Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

BASIA8 08:29, 05 gru 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Aganiu pięknie u Ciebie Kiedyś Kochana przyjadę do Twojego Królestwa i zobaczę te cuda na żywo wiem - wpraszam się - ale mam nadzieję że się nie gniewasz
Buziaki śle przy poniedziałku i dużo Serdeczności przesyłam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Agania 13:17, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Margarete napisał(a)
Aganiu i ja dawno nie zagladałam ale jesienne kolory na fotkach nadrobiłam i kocura po kapieli tez widziałam.
U nas tym czasem juz po zimowych widoczkach ale u ciebie te góry w tle + snieg to jest co oglądac
Pozdrawiam!

p.S/ mam jeszcze jedną niemiłą wiadomość - moje wnuki + pies szalały u mnie pod okiem mojego syna w długi listopadowy weekend po ogrodzie i...złamały mi moją magnolie Genię...równo z ziemia, przynieśli mi ja do ręki razem z patyczkiem na którym sie wspierała....i co mogłam zrobić, gniewać sie na dzieciaki? (2 i 5 lat), na psa ?,na syna że nie dopilnował...nie, uśmiechnęłam sie tylko i pomyślałam o maksymie Danusi" nie żałuj- będzie miejsce na nową"
Także na podziwianie Geni bedę przychodzic do ciebie...


Małgosiu u mnie mało śniegu spadło, ale się utrzymuje...najbardziej cieszę się ze słońca, miałam chwile dla ogrodu, wyczyściłam donice z jednorocznych, pozbierałam bylinowe suszki na kompo, coś tam poprzycinałam i powrzucałam liście na rabaty, pozbierałam kretowiny, podlałam donice z kulkami bukszpanowymi, ciesze się, że zdążyłam to zrobić przed mrozem, przydałyby mi się jeszcze, takie dwa słoneczne wolne dni na ogród

Szkoda Gienii, dobra zabawa miała swoją konsekwencję, mówi się trudno stało się, odkupisz, tymczasem moja Gienia o tej porze roku...specjalnie zrobiłam jej foto dla Ciebie

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:23, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
eee_taam napisał(a)
o kuchni czytam ...myślałam ze to gwiazdkowy prezent miał być ....a to niespodzianka będzie na inne święta


Życie wszystko weryfikuje i kwalifikuje inaczej, czas szybko leci kuchnia na wiosnę mi się zmaterializuje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:25, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
yolka napisał(a)
U mnie to taka kicha że szok, nawet 1 cm śniegu nie ma, tylko wiatrzycho, deszcz, błoto i ciągle katar ):


Kocham słońce o tej porze roku...a Ty się kuruj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:37, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
Dawno nie byłam, przykra sprawa z synem, ale czytam że idzie ku lepszemu.
A ogród jesienny zachwycał barwami, zwłaszcza kolony, bogactwo ich u ciebie. Z mokrego kocura się uśmiałam
No i jak inni, kuchni też jestem ciekawa, pozdrawiam Aganiu


Irenko miło mi, że wpadłaś, ja też ostatnio nie ogrodowiskowa byłam, klony szybko stały się kolorowe i szybko opadły,ale foty miałam na sd tylko tak mi zeszło na nieprzewidzianych zdarzeniach, obojczyk się zrasta, już mniej boli, ja jeszcze opatrunki zmieniam.

Kuchnię w końcu będę mieć, ale czy się doczekam.....sama jestem jej ciekawa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:53, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kindzia napisał(a)
Drzewa już chwalili, to ja się na wrzosach skupię...ale piękne połacie wrzosów!!! Jednak w kupie wyglądają lepiej! Moje zamierzam przykryć na tę pierwszą zimę, mam jednakowe, będę zła jak jakieś wypadną z tej mojej wstęgi. Bo co tam posadzę, inne jakieś???
Dwie magnolie-świeżoki dostały kapturki zimowe, bo na wygwizdowiu posadzone. Mam nadzieję, że się zaaklimatyzują i dadzą radę.

Mokrych kotów trochę się naoglądałam w życiu. Mama była kociara i zdarzało się jej kąpać koty Mieszkały w domu. Oj...nie lubią tego


Kociambry można przyzwyczaić do kąpieli, sprawdziłam kapiel w kabinie, nie ma gdzie uciekać, można dobrze futerko wyszorować

Ja też okrywałam wrzosy po posadzeniu, miałam taką zieloną siatkę, cieniówkę takie okrycie starczyło, jeśli masz wrzosy pączkowe to możesz być spokojna, one dobrze zimują, ale są odmiany bardzo delikatne, które niestety wymarzają, wrzosowiska wyglądają zawsze poukładanie i równiutko to w nich lubię
Jeszcze nic nie okrywałam, mam parę sztuk do okrycia: 2 klony strzępiastokore, derenia pogodowego, no i kule bukszanowe w donicach, tez mam nadzieję, że przetrzymają, trzymam kciuki za nasze drzewka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:54, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BASIA8 napisał(a)
Aganiu Kochana super że jesteś zaglądam do Ciebie i dobrych wieści wyglądam.
Buziaki.

Już się nie smutam Basieńko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:16, 05 gru 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AGDULA napisał(a)


Ale cudna ta ścieżka! A jak dalej wygląda?


Dalej AGDULA jest rozwidlenie na trzy rabaty
1) z wiśnią Pissardii, klonami i judaszowcem/to bazowe drzewa


na foto u góry widać tylko cześć tej rabaty po lewej
2) środkowa rabata z wrzosowiskiem do niej przylega stawik po drugiej stronie


3) rabata to nasadzenia bylinowo trawkowe z morwą czarną
na foto po lewej preriowa

koniec ogrodu zamyka żywopłot cisowy i szpaler magnoliowy

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Margarete 14:31, 05 gru 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Agania napisał(a)


Małgosiu u mnie mało śniegu spadło, ale się utrzymuje...najbardziej cieszę się ze słońca, miałam chwile dla ogrodu, wyczyściłam donice z jednorocznych, pozbierałam bylinowe suszki na kompo, coś tam poprzycinałam i powrzucałam liście na rabaty, pozbierałam kretowiny, podlałam donice z kulkami bukszpanowymi, ciesze się, że zdążyłam to zrobić przed mrozem, przydałyby mi się jeszcze, takie dwa słoneczne wolne dni na ogród

Szkoda Gienii, dobra zabawa miała swoją konsekwencję, mówi się trudno stało się, odkupisz, tymczasem moja Gienia o tej porze roku...specjalnie zrobiłam jej foto dla Ciebie


- to za fotke dla mnie

Ja też w sobote działałam troszkę w ogrodzie, zabezpieczałam rośliny, opróżniałam donice, wykopałam werbene do doniczki na zimowe przetrzymanie - wg instrukcji Małej Mi i takie tam...było chłodno ale do wytrzymania, nie padało ...masz racje jeszcze z jeden taki weekend i sie wyrobię ze wszystkim
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Dominika11 13:42, 06 gru 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
taki spacer po ogrodzie - zazdroszczę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies