Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lawendowa rabata pod sadem a raczej jej brak ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawendowa rabata pod sadem a raczej jej brak ;)

aleksandra_g 13:35, 27 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Tym razem rozpaczliwie błagam o pomoc! spać już nie mogę bo bardzo bym chciała zrobić ta rabatę a jakoś tego do końca nie widzę myślałam, żeby zrobić tam trochę lawendowych klimatów ale nie wiem jak to ugryść, pomocy!
Chodzi o to miejsce :



nad nią na tym podwyższeniu będzie sad, narazie jest parę borówek a pod płotem z lewej strony maliny, pod płotem na wprost od sąsiada standardowo thujki
między tą rabatą a sadem będzie ścieżka z trawy, którą będzie można wejść do ''sadu''
na górce z lewej strony myślałam żeby posadzić Budleje fioletową niżej może Liatrie (bo już je kupiłam) potem lawenda, perovskia, kocimiętka, szałwia, dla załamania koloru pięciornik ? i krwawnik może? przywrotnik? tylko jak to wszystko zaplanować żeby miało ręce i nogi i żeby wyglądało ładnie z tarasu (pierwsze foto) jak i od strony środkowego poziomu trawnika? czy nastawić się tylko na jedną stronę? ah sama nie wiem pomóżcie proszę

trochę mało wyraźne zdjęcia, postaram się wrzucić coś z bliska później
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 19:52, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja wiem co zrobić, mój żelazny zestaw z lawendą to Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold' pienna forma x 3 szt, (żółte listki). Pod nią lawenda Hidcote lub Anna jedna przy drugiej, żeby się aż wylewała i zwiewne trawki na dodatek (Stipa tenuissima albo Carex testacea).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 10:15, 28 lip 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Gardenarium napisał(a)
A ja wiem co zrobić, mój żelazny zestaw z lawendą to Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold' pienna forma x 3 szt, (żółte listki). Pod nią lawenda Hidcote lub Anna jedna przy drugiej, żeby się aż wylewała i zwiewne trawki na dodatek (Stipa tenuissima albo Carex testacea).






Wiosna

____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 10:29, 28 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaa, czyli już to masz, no to miłorzęby Mariken zamiast trzmielin. No bo sama lawenda z pomarańczowymi żurawkami za niskie to będzie.

Albo Platycladus orientalis Aurea Nana i pomiędzy daj lawendę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 10:57, 28 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
hmm też myślałam o czym na pniu, ale mój M. powiedział że to chyba tak dziwnie, że na ''podwyższeniu'' będzie coś na pniu i już zgłupiałam sama :/ i czy to w ogóle będzie widoczne na tle późniejszego sadu?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
zaga 19:08, 28 lip 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
U mnie Szefowo zgodnie z Twoimi zeszłorocznymi wskazówkami tak właśnie wygląda . Wydaje mi się Alex, że dobrze będzie, zależy na jakiej wysokości będzie szczepione. U mnie trzmielina szczepiona jest na ok 1m wysokości.
____________________
Agata - Ogród Zagi
aleksandra_g 10:50, 29 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
hmmm już sama nie wiem, a może róże? choć to już raczej wyższa szkoła jazdy teraz pada , mam czas żeby myśleć bo teraz nie da rady kopać żeby zrobić drenaż ...
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
zaga 11:57, 29 lip 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
U Was pada, u nas upał niemiłosierny. Pamiętaj, że róże są wymagające.
____________________
Agata - Ogród Zagi
aleksandra_g 12:38, 29 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
pamiętam pamiętam daltego też napisałam wyższa szkoła jazdy nas też upały męczyły dlatego teraz deszcz tak cieszy
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
kachat 12:07, 31 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Róże wielkokwiatowe są bardzo wymagające, ale takie parkowe czy wielokwiatowe już chyba znacznie mniej..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies