Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Margarete 01:21, 03 sty 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)


Małgosiu ja Tobie również pięknego Nowego Roku życzę.
Jeśli chodzi o obwodkę z bukszpanu to musiałam ją przesadzić z kilku powodów po pierwsze tam jest miejsce gdzie sieję zioła i obwódka w tym miejscu nie może być zasilana sztucznie ani nie mogę jej zapewnić chemicznej ochrony tak jak reszcie bukszpanów. Z tego powodu bukszpany nie rosły tam dobrze. Po drugie jest to miejsce gdzie jest bardzo widoczny spadek terenu, więc obwódka tam jeszcze bardziej to podkreślała co mnie baardzo denerwowało. Dużo lepiej wygląda mniej formalne wykończenie tego fragmentu rabaty. Obwódka poszła na nową różankę


Dziękuję za takie miłe słowa Małgosiu to baardzo motywujące
ściskam baardzo mocno





Teraz rozumiem, ja swoje zioła sieje i sadze do doniczek które ustawiam w rogu pod kuchennym oknem na metalowym trójkatnym regale - mam tam taki 3-pietrowy mini ogródek ziołowy w donicach ale nigdy go nie zasilam sztucznie w odróżnieniu od pozostałych donic i rabat.

Obwódka na różance - jak najbardziej pasuje...bukszpan i róża to zgrana para.
Pozdrawiam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
GorAna 13:18, 03 sty 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kasiu, piękna historia Twoich rabat....dopiero na zdjęciach widać jak wszystko sie rozrasta i dojrzewa....w Nowym Roku życzę Tobie i Twoim bliskości samych radości
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Bogdzia 16:09, 03 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Choinkę i zdjecia ogrodu obejrzałam , wszystko piękne. Zdrówka i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
makkasia 16:50, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
GorAna napisał(a)
Kasiu, piękna historia Twoich rabat....dopiero na zdjęciach widać jak wszystko sie rozrasta i dojrzewa....w Nowym Roku życzę Tobie i Twoim bliskości samych radości
Pozdrawiam

dziękuję Aniu
Ta retrospekcja mnie samą trochę zaskoczyła
Ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 16:53, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Bogdzia napisał(a)
Choinkę i zdjecia ogrodu obejrzałam , wszystko piękne. Zdrówka i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Buziaki.

Bodziu dziękuję
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 16:58, 03 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Bogdzia napisał(a)
Choinkę i zdjecia ogrodu obejrzałam , wszystko piękne. Zdrówka i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Buziaki.

Bodziu dziękuję
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Tess 19:09, 03 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Kasiu, wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Technikę nawlekania pomponików chętnie poznam.

A retrospekcja rabaty robi wrażenie!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mala_Mi 19:30, 03 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kocham takie retrospekcje, wiec bardzo uważnie przestudiowałam zmiany na rabacie. Jest to bardzo miłe do oglądania szczególnie w zimowe dni, że nic w ogrodzie się nie dzieje... Trawki jednak robią dobrą robotę na rabacie Dają lekkości i tajemniczości. Zaskoczył mnie wzrost bukszpanów..... urosły błyskawicznie.

historia tej rabaty się nie skończy bo mam już parę pomysłów na zmiany w nowym roku


Cytat powyżej mnie rozbawił.... my to nie umiemy siedzieć na pupie, tylko ciągle byśmy coś ulepszali.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
makkasia 12:41, 04 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Tess napisał(a)
Kasiu, wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Technikę nawlekania pomponików chętnie poznam.

A retrospekcja rabaty robi wrażenie!

Jestem malarzem meblowym od wczoraj i mam koszmarny bałagan w całej chałupie ale jak się z tym uporam to zrobię fotorelacje z robienia pomponów i wkleję
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 13:08, 04 sty 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Mala_Mi napisał(a)
Kocham takie retrospekcje, wiec bardzo uważnie przestudiowałam zmiany na rabacie. Jest to bardzo miłe do oglądania szczególnie w zimowe dni, że nic w ogrodzie się nie dzieje... Trawki jednak robią dobrą robotę na rabacie Dają lekkości i tajemniczości. Zaskoczył mnie wzrost bukszpanów..... urosły błyskawicznie.


Cytat powyżej mnie rozbawił.... my to nie umiemy siedzieć na pupie, tylko ciągle byśmy coś ulepszali.


Aniu od kiedy jestem z Wami nie sposób siedzieć na pupie jesteście kołem zamachowym zmian w Makowie!!!
Nie jest dla nas Ogrodowiczan tajemnicą, że bukszpany rosną, kiedy się je tnie nawet takie maleńkie, a po drugie kocham je a one chyba mnie

Dzisiaj trochę mniej wieje ale nadal podmuchy są niesamowicie silne gdybym nie powiązała traw już by ich tutaj nie było.

hortensje trzymają się dzielnie - widziałam miejsca gdzie wycięto brązowe kwiatostany hortek strasznie zubażając krajobraz


pod brzozami wyrosły zimowe wrzosy - powkładałam je tam likwidując jesienne dekoracje donic - całkiem fajnie wyglądają w bezśnieżny czas








____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies