Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Bogdzia 20:17, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na razie ładna pogoda to przyjemnie mijają dni. Jeszcze nie zapowiadaja spadków temperatury więc nie ma sie co zadreczac zima. Ja sobie posiaduję na huśtawce w ogrodzie i wolę te dni niz letnie bo dla mnie lepsze temperatury a na bukach liście zaczeły sie przebarwiac i jeden klon też więc na razie nastrój wcale nie minorowy. Tobie też takiego życze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Konstancja30 20:36, 04 lis 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
poprawiła mi się samoocena skoro wiosna jeszcze nie wetknieta całościowo globalnie ...

Madżen zawiesiłam się na stronie 26 ... i zestawieniu piano ... chyba bym sobie taki mix na zachodniej ścianie domu sprawiła ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
WilczaGora 20:37, 04 lis 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Marzena2007 napisał(a)


Wszytskie róże już tydzień temu wętknięte.
Humor mam dobry tylko czasu żyć nie mam...praca to nie życie

Wilcza oby do stycznia, narty juz wykupione a wczesniej świeta Pod koniec listopada jakis maly wypad relaksacyjny też mi sie szykuje, wiec jakoś dam radę

tak trzymaj !!!
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Mala_Mi 08:00, 05 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ana_art napisał(a)

u mnie cześć wiosny jeszcze w domu, liczę że zdąże mimo wszystko wygnać ją do ogrodu

Moja wiosna jeszcze idzie. Dzis powinna byc... malutko w tym roku.... ale symbolicznie cos nowego musi byc. Tak ze bez paniki....

Madzen.... nie jest źle.... nartki będą... nie kazdy ma takie optymistyczne plany.... to tak na pocieszenie.
Listopad zapowiadają ładny wiec zleci. Ja demoluje rabaty. Jak padnie bedzie miejsce na nowe.
No i w listopadziw moze zaliczysz wirtualny spacer u mnie.... bo realnie marne szanse.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Malgosik 08:02, 05 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena nie wiem co z Twoim ambrowcem.
Czasem jest tak, że przebarwianie zależy od egzemplarza.
Ale może jednak nie ma zbyt dużo słońca i ogólnie w ogrodzie jest ciepło.
Mój jest cały dzień na słońcu i od strony południa jest czerwony, a od północy ma więcej żółci i już taki czerwony nie jest.
Do tego jest na przeciągu i pewnie niższej temperatury więcej dostaje niż Twój w zaciszu wśród traw.
Trzeba jeszcze poczekać. Liście mu chyba nie lecą?

Pokaż tego swojego ambrowca.
____________________
Ogród na glinie
gusiarz 08:50, 05 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Marzenko - dokształciłam się wreszcie u Ciebie, bo mnie daaaawno nie było. Ja też różyczki zamówiłam.... mają być dzisiaj. Domówiłam dwa Williamy i kupiłam Iceberg Burgundy... jest prześliczna! Czekam i zacieram łapki
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
lojalna_ 09:50, 05 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Posiedziałam i dokładnie sobie wszystkie kąty poogladałam. Swietnie masz, tez w takim ogrodzie bym siedziała nieustannie. Z tym blokowiskiem troche mnie zmrozilo. Zapewne nic takiego sie nie stanie trzymaj reke na pulsie.


Grujecznik jest piekny nawet zielony , tez chciałabym go miec ...troche sie boje rozmiarów musze poczytac czy sa tylko tak ogromne egzemplarze i jak szybko rosnie

czekam na fotograficzna przemiane rabaty . Wszelkie metamorfozy sa super , bez wzgledu czy sa zwiazane ze zmianami nasadzen czy z faktem ze roslinki urosły


____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Margarete 09:52, 05 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Marzena2007 napisał(a)
Ha widzę, że nie tylko mi weny brakuje tej jesieni
Jak tak dalej pójdzie to moja malinówka nie dotrwa do Bożego Nardozenia bo na dobry humor kieliszeczek nalewki idelany obiecuję w weekend podziałac ogrodowo, poczynić fotki.
Musimy wymyślić jakieś antidotum na te długie jesienne listopadowe wieczory. Bo grudzień jakis zwykle dynamiczny, przygotowawczy, radosny jest


Obiecuję w weekend pokazać historię jednej rabaty. Zdecydujcie której
Każda rabata u mnie byla rewolucjonizowana więc pewnie będzie ciekawie


Czekam z utęsknienim i na pokaz archiwalnych zdjec i na rewolucje nadchodzącej wiosny
A tak a propo's to ja zapomniałam o mojej dereniówce która dojrzewa w piwnicy, na dereniowych owockach otrzymanych od naszej Pani Przyrody...może to juz czas zlac spirytus z owoców i...posmakować, dobrze że przypomniałas....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Milka 11:40, 05 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)

W weeknd trzeba wszystko dokładnie podlać, bo sucho ...
Zapowiedzi takiej temp skłaniają mnie jeszcze do przesadzenia carexów...


Tez sprawdzam wilgotność gleby, zwłaszcza pod rh i azaliami i nowymi nasadzeniami donice nadal podlewam, jak się wyrobię oczywiście
Będę robić to samo, bo zmieniam nasadzenia na domku letnim, wywalam tawuły Gold Carpet....tylko gdzie!?, a daję trawy, chyba będą lepiej rosnąć, wniosek z obserwacji traw, co mam w głowach, no i będą cały sezon cieszyć przesadzanie to nie dzielenie, śmiało można to robić
radosnego dnia życzę, bo pogoda nas rozpieszcza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
polinka 12:17, 05 lis 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marzena2007 napisał(a)

W weeknd trzeba wszystko dokładnie podlać, bo sucho ...
Zapowiedzi takiej temp skłaniają mnie jeszcze do przesadzenia carexów...


Podobno jutro ma trochę popadać. Miałam podlewać wczoraj i wstrzymałam się
Proso zmieni miejsce w piątek...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies