Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pszczelarnia 08:19, 11 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aganiu, poczytałam o przedogródku, poooglądałam wrzosowisko i te iglaki żółte (bardzo lubię sosny żółte a nawet tuje żółte mi nie przeszkadzają w delikatnej ilości). Zobaczyłam ciekawą wierzbę i sposób cięcia drzew.

Co do przedogródka, jego kształt już jest dobry - więc początek sukcesu już jest. Teraz będę już na bieżąco z wydarzeniami u Ciebie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 16:54, 11 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniałe wrzosowisko, idealne instrukcje cięcia i odnaleziony skarb, jak tu się nie cieszyć
Cedry sa piękne, skuś się
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 18:57, 11 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Agatko nic mi z tego przekładania linków nie wychodzi cóoośśrobię żle ale przyjedzie Córka to mi pokaże ---taka zdolna jestem ha ha Ale tobie baaardzo dziekuję że poswięciłąś chwilę dla mnie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Agania 20:03, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tusiala napisał(a)
Jeju dziękuję Już są śliczne nawet, gdy nie pociachane i nie kwitnące Widzę, że też masz sporo roboty.


Martuś czas z robotą ruszyć, dla tych stożków i kulek bukszpanowych
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:10, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
BarbaraM napisał(a)
Zrobiłam ci cięcie na zdjęciach.

Klona i katalpę tniemy krótko - robimy okrąglą koronę.

Z jabłonia postępujemy nieco inaczej.
Główna zasada: przewodnikom skracamy jego końcówkę.
Resztę pędów skracamy,wycinamy pędy krzyżujące się i rosnące do środka.
Po tym cięciu wyskoczą wilki,które trzeba będzie usuwać,ale to będziemy robić w trakcie sezonu.
Przypomnij się latem.


Basiu dziękuję Ci jesteś niezawodna pomogłaś mi bardzo, nie wiedziałam jak się zabrać za to cięcie, jak widzisz moja wiedza w temacie przycinania drzew jest żadna, bo jeszcze żadnego drzewa nie przycinałam, wiedzę miałam tylko z lektur ogrodniczych, a właściwie tylko z czasopism
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:15, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tarnina napisał(a)
A to jest zwykły klon ? Czy któryś z kulistych... ? Zwykłego tez można tak krótko ciąć ? bo tez mam młodziutkiego, chciałabym, żeby miał w miarę naturalny okrój, ale żeby nie rósł tak wysoki... (Aga sorki, że swoje sprawy załatwiam na twoim wątku, ale takie ładne wskazówki przez Barbarę zrobione....)


Wszyscy możemy czerpać wiedzę i cenne informacje wyciągać z innych wątków, uczymy się i wymieniamy doświadczenia, tym żyje to forum, a to jest nasza karma, a my jesteśmy jak łasuchy, i łapiemy nasze rarytaski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:20, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
Ocho Agatka w ogrdzie popłudnie spedziła
Wrzosowisko piękne i jak tam obiecane prezenty, doszły kulki na przedogródek?


Bukszpany są, teraz chwastowisko usuwamy z eM, ale idzie ciężko, bo jest sucho, bez kilofa tej gliny, pod opaską domu nie sposób ruszyć, więc przedogródek zaczęty, małymi kroczkami poleci
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gusiarz 20:35, 11 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Agatko - trzymam kciuki za przedogródek będzie pięknie
Drzewek jeszcze nie sprzedają... dzwoniłam tam wczoraj Może od piątku ruszą... ale jeszcze nie wiedzą. Trzeba stronkę internet. sprawdzać czy jest cennik. Jak będzie to znaczy że wystartowali. Na razie mają cennik jedynie na drewno.
Agata napisz mi proszę jak szybko wschodzi gorczyca? Czy trzeba ją zagrabić z ziemią by ptaszki nie wydziobały?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Agania 20:51, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gierczusia napisał(a)


Dlugpędy , krótkopędy .. Jęzora można sobie połamać ..
Basieńka siła fachowa zanów mnie dokształciła

Dzięki
Wiedza i siła fachowa z Baśkiem jest super ale i tak nie rozróżnię, które zaowocują, ja na szczęście nie mam wielu owocowych tylko jabłonkę i wiśnię i już ją ciachnęłam, a nie powinnam, ale ona i tak nie rodzi, może dlatego, że samotna jest, bo są te samopylne i te żeńskie i męskie, ale ja mam jabłonki ozdobne i o przewodnikach się nauczyłam od Baś, że tylko je skracamy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:42, 11 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Aganiu, poczytałam o przedogródku, poooglądałam wrzosowisko i te iglaki żółte (bardzo lubię sosny żółte a nawet tuje żółte mi nie przeszkadzają w delikatnej ilości). Zobaczyłam ciekawą wierzbę i sposób cięcia drzew.

Co do przedogródka, jego kształt już jest dobry - więc początek sukcesu już jest. Teraz będę już na bieżąco z wydarzeniami u Ciebie.


Wierzba sachalińska jest piękna, ale nie wszystkie gałęzie jej są takie jak na fotkach, ale baziuchów jej nie brakuje

Ja z cięcia drzew jestem kuternoga, dlatego Baś jest mi szczególnie droga za pomoc tak samo Zbyszek zwrócił mi na to uwagę i Franco Polo, na razie pozostawiałam drzewa bez kontroli, bo chciałam mieć ogród jak najszybciej dojrzały, ale korony drzew nie wszystkie wyglądają tak jakbym chciała


Żólte iglaki, szczególnie te, które przebarwiają się zimą i zmieniają barwę na żółtą są piękne, bo wtedy brakuje nam najbardziej słonecznych kolorów

Ja lubię również wczesną wiosną i zimą oczywiście też liściaste o żółtym zabarwieniu, złotlina japońskiego i derenie białe









dziękuję za ciepłe słowa i wsparcie z przedogródkiem pomału może jakoś ruszymy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies