Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

gemciu83 07:57, 11 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Może sztuczna trawa ale PCV w ogrodzie dziwne dla mnie.
Ładniejszy naturalny kamień lub drewno impregnowane.

PS: Kleszcze nie lecą z góry i czy świerk nie ma misecznika świerkowca?
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 09:12, 11 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sztuczna trawa plus igły opadające ze świerka - wyrzucisz po miesiącu ten sztuczny trawnik. Ważne aby położyć nawierzchnię wygodną do zamiatania. Stare igły się sypią, czy świerki mają szkodniki czy nie, taka po prostu natura świerka jest, a jak ma szkodniki to sypią się potrójnie.

Możesz też po prostu ładnej kory nasypać i będzie nawierzchnia ekologiczna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel200_20 09:21, 11 cze 2014

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
... to jest nasza naturalna altana i jednak trochę cienia się przydaje ...

Podobnie jak Gemciu proponowałbym deski ipregnowane. Taki niewysoki podeścik zrobić-do zamiatania będzie na pewno wygodne(deska nie ryflowana) noi gdyby ktoś z gości zawitał do Waszej altany na obcasie krzywdy sobie nie zrobi
pasjonatkaam... 09:27, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Musze poczytać o swierkowych szkodnikacj,jak je rozpoznawać bo zupełnie sie nie znam,mam nadzieje ze jednak nic nie ma bo pod nimi jemy.Jeszcze takie coś znalazłam
(zdjęcie usunięte)
zwirek i zamiast tych deseczek "betonowe drewno" które prowadziłoby z "dziupli" do domku"
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 09:33, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
deski uwielbiam Pawle ,na zewnątrz te betonowe fajnie sie prezentują
(zdjęcie usunięte)

tylko pewnie sa drogie..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 09:36, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
jak bede na działce zrobie zdjecia z bliska tym swierkom,moze uda sie Wam ocenić ich stan,jesli moge prosić o taką pomoc?
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pawel200_20 09:42, 11 cze 2014

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
pasjonatkaamatorka napisał(a)
.Jeszcze takie coś znalazłam
(zdjęcie usunięte)
zwirek i zamiast tych deseczek "betonowe drewno" które prowadziłoby z "dziupli" do domku"


"Betonowe drewno" też będzie się ładnie prezentować. Pamiętaj tylko że jak igiełek będzie już zbyt dużo to trzeba bedzie to wymieść-a ze żwirku ciężko będzie.
pasjonatkaam... 09:45, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Danusiu to rozwiazanie chyba wczesniej proponowałaś,można wokół świerków zrobić takie okręgi o obsadzić cieniolubnymi..
(zdjęcie usunięte)
ma swój urok..
przepraszam,że tak atakuję zdjeciami .Co bedzie najlepsze z tego?cenię bardzo Wasze zdanie bo sama jestem zielona w temacie;(
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 09:49, 11 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Cenna rada Pawle. Ahhh żebym ja już tyle wiedziała co Wy...nie chce popełnić błędów.Wszystko muszę mieć przemyslane.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Gardenarium 11:14, 11 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Deski nie ryflowane po deszczu są bardzo śliskie. Moja sąsiadka ma kostkę, dziura na pień drzewa, pod świerkiem stół, a pod koroną drzewa podwieszone trzy "żagle" bo igły lecą do jedzenia na potęgę. Z kostki najlepiej się zmiata, a codziennie jest tego masa.

Nie mam lepszego zdjęcia







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies