Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

makkasia 22:36, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Kasiu wykopuję co roku bo ziemia u mnie kiepska. jak sadzę to dodaję dobrej ziemi ale i tak cebulki coraz mniejsze. na jesień posadziłam tylko te większe a i tak tylko liście wylazły. Podsypałam im nawozu może się odżywią i urosną

U mnie jest podobnie z ziemią ale tulipany jak nie zachorują - choroba wirusowa to przynajmniej nie zmniejsza mi sie ich ilość. A druga sprawa, ze to zależy też od odmiany jedne są bardziej plenne inne mniej i np angeliki, ktore tak lubimy należą do tych mniej plennych i bardziej wymagających a np najzwyklejsze czerwone są nie do zdarcia i mnożą się pięknie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kasik 22:36, 13 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
makkasia napisał(a)

Kasiu w tym roku mniej radykalnie ją potraktowałam niestety z braku czasu zwykle jest jeszcze bardziej ogolona. Oglądaj jej listki, zwykle w czerwcu musze prysnąć owadofosem bo minuje je jakiś motyl i na listach robią się takie okrągłe zgrubienia których wylęgają się cieniutkie zielone bardzo liczne gąsienice.
jeszcze lubi dopadać ją rdza ...ale to później
Taaa busz, ten wiosenny jest jeszcze porządany


Kasieńko tą rdzę miała w tamtym roku. Powiedz -czym ją potraktować?
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
makkasia 22:41, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Mala_Mi napisał(a)
Z rewizytą wpadłam.. i załapałam sie na pokaz cebulowych w donicach. I chyba też pomysł zgapię

Aniu ja w taki sposób rekompensuje sobie brak wolnych przestrzeni do ich większego wykorzystania
Ale Ty na pewno też docenisz walory cebul w doniczce ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
AgnieszkaW 22:44, 13 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Przepięknie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
makkasia 22:44, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kasik napisał(a)


Kasieńko tą rdzę miała w tamtym roku. Powiedz -czym ją potraktować?

Jutro sprawdzę bo preparaty mam w garażu - ale musisz mieć 2 różne środki grzybobójcze zwlaczjące rdzę i.
pryskasz nimi na przemian 1+ powtórka po 14 dniach i później pod koniec lata drugim + powtórka Jutro sprawdzę co stosowałam.
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 22:51, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
AgnieszkaW napisał(a)
Przepięknie

Agnieszko dziękuję ...zachwycamy się wszyscy piękną wiosną w tym roku ...jest taka jaka powinna być wiosna niespieszna, smakowita, pokazuje swoje piękno etapami a my zachłanni mamy nareszcie jej pod dostatkiem
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 11:07, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kasik napisał(a)


Kasieńko tą rdzę miała w tamtym roku. Powiedz -czym ją potraktować?

Kasik
Napierw wierzba - opryski Dithane NeoTec 75 WG, Amistar 250 SC, Score 250 EC, Topsin M 500 SC, Discus 500 WG.Opryski powinno się wykonać bardzo dokładnie, najlepiej z dodatkiem mydła ogrodniczego aby pokryć cieczą użytkową powierzchnie wszystkich liści. Zabieg trzeba powtarzać co najmniej 3 lub 4 razy, co 10–14 dni.

Migdałek cierpi co roku na brunatną zgniliznę drzew pestkowych to znaczy grzyba, który nęka śliwy, morele, brzoskwinie, czereśnie i wiśnie
Zapobieganie i zwalczanie
Jeżeli w ubiegłym roku drzewa uległy silnemu porażenia konieczne jest wykonanie oprysków ochronnych. Do zastosowania w uprawach amatorskich w pierwszej kolejności polecane są preparaty miedziowe, jako dopuszczone do produkcji ekologicznej. Oprysk Miedzianem jest zalecany głównie w ochronie wiśni i czereśni. Pierwszy oprysk wykonuje się w początkowej fazie kwitnienia (tzw. w fazie białego pąka), a następny w pełni kwitnienia. Można użyć Miedzian 50 WP w dawce 4-6 g na litr wody lub Miedzian Extra 350 SC w dawce 4-6 ml na litr wody. Znacznie bardziej skuteczny będzie jednak preparat Topsin M 500 SC (w stężeniu 2-3 ml na litr wody), którym można opryskać zarówno wiśnie, czereśnie, jak i śliwy, brzoskwinie i morele. Terminy oprysków takie same jw. Dodatkowo śliwy warto opryskać trzeci raz na około 4 tygodnie przed zbiorem owoców, szczególnie jeżeli występowały silne deszcze. Porażone pędy wycinamy !!!
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ana_art 16:00, 14 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
pokaż swoje cisy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kasik 18:13, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki Kasiu. Twoja znajomość tematu profesjonalna. - Muszę założyć sobie jakiś folder z takimi informacjami.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
makkasia 18:35, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
ana_art napisał(a)
pokaż swoje cisy

Proszę bardzo oto one. Przed chwilą się im przyjrzałam i mają zielone nabrzmiałe pączki

jeszcze ich nie ciachnęłam... czekam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies