Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

Anabell 11:34, 13 kwi 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
nina napisał(a)
a podpowiedzcie jeszcze,bo tak rozbieżne info mam,że głowa boli.Na jakieś głębokości je sadzić,że nie było za głęboko i za płytko?


W cetrum ogr. kupowałam w donicy kwitnące. Dwa lata temu brałam jesienią od Benexa, wsadziłam do donicy stała w nieogrzewanej szklarni i wiosną zakwitła.
Ubiegłej jesieni zamawiałam karpy od Królika z wielkop. posadziłam do ogrodu, ładnie wychodzą pędy.

Polecają sadzić 5 cm głębiej od poziomu gruntu. Tak sadziłam.

Teraz zmuszona jestem przekopać swoje białe piwonie, dorosłe karpy w inne miejsce, Staram się obkopać dużą bryłę i sadzę jak rosły.
Zawsze wiosną starałam się mało naruszać wokół ziemię, nie lubią wzruszania mogą nie zakwitnąć.
Zobaczę czy nie obrażą się w tym roku za naruszenie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
nina 12:35, 13 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
no właśnie tu 5 cm, a w innych miejscach radzą nawet 15 cm.I bądz tu mądry )
____________________
Anabell 22:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Trzeba wypośrodkować, jeśli ziemia lekka to głębiej, bo osiądzie po sadzeniu. Prawidłowo dzieli się karpy w końcu sierpnia i wrzesień. Przed zimą zasypać więcej ziemi, a wiosną odgarnąć leciutko.

Głęboko wsadzone mogą zakwitnąć po trzech latach. Tak piszą i sama doświadczyłam.

Po podlaniu nie może karpa być widoczna.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
monteverde 22:59, 13 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nina napisał(a)
no właśnie tu 5 cm, a w innych miejscach radzą nawet 15 cm.I bądz tu mądry )

5 cm w zupełności wystarczy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
nina 08:03, 14 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
dobrze dziękuję wam.W czwartek pójdą do ziemi
____________________
Toja 12:30, 24 kwi 2014


Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 214
Piwonie bylinowe sadzimy bardzo płytko, piwonie drzewiaste sadzimy głęboko. Piwoni mam w ogordzie z 80 sztuk, różne odmiany, zasada jest taka zawsze kupuję je w doniczkach w szkółkach ogordniczych jako rośliny kwitnace, tylko jako kwitnące rozrośnięte okazy dlaczego????
Te z kłaczy słabo się rozrastają, chorują i nie mają wigoru przez kolejne 4 lata po posadzeniu, poza tym odmiany zawsze pomylone i nigdy to nie jest taka jak na obrazku, to jak jak kupowanie kota w worku.Nie lubią zalewania.
____________________
Paulina Zakamarek
Gardenarium 19:49, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piwonie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/189-zachwycajace-piwonie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 12:10, 29 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
piwonia delikatna - gdyby nie te zimne noce już by kwitła

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
safikey 09:05, 30 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ja w ubiegłym roku rozsadziłam karpy piwoni i ku mojemu zaskoczeniu zawiązały się na nowych odrostach pąki - a czytałam, że rok po podziale nie kwitną???



bardzo mnie to cieszy
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Jadwiszka 15:35, 30 kwi 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Ja ostro podzieliłam piwonie, które przywędrowały do mnie 300 km, wysadziłam na jesieni, późną jesienią prawie zimą dostałam 3 ogryzki piwonii od sąsiada, w reklamówce przetrwały o zgrozo- zapomniane i rzucone pod śniegiem, wysadziłam w lutym. Wszystkie - absolutnie wszystkie mają pąki kwiatowe- wszyscy, którzy mieli do czynienia z piwoniami są w ciężkim szoku jak to widzą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies