Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kraania 21:58, 15 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Kachat to Twój/mój różanecznik. Przeżył, zakwitł i się zbiera

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
agatanowa 22:23, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
no, całkiem nieźle
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
AgaAga 14:50, 11 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Hej Kachat
jakieś zmiany tej wiosny czy też zarobiona jesteś i nie masz czasu na ogród?
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
kachat 02:06, 18 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2245
Hej! Jestem. Od grudnia nie zaglądałam, bo działka zamknięta została na 4 spusty i nie miałam nic do roboty, a i głowa musiała odpocząć od ciągłego planowania i rozmyślania

Dzięki kochani za życzenia świąteczne!

Dość późno pojechałam w tym roku do lasu mego, dopiero końcem maja - zdjęć narobiłam że hoho!, ale aparat na działce zostawiłam, skleroza jedna, a teraz w mieście siedzę Roślinki od Ani ASC przepięknie się rozrosły! Tiarelki, dąbrówki szaleją i kwitły cudownie, tak samo fiołki, które urosły olbrzymie i prawie zasłoniły rododendrona Rojniki, które posadziłam w 10-cio centymetrowej warstwie piachu na betonowej płycie "szamba" rozrosły się niesamowicie i wyglądają super, aż nie mogę uwierzyć Strat po zimie prawie nie było - padł mi tylko jeden, bardzo późno jesienią posadzony miskant, i to wszystko. Ani jeden wrzos nie usechł! A ich nie przykrywałam niczym

Żeby nie było, że tradycji nie stało się zadość, sezon rozpoczęłam od przesadzania Zaraz po przyjeździe standardowo uznałam, że jednak wszystko mi się nie podoba, i poraz bodajże czwarty przeniosłam jałowce rosnące przed domem Potem zabrałam się za cisa, różę, żurawki i dwumetrowe świerki... A wiem, że to jeszcze nie koniec.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 02:10, 18 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2245
kraania, on żyje! No proszę, i nawet zakwitł mimo zeszłorocznych stresów Widać, że miejscówka dobra i dbają o niego, bo liście zielone niezmarznięte - u siebie po zimie ponad połowę musiałam mu oberwać, bo brązowe były Jeszcze troszkę musi dojść do siebie, ale nie jest źle
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 02:21, 18 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2245
Niestety nie mam teraz zbytnio czasu na działkę jeździć, ale dostałam kilka zdjęć stamtąd z czasu kwitnienia różaneczników (na żywo nie udało mi się zobaczyć ) Nasze fińskie odmiany - mają wiele zalet, ale też niestety jedną poważną wadę, że kwitną znacznie mniej efektownie niż popularniejsze odmiany. W tym roku jednak zaszalały

Helsinki University



Duży Helsinki, a w tle widać posadzone rok temu Haagi.



Haaga



Mikkeli

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 20:03, 18 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2245
Poszukuję roślinek:

- orszelina olcholistna (Clethra) Hummingbird
- różne odmiany jarzmianek (najlepiej więcej niż 2, chcę powybierać, poprzebierać )
- różaneczniki Królewskie (wszystkie)

Jeśli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie w Warszawie albo w dobrym sklepie internetowym je dostanę, to niech błagam da znać, bo szukam od miesięcy i nie mogę znaleźć
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asica 22:47, 01 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3850
Hejka Kachat. Jeździsz na działkę, odzyskałaś aparat i zdjęcia? Coś nic nie piszesz i nie pokazujesz ostatnio
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
kachat 11:52, 02 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2245
Hej asiczko Niestety zdjęć ciągle brak - w tym roku jakoś nie bardzo mam kiedy jeździć na działkę Ale za kilka dni się wybieram, trzeba busz trochę ogarnąć Choć u mnie intensywnie rośnie i się rozrasta niekoniecznie to, co bym chciała... Ale na tym pustkowiu sosnowym nawet chwast zielony cieszy
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:13, 02 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat, to New Dawn mi sfoć, mój mały ledwie od ziemi odstaje

winobluszcz od Ciebie rośnie, chyba zaden pęd nie padł

co do różaneczników królewskich, to dostaniesz chyba tu, ale nie wszystkie: http://pracowniaogrodnicza.pl/
a tu może wszystkie:
http://www.oczarjk.pl/index.php?prod=335
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies