztę nie zaglądam, boję się tylko, że w grudniu będę zdjęcia kwitnących pokazywała
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Madzenka 19:38, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)


Listopad minie szybko, mi na pewno U mnie fotki to chyba dopiero w grudniu będą, bo nadchodzace weekendy juz mam zapełnione

Mam prośbę, jakbyś miała chwilkę pokażesz swoje rośliny w domu? Bo szukam inspiracji, a u mnie wszystko szare i białe, wiec łatwo mi będzie zwizualizowac co zakupić by nie patrzeć tylko na domy obok i drzewa bez liści


Sebciu malo mam domowych, w weeknd pokazę, może byc? Bo teraz za ciemno i zaraz na jogę idę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:43, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasik napisał(a)
Ja poproszę Marzenko jedno zdjęcie twoich berberysów, tych co się tak ładnie kulkują Planuję wykończenie rabaty słonecznej i może zdecydowałabym się na te kuleczki.
Nie wiem jak one szybko rosną i jak gęsto sadzić, ale jak już się zdecyduję to poproszę Cię o poradę.

A z tymi cebulowymi, to wygrana tych, co jeszcze nie sadzili, bo u mnie dwa tulipany już ponad ziemią. Na resztę nie zaglądam, boję się tylko, że w grudniu będę zdjęcia kwitnących pokazywała


Kasik nie wiem czy moje berberysy jeszcze listki mają. Moje bagatelle. Rosną bardzo wolno. Były sadzone latem 2011 roku i maja średnicę ok 25 cm. Troszkę je wyrównuję aby miały idelany pokroj, ale nie jest ro trudne bo wolno przyrastają. Latem wybarwiają sie na cudowny bordowy kolor a jesienią ciemnieją....
Jesli posadzisz je co 50 cm to będzie ok.
Kasiu dawniej sadziłam tulipany we wrezsniu, rok temu w pażdziernku, w tym roku moglam sadzic w listopadzie... Jakies marne ochłapy mi zostały...

Zdjecia berberysow latem ze swieżymi przyrostami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 19:44, 04 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Konstancja30 napisał(a)
... hmmm siem nie pisze bo siem wtyka ... ja wtykam krokusy bo odurzana na wiosnę pasem startowym w krokusach u Małej Mi postanowiłam zgapić ... i wtykam wiosnę chyba jako ostatnia ... ale na całe szczęście przyroda po mojej stronie ... a jak nie wtykam to siem wgapiam !!! ... znów nie w Kwiatuszka (Monia no wybaczyć musisz ) bo się wgapiam w królowe z Tantau katalogu ... ile można ... oj dziefffczyny można bez końca ...

u mnie cześć wiosny jeszcze w domu, liczę że zdąże mimo wszystko wygnać ją do ogrodu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 19:44, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JulkAd napisał(a)
Madżenko pomachać przyszłam, doczytałam, że sezonu nie zamknęłaś na dobre...czy ty wiesz, że u nas temperatura w najbliższym czasie ma być około 15 stopni?...wprawdzie wieczorami już wilgotno i ciut zimno, ale wczesne popołudnie jest ekstra...słonka życzę

W weeknd trzeba wszystko dokładnie podlać, bo sucho ...
Zapowiedzi takiej temp skłaniają mnie jeszcze do przesadzenia carexów...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:46, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
WilczaGora napisał(a)
przyleciałam zobaczyć czy już wszystkie róże wetknięte
czytam, że będziesz jeszcze działała - pogoda ma być piękna, więc się uda
macham z Wilczej
p.s. żadnej nudy i smętków w listopadzie....nie ma mowy będę Cię pilnowała


Wszytskie róże już tydzień temu wętknięte.
Humor mam dobry tylko czasu żyć nie mam...praca to nie życie

Wilcza oby do stycznia, narty juz wykupione a wczesniej świeta Pod koniec listopada jakis maly wypad relaksacyjny też mi sie szykuje, wiec jakoś dam radę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasik 19:54, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki Marzenko
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies