Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

makkasia 21:51, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasiu chyba odgapię pomysł z donicami na cebulowe Cudnie to wygląda i ziemie dobrą można dać a u mnie liście wyłażą bez pąków. Chyba ziemia kiepska Pozdrawiam

Małgosiu czy to były po raz pierwszy posadzone cebule, czy rosną w tym miejscu kilka sezonów?
Jeśli to pierwsza wiosna to nie wina ziemi tylko cebul, nie powinni takich sprzedawać. Jeśli to są kolejne sezony w tym samym miejscu to już wina ziemi ...właściwie to powinno się wykopywać tulipki co roku, ale jak wszystkie wiemy jest to jeden z mniej wdzięcznych prac w ogrodzie. W tym roku z dwóch donic nie wyszły tulipany w ogóle ...myślę, że ktoś na nie wlazł Niemniej uprawę cebulowych polecam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
sofijka 21:52, 13 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
makkasia napisał(a)

Sofijko średnio 2- 3 m w ogrodzie wewnętrznym a w tym zewnętrznym około 1 -1,5m.
Ja cały czas je poszerzam więc na tym się nie skończy


A to mnie pocieszyłaś z tym poszerzaniem, znaczy, że objaw nie jest odosobniony U mnie rabatki też w tych granicach od 1,1 do 3m, więc chyba na razie dam sobie spokój.
____________________
sofijka w ogrodzie
Kasik 21:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kasiu - popatrzyłam na Twoją wierzbę, moja wygląda podobnie. Liczę na spektakularny efekt.

Ogród tylko troszkę mamy inny bo u Ciebie busz, a u mnie prawie
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Agnieszka_B 21:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Pisałam to już,ale powtórzę. Kasiu, śliczny jest twój ogród
____________________
zapach-ziemi
makkasia 22:23, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kasik napisał(a)
Kasiu - popatrzyłam na Twoją wierzbę, moja wygląda podobnie. Liczę na spektakularny efekt.

Ogród tylko troszkę mamy inny bo u Ciebie busz, a u mnie prawie

Kasiu w tym roku mniej radykalnie ją potraktowałam niestety z braku czasu zwykle jest jeszcze bardziej ogolona. Oglądaj jej listki, zwykle w czerwcu musze prysnąć owadofosem bo minuje je jakiś motyl i na listach robią się takie okrągłe zgrubienia których wylęgają się cieniutkie zielone bardzo liczne gąsienice.
jeszcze lubi dopadać ją rdza ...ale to później
Taaa busz, ten wiosenny jest jeszcze porządany
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 22:25, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
sofijka napisał(a)


A to mnie pocieszyłaś z tym poszerzaniem, znaczy, że objaw nie jest odosobniony U mnie rabatki też w tych granicach od 1,1 do 3m, więc chyba na razie dam sobie spokój.

Dlatego m,in nie zrobiłam sobie obrzeży z kostki , można wtedy poszerzać rabaty bez ograniczeń
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 22:26, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Agnieszka_B napisał(a)
Pisałam to już,ale powtórzę. Kasiu, śliczny jest twój ogród

Jest mi bardzo miło, że Ci się u mnie podoba
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
malgorzata_s... 22:28, 13 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
makkasia napisał(a)

Małgosiu czy to były po raz pierwszy posadzone cebule, czy rosną w tym miejscu kilka sezonów?
Jeśli to pierwsza wiosna to nie wina ziemi tylko cebul, nie powinni takich sprzedawać. Jeśli to są kolejne sezony w tym samym miejscu to już wina ziemi ...właściwie to powinno się wykopywać tulipki co roku, ale jak wszystkie wiemy jest to jeden z mniej wdzięcznych prac w ogrodzie. W tym roku z dwóch donic nie wyszły tulipany w ogóle ...myślę, że ktoś na nie wlazł Niemniej uprawę cebulowych polecam


Kasiu wykopuję co roku bo ziemia u mnie kiepska. jak sadzę to dodaję dobrej ziemi ale i tak cebulki coraz mniejsze. na jesień posadziłam tylko te większe a i tak tylko liście wylazły. Podsypałam im nawozu może się odżywią i urosną
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
makkasia 22:29, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Na dobranoc - wsadziłam 30 cebul wyrósł 1 ...no dobra 2 w jednym
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Mala_Mi 22:30, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Z rewizytą wpadłam.. i załapałam sie na pokaz cebulowych w donicach. I chyba też pomysł zgapię
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies