Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Roman_73 12:25, 27 wrz 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witam pieknie.
chcialbym napisac, ze w ogromnej czesci dzieki Dance moj 3 lerni trawnik wyglada pod koniec wrzesnia jak na zdjeciu
Ale juz chyba.. czas na wertykulacje ?
Pozdrawiam
Roman.
____________________
Paster 18:01, 28 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2013
Posty: 16
Witaj Romanie,

Gratuluję ... jest piękny!
____________________
waldek727 03:25, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Roman_73 napisał(a)
Witam pieknie.
chcialbym napisac, ze w ogromnej czesci dzieki Dance moj 3 lerni trawnik wyglada pod koniec wrzesnia jak na zdjeciu
Ale juz chyba.. czas na wertykulacje ?
Pozdrawiam
Roman.

Widzę, że poza rozsądnym i odpowiednim nawożeniem trawnik również podlega sukcesywnej wertykulacji i aeracji. Systematycznośc w pielęgnacji trawnika przynosi oczekiwane efekty. Myślę, że niedługo ten piękny trawnik doczeka się soliterów które wzbogacą dodatkowo jego urok.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
pasjonatkaam... 09:14, 29 wrz 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Piękny jest ten trawniczek.Ja jestem dopiero po oczyszczeniu ziemi z chastów i przekopaniu zielonego nawozu.W zasadzie mogłabym posiać trawnik na jesieni ale pośpiech nie jest dobrym doradcą.Teraz mam czas do wiosny zeby zastanowić się na spokojnie jakie jeszcze prace mogę wykonać przed posianiem trawy. Poważnie zastanawiam się nad położeniem siatki przeciwko kretom bo szaleją u mnie strasznie.Potem dowózka dobrej ziemi,wyznaczenie ścieżek,rabat...może dojdzie kwestia nawadniania.. jest jeszcze co robić na przyszłą wiosnę zanim będę sie cieszyła trawnikiem
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Paster 21:24, 29 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2013
Posty: 16
Witaj Danusiu,

Jeszcze jedno pytanie...

Czy w moim przypadku zaleciłabyś wykonanie dosiewki na całej powierzchni trawnika czy tylko w miejscach, które tego potrzebują (rzadka trawa, "gołe place")? Nie chciałbym przesadzić z gęstością trawnika jednocześnie chcąc uzyskać zamierzony efekt na wiosnę.

PS
Zacząłem już nanosić na trawnik ziemię. Jutro dalsza część prac łącznie z siewem nasion. Zamieszczę kilka zdjęć.

Pozdrawiam!
____________________
Gardenarium 22:11, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym robiła dosiewki tylko tam gdzie za rzadko jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roman_73 11:09, 03 paź 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Tak, Waldku727. Dbamy na bieżąco.
Wertykujacja trawnika wzdłuż i wszerz na wiosnę i na jesień (dziś będę robił)
Areacja w ciągu roku jak jest czas, to pochodzę w bitach z kolcami
a nawożenie..
z doświadczenia wychodzi mi, że delikatne nawożenie co 3-4 tygodnie.
Dłużesz przerwy się nie sprawdzają przy częstszym koszeniu.
____________________
Roman_73 11:18, 06 paź 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
A tak wydląda po wertykulacji
____________________
waldek727 13:50, 06 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pięknie przygotowany do zimy trawnik.
W tej chwili polecałbym Ci jeszcze wprowadzić do gleby kwasy humusowe.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Roman_73 14:54, 06 paź 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Witam.
Dziękuję.. można coś więcej (jasniej) na temat kwasów humusowych ? co one dają? są w formie nawozu? (takie do rozsiewania? )
Pozdrawiam.
Roman.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies