Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Honzik 12:04, 24 maj 2022

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
też mam tę turzycę, wyrywam ręcznie, jest sporo gimnastyki, ograniczam chemię w ogtodzie, a turzyca skoszona w zeszłym roku zaczęła się rozrastac jakby ze zdwojoną siłą
____________________
j_damian 01:10, 26 maj 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Ktoś się wypowie ? Z góry dziękuję
Wiolka5_7 09:08, 26 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20573
j_damian napisał(a)
Czy to chwast ?








A czy w składzie mieszanki miałeś wiechlinę łąkową ? Bo ja tak i tak właśnie u mnie teraz kwitnie i jest to normalne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
j_damian 01:26, 27 maj 2022

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Tak jest 10% . Używam trawy Wimbledon kalnas. Aha a po co taki coś dodają do trawy ? Wygląda jak chwast haha
Wiolka5_7 08:05, 27 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20573
j_damian napisał(a)
Tak jest 10% . Używam trawy Wimbledon kalnas. Aha a po co taki coś dodają do trawy ? Wygląda jak chwast haha

A to już pytaj producentów

Jak skosisz to nie widać tak niedługo przekwitnie i spokój
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
aaby 10:16, 23 cze 2022

Dołączył: 31 mar 2017
Posty: 3
Michał, udało Ci się zwalczyć czymś te jasne kępy?
Nie znalazłam odpowiedzi na Twoje pytanie, a sama mam ten sam problem


michal_chudzik napisał(a)
Koledzy pomozcie, w moim trawniku pojawilo sie od groma jakiejs trawy niepożądanej, pytanie co robic? Czy jakis oprysk np puma pomoze? Wyglad to paskudnie na tle ladnej trawki a wrecz jest tego juz strasznie duzo no i nie ukrywam wrecz mnie to denerwuje. Trawa ta ma szerokie blaszki i choc zdjecie tego do konca nie pokazuje wyglada to paskudnie na tle tej ladnej

Anijka 21:53, 27 cze 2022

Dołączył: 11 cze 2022
Posty: 3
Witam jestem tu nowa czy ktoś wie co to za dwa chwasty? I czym je usunąć z trawnika?
Anijka 22:10, 27 cze 2022

Dołączył: 11 cze 2022
Posty: 3
Szymonz napisał(a)
Witam, czy stosował ktoś z was oprysk na wiechlinę roczną w trawniku preparatem Stomp Aqua 455CS z opisu producenta wynika że działa ale niema informacji jaka dawka powinna być zastosowana na zwalczenie wiechliny w trawniku, jeśli ktoś stosował to proszę o info. Z góry dziękuje
Hej ja stosowałam wszystko z polskich oprysków - nic z tego. Stomp śmierdzi jest paskudnie żółty wypalił trawę nawet nasiona posiane na dosiewke nie chciały w tym miejscu zejść. Nie polecam NIC z polskich oprysków. Działa na nią jedzenie randap, orkan sprinter itp. czyli wypalacze. Ale niech Was i to nie zwiedzie. Gdzie spadnie tam kiełkuje... W tym roku i poprzednim stosuje oprysk z Australii - tak wiem niedostępny w EU, kupuję u miłego Pana który to zamiawia i sprowadza, rozlewa do buteleczek i sprzedaje. W tamtym roku kupiłam tego oprysku za 1.000 zł (masakra) Ten preparat to Poa Chek i Prodiamine. Wiechliny miałam tak na trawie że włosy rwalam z głowy. Miłośnicy trawy wiedzą jak to boli kiedy jakieś dziadostwo na które w Polsce nie ma oprysku zjada twój trawnik. Nie mówiąc już ile zrzuca nasion, w jakim tempie się przenosi. Chryste. Przez wiechline roczna będę żyć 10 lat krócej. Dopiero w tym roku wyprowadzam swój trawnik. Wiechline pryskam + wycinam dodam że wynoszę nie wiadrami a wywożę taczkami więc można sobie wyobrazić jak się sieje. A pomyśleć ile jeszcze nasion leży w ziemi i ile wykiełkuje za rok, dwa, trzy. Kiedyś czytałam że każdy rok wiechliny na trawie i jej nasiona które zostaną w ziemi to 7 kolejnych lat z tym dziadostwem. Czyli co rok jest gorzej kiedy masz ja na trawie. Jednym słowem siedem światów. I najważniejsze za każdym razem po koszeniu muszę myć kosiarkę. To podstawa. Porządnie kosz. Jestem padnięta. Ale staram się systematycznie wyrywać jak widzę pojedynczą wiechline i pryskac trawę. Powodzenia dla wszystkich którzy zmagają się z tym gównem.
Anijka 22:21, 27 cze 2022

Dołączył: 11 cze 2022
Posty: 3
aaby napisał(a)
Michał, udało Ci się zwalczyć czymś te jasne kępy?
Nie znalazłam odpowiedzi na Twoje pytanie, a sama mam ten sam problem


Hej u mnie tego też jest mnóstwo biorę mały pędzel taki jak dzieci malują plakatowkami i do małego sloiczka wlewam randap orkan sprinter co masz byle by był wypalacz jak ja to nazywam i dotykam delikatnie 1 raz w to dziadostwo tak by nie dotknąć prawdziwej trawy. Efekt ? Rozejdzie się po całej trawie i ja spali. Zniknie. Na wiosnę lub jesień wertykulacja. Prawdziwa trawa się wybije a ta znika. I dobry nawóz. Co dzień po pracy na 10 min oblece ogród i dotkne z 20-30 szt tego syfu. Tak sobie obiecałam. Ale teraz walczę z wiechlina roczna. A to zaje... iście ciężki kaliber. Pozdr
Qojak 20:03, 07 lip 2022

Dołączył: 07 lip 2022
Posty: 1



Dzień dobry,

Proszę o pomoc. Jak wytępić ten drobnolistny chwast. Z roku na rok coraz gorzej. Już prawie trawy nie widać.
Pryskalem Starane ale nie pomagalo

Pozdrawiam,
Jarek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies