Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 23:30, 08 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Gdzieś czytałam, że Louis Odier lubi kwaśniejszą ziemię, no to już przesada
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
rozark 15:02, 09 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Viola napisał(a)

Reniu, ale każdy oddzielnie, tzn. mniszek, pokrzywa i skrzyp czy wszystko razem? Co masz to wrzucasz do jednego wiadra?


można i tak i tak

pierwszą gnojówkę nastawiam jak się tylko mniszek pojawia ( w ramach pielenia trawnika - usuwam go z korzeniem), potem rosną pokrzywy, więc jest gnojówka z pokrzyw, potem rośnie skrzyp, a o tej porze to robię mix wszystkiego po trochu
ja mam beczkę specjalnie do tego celu
____________________
pozdrowionka
Marga 21:50, 09 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Nie wiedziałam, że ze skrzypu też można robic gnojówkę. Jutro powyrywam go z trawnika i zrobię specyfik. Dziękuję
____________________
Ogród dla moich synków
dajana 22:38, 09 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Viola napisał(a)
Nie mogę się powstrzymać i jeszcze jedno zdjęcie

A cały krzaczek wygląda tak:



Taki własnie pokrój różanych krzaczków lubię ,kwiat równie piękny .Czy dobrze widzę Violu , ona jest czerwona? Ale ty się ładnie z nich cieszysz Nie powstrzymuj się ,wklejaj kazdy kwiatuszek .Moją pierwszą różyczkę to nawet całowałam hi,hi A co ,jak się cieszyć to całą sobą Moje dzisiaj czyściłam ,ulewa i wiatr zrobił swoje.Rozwinęła się Nahema ona ma najcudowniejszy zapach jaki może mieć róża ,odejśc od niej nie mogę .Zdjęcia zrobię dopiero w sobotę bo walczę z oczyszczalnią ścieków Juz mam dosyć ,kazdego roku zatykają sie dziurki w matach od twardej wody Wytwarza się wapień z fluorem i po zawodach.Co prawda firma przyjeżdza i wężem pod ciśnieniem przetyka ,ale mnie to męczy bo przecież do śmierci nie będą tego robić.Muszę coś z tym fantem zrobić.Ten typ oczyszczalni nie zdał u mnie egzaminu ,.a żadnej solanki nie będę zakładać jak mi sugerują .Ciągle u mnie coś się dzieje ,a ja taka zmęczona juz jestem i wiecznie biegiem .Przydałby mi sie taki miesięczny wypoczynek Do soboty zatem Violu. Bużka
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Viola 22:45, 09 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Danusiu, Ascot definitywnie nie jest czerwona, ale na zdjęciach trudno mi uchwycić ten kolor, popatrz w internecie na lepsze zdjęcia. Bardziej w ciemny róż, purpurę wpada. Trudno mi opisać, taka "piwoniowa" jest Z oczyszczalnią wiem, że są problemy, ja mam zwykłe szambo, ale już będę likwidować bo w ulicy kanalizację nam zrobili więc może w tym miesiącu jeszcze się podłączymy. Do szybkiej soboty Danusiu
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:46, 09 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Marga napisał(a)
Nie wiedziałam, że ze skrzypu też można robic gnojówkę. Jutro powyrywam go z trawnika i zrobię specyfik. Dziękuję

Ja też mam tego dziadostwa pełno więc teraz przynajmniej się przyda
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:47, 09 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
rozark napisał(a)


można i tak i tak

pierwszą gnojówkę nastawiam jak się tylko mniszek pojawia ( w ramach pielenia trawnika - usuwam go z korzeniam), potem rosną pokrzywy, więc jest gnojówka z pokrzyw, potem rośnie skrzyp, a o tej porze to robię mix wszystkiego po trochu
ja mam beczkę specjalnie do tego celu

Beczki nie mam na razie w wiaderkach zrobię.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
rozark 22:56, 09 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Viola napisał(a)

Beczki nie mam na razie w wiaderkach zrobię.


byle nie metalowych
____________________
pozdrowionka
Viola 22:57, 09 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
rozark napisał(a)


byle nie metalowych
Nie, nie, w plastikach - mam kilka po budowie
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
JoannA 23:08, 09 lip 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ascot śliczna. Mam dwie ale jedna jeszcze nie kwitła.
Nasionka stipy wyślę jak tylko będą dojrzałe.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies