Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 22:04, 10 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
agatanowa napisał(a)

myślałam, że to zdjęcie ma obrazować niebywały sukces ogrodniczy...

hehe, dzięki, aż tak źle ze mną chyba nie jest Teraz jest tu całkiem zielono, aniowe roślinki pięknie się rozrastają Spróbuję czymś, jakoś zrobić foty aktualne..
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 23:11, 10 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)

hehe, dzięki, aż tak źle ze mną chyba nie jest Teraz jest tu całkiem zielono, aniowe roślinki pięknie się rozrastają Spróbuję czymś, jakoś zrobić foty aktualne..


Kachat

Anka, Mała Mi to ma jakąś rękę do roślin, czy też czaruje na odległość... no bo przecież Ty niby nie umiesz sadzić roślin, jak twierdzisz

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 23:14, 10 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasya napisał(a)


jest mojego wzrostu, posdzony na wiosne w ub roku
fotka jutro bo juz ciemno


ja pierniczę! moich róż w buszu nie widać - takie giganty, a Ty juz masz takiego kolosa!
na południowej rabatce mam chyba posadzonych 9 krzaków, a ich w ogóle nie widać na zdjęciach... może dlatego, że oprócz Heidetraum wszystkie przekwitły...?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mala_Mi 00:45, 11 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Daj różom rok..
A to ku pokrzepieniu serc.. czerwiec rok po roku (łaskawe zimy tez miały w tym swój udział)
Ciut ponad poziom tarasu


Za rok poziom donicy i ile nad poziom tarasu



I kolejny przerosła mnie A donica ma wysokość niecałe połowa wysokości stołu


Na szczęście cieszyła oko w kazdym roku i byłam taka szczęśliwa, że tak pięknie kwitnie
Za rok zmieniam lokalizację bo mi zasłania widok na kałużę.. znów zastartuje od mniejszego wymiaru.. ale to konieczność..

Bo nie tylko wysokość ale i jest szerokość

Niech też Twoje roślinki tak szaleją..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kachat 16:03, 11 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ania, ależ piękna ta twoja róża! I jaka ogromna! Moja pnąca taka nigdy pewnie nie będzie, będzie wymarzała co roku i odbijała od ziemi... Agatka ma dobry klimat, to będę do niej zaglądać co jakiś czas by popatrzeć zazdrośnie na jej New Dawn

Moje dzikie roślinki. W zeszłym roku gdzieś tu pytałam, co to za małe dziwne trawki mi się wysiały przy wrzosach. W tym roku te maleństwa urosły, zakwitły, i mam chmurkową polankę

Po lewej w tyle za wrzosem widać trawkę:



Teraz wszystkie tak kwitną



A to kwiatki, co rosną jako jedyne u mnie od samego początku, ale dopiero w tym roku oszalały i porastają każdy metr.



A tu szałwie i czyściec od Ani

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 16:05, 11 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Wciąż szukam Orszeliny olcholistnej Hummingbird (lub innej białej) oraz Jarzmianek, różnych odmian (aby był jakiś większy wybór, bo wszędzie po jednej czy dwie są tylko) - jeśli ktoś wie, gdzie je można dostać w Warszawie lub w sklepie internetowym, to niech da znać
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:05, 11 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
Wciąż szukam Orszeliny olcholistnej Hummingbird (lub innej białej) oraz Jarzmianek, różnych odmian (aby był jakiś większy wybór, bo wszędzie po jednej czy dwie są tylko) - jeśli ktoś wie, gdzie je można dostać w Warszawie lub w sklepie internetowym, to niech da znać


Kacha, zapytaj bezposrednio Ani-monteverde, ona zna fajne szkółki internetowe
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 17:07, 11 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat napisał(a)
... Agatka ma dobry klimat, to będę do niej zaglądać co jakiś czas by popatrzeć zazdrośnie na jej New Dawn

....
Teraz wszystkie tak kwitną



A to kwiatki, co rosną jako jedyne u mnie od samego początku, ale dopiero w tym roku oszalały i porastają każdy metr.



A tu szałwie i czyściec od Ani



a tam zaraz dobry, ciut lepszy, ale biorac pod uwagę, że działka nieosłonieta, to mamy tak samo - u Ciebie sosny osłaniają rabaty

Trawka nie jest zwykłą trawą?

To żółte rosnie u nas na łące

Czyściec i szałwie zachwycają bujnością Sliczne rośliny

Dziękuję, Kacha, za zdjęcia
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 17:09, 11 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Mala_Mi napisał(a)
Daj różom rok..
A to ku pokrzepieniu serc.. czerwiec rok po roku (łaskawe zimy tez miały w tym swój udział)
Ciut ponad poziom tarasu


Za rok poziom donicy i ile nad poziom tarasu



I kolejny przerosła mnie A donica ma wysokość niecałe połowa wysokości stołu


Na szczęście cieszyła oko w kazdym roku i byłam taka szczęśliwa, że tak pięknie kwitnie
Za rok zmieniam lokalizację bo mi zasłania widok na kałużę.. znów zastartuje od mniejszego wymiaru.. ale to konieczność..

Bo nie tylko wysokość ale i jest szerokość

Niech też Twoje roślinki tak szaleją..


To naprawdę pokrzepiające, cudowna te róża, taka budyniowa. I to co mi się w niej podoba, ze ma gęste liście, jest krzakiem, a nie paroma badylami z kilkunastoma listkami. Kwiat wydaje się naprawdę duży. Pachnie? Jak kwitnie, czy powtarza? ANia, kak se zowie?

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Kasya 17:25, 11 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
agatanowa napisał(a)

hehe, niezłe, a kwiat jakiej wielkości? Pokaż cały krzak!


pokazuje moj 2 letni zarosniety krzak therese bugnet
nie przycinalam jej na wiosne i zostawilam tak na zywiol
teraz kwitnie mnie obficie, ale ma jeszcze duzo pąków




____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies