Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Jagodaa 21:08, 02 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Kasiu, przesliczna choinka . Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ewsyg 21:25, 02 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, w Nowym Roku życzę Ci wszystkiego naj, naj, naj

Mam pytanko ? Jakie imię tej różyczki ?



Właśnie taka potrzebuje
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
makkasia 21:39, 02 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Jagodaa napisał(a)
Kasiu, przesliczna choinka . Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

W tym roku rzeczywiście kupiłam pękne drzewko
Najładniej wyglądało zupełnie nagie
Ja Ci również życzę pięknego 2015 roku
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 21:43, 02 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
ewsyg napisał(a)
Kasiu, w Nowym Roku życzę Ci wszystkiego naj, naj, naj

Mam pytanko ? Jakie imię tej różyczki ?



Właśnie taka potrzebuje

Zdjęcie tej róży zrobiłam w Ogrodach w Dobrzycy w Hortulusie - niestety nie było tabliczki z opisem przy tej róży niestety
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Gardener27 22:45, 02 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Kasiu

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia Tobie również życzę wszystkiego najlepszego na 2015 rok Dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, samych sukcesów i uśmiechu na twarzy

Z prawdziwą przyjemnością pospacerowałem po Twoim ogrodzie Na przestrzeni lat widać jak wiele pracy w niego włożyłaś i jak wypiękniał a w tym sezonie będzie jeszcze ładniejszy Wszyscy już jesteśmy stęsknieni za wiosna a takie widoczki cieszą bardzo moje oczy Zaczynam poszukiwania nasion stipy Namierzyłem sklep znanej firmy ale do 7 stycznia mają przerwę Muszę się uzbroić w cierpliwość Tak sobie myślę że jakbym ją wysiał już w styczniu to do wiosny miałbym już ładnie rozrośnięte kępy Co o tym myślisz ? Trochę szaleństwo

Ojj ... bym zapomniał Muszę pochwalić te formowane tuje na pniu Taki prosty zabieg polegający na obcięciu dolnej korony i uformowaniu u góry kulki Koniecznie muszę skopiować w tym roku

Pozdrawiam gorąco
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Sebek 22:58, 02 sty 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Twoje choinkowe pompony jakieś inne niż moje... Ale za to świetne!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Margarete 23:14, 02 sty 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
KASIU MAKASIU ! WSPAMNIAŁEGO, SZCZĘŚLIWEGO, POGODNEGO I POMYSLNEGO NOWEGO ROKU !
widziałm twoje świateczne ozdoby i magie świątecznego ogrodu w sniegowych czapkach - pieknie
Mikołajki - rozbrajające
Teraz obejrzałam historie twojej rabaty, wielce pouczjące dla mnie - pieknie widac jak doskonalisz i rowijasz swój ogród. Podobał mi sie ten etap kiedy miałas obwódke z bukszpanów we fragmencie. Dlaczego zlikwidowałas ja?
U mnie jeszcze wiele brakuje aby miec tak jak u ciebie chociaz sie staram.
Podobaja i sie twoje kule i te na dole i te na pniu, twoje stipy, kosmosy i w ogóle jestem fanka twojego ogrodu
Buziaki i pozdrowienia zostawiam!
edit . poprawiałam literówki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
makkasia 00:26, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Gardener27 napisał(a)
Witaj Kasiu

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia Tobie również życzę wszystkiego najlepszego na 2015 rok Dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, samych sukcesów i uśmiechu na twarzy

Z prawdziwą przyjemnością pospacerowałem po Twoim ogrodzie Na przestrzeni lat widać jak wiele pracy w niego włożyłaś i jak wypiękniał a w tym sezonie będzie jeszcze ładniejszy Wszyscy już jesteśmy stęsknieni za wiosna a takie widoczki cieszą bardzo moje oczy Zaczynam poszukiwania nasion stipy Namierzyłem sklep znanej firmy ale do 7 stycznia mają przerwę Muszę się uzbroić w cierpliwość Tak sobie myślę że jakbym ją wysiał już w styczniu to do wiosny miałbym już ładnie rozrośnięte kępy Co o tym myślisz ? Trochę szaleństwo

Ojj ... bym zapomniał Muszę pochwalić te formowane tuje na pniu Taki prosty zabieg polegający na obcięciu dolnej korony i uformowaniu u góry kulki Koniecznie muszę skopiować w tym roku

Pozdrawiam gorąco

Miło mi bardzo, że wpadłeś PrzemkuDziękuję za życzenia Makowo wiele przeszło. Moja radosna twórczość pozostawiła wiele do ...życzenia Teraz dzięki Danusi i Ogrodowisku mam to poczucie, że nie działam jak dziecko we mgle. Ale też zmiana rabat jest duużo bardziej wymagająca, trudniejsza od jej tworzenia od podstaw.

Jeśli chodzi o stipę to moja w tamtym roku baaardzo szybko wykiełkowała, już po 4- 5 dniach była na zewnątrz, jeśli posiejesz ją w styczniu, myślę, że powinna być doświetlana bo się wyciągnie i będzie rachityczna. Połowa lutego to lepszy czas siewu dla niej bo jednak już jest dłuższy dzień, również przepikowanie jej w stanie 3 niteczek da w rezultacie szybszy przyrost oby tylko parapetów starczyło Ja siałam w tamtym roku w połowie marca.
To zdjęcie z 16 marca 2 dniach od siewu

tutaj po siewie i pikowaniu 26 kwietnia

po posadzeniu 26 czerwca między wrzosem a zawciągiem dokładnie przed pniem tuii jasnozielone pędzelki - myślałam, że nigdy nie urosną

20 lipca

3 sierpnia pokazuje co potrafi


Widać, że to trawka, która uwielbia słońce i spiekotę 4 sadzonki przechowuję w wiatrołapie reszta zimuje pod stroiszem.

Przy dzisiejszym wklejaniu zdjęć zaskoczyło mnie jak tuje na kiju szybko się zagęściły
ściskam



____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 00:36, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Sebek napisał(a)
Twoje choinkowe pompony jakieś inne niż moje... Ale za to świetne!
Ja je robię inaczej niż w Twojej instrukcji - nazwałabym to techniką nawlekania - jak znajdę chwilę to pokażę
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 01:07, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Margarete napisał(a)
KASIU MAKASIU ! WSPAMNIAŁEGO, SZCZĘŚLIWEGO, POGODNEGO I POMYSLNWGO NOWEGO ROKU !
widziałm twoje świateczne ozdoby i magie świątecznego ogrodu w sniegowych czapkach - pieknie
Mikołajki - rozbrajające
Teraz obejrzałam historie twojej rabaty, wielce pouczjące dlas mnie - pieknie widac jak doskonalisz i rowijasz swój ogród. Podobał mi sie ten etap kiedy miałas obwódke z bukszpanów we fragmencie. Dlaczego zlikwidowałas ja?
U mnie jeszcze wiele brakuje aby miec tak jak u ciebie chociaz sie staram.
Podobaja i sie twoje kule i te na dole i te na pniu, twoje stipy, kosmosy i w ogóle jestem fanka twojego ogrodu
Buziaki i pozdrowienia zostawiam!


Małgosiu ja Tobie również pięknego Nowego Roku życzę.
Jeśli chodzi o obwodkę z bukszpanu to musiałam ją przesadzić z kilku powodów po pierwsze tam jest miejsce gdzie sieję zioła i obwódka w tym miejscu nie może być zasilana sztucznie ani nie mogę jej zapewnić chemicznej ochrony tak jak reszcie bukszpanów. Z tego powodu bukszpany nie rosły tam dobrze. Po drugie jest to miejsce gdzie jest bardzo widoczny spadek terenu, więc obwódka tam jeszcze bardziej to podkreślała co mnie baardzo denerwowało. Dużo lepiej wygląda mniej formalne wykończenie tego fragmentu rabaty. Obwódka poszła na nową różankę


Dziękuję za takie miłe słowa Małgosiu to baardzo motywujące
ściskam baardzo mocno



____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies