Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 21:41, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
laurowisnia napisał(a)
Kaczeńce to kwiaty z mojego dzieciństwa, kwitły w pobliżu rzeczki i naszego osiedla.
Czy Ty masz u siebie magnolię Lennei, widzę, że moja będzie chyba kwitła ale ma ciągle bardzo małe pączki.


Ja też kaczeńce pamiętam z dzieciństwa, a jak zobaczyłam foty z kaczeńcami u Kasi z ogrodu niespodzianek, to bez nich nie wyobrażam już sobie ogrodu, u mnie tyle wilgoci, może w końcu rosnosną się u mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:45, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasik napisał(a)
Aga, proszę wpadnij do mnie - moje magnoliki marnieją w oczach. Black Tulip zamiast zakwitnąć to zamiera. I na Yellow Bird coś się rzuciło. Może coś poradzisz.


Problem mamy w tym, że to młode egzemplarze, i pogoda im nie sprzyja, bo zrobiło się zimno, wietrznie, że aż arktycznie i pada deszcz, moja Genie też nie zachwyca
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewa004 21:51, 15 kwi 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Aga a mojej magnolii zbrązowiały płatki a nawet jeden cały pąk jest brązowy co jej ,zmarzła?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Agania 22:03, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewa004 napisał(a)
Aga a mojej magnolii zbrązowiały płatki a nawet jeden cały pąk jest brązowy co jej ,zmarzła?


Ewa , to pogoda, to chyba jej pierwsze kwitnienie u Ciebie, ona stara się przecież , po deszczu płatki brązowieją, nie tylko magnoliowe, ja też smutaśna i nie wyraźna jestem w czasie tej niepogody, nawet uśmiechać się nie chcę........ale próbuję
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
gierczusia 22:05, 15 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Aganiu .. Przyłączam sie do pytania Małej Mi .. Ńie na wszystkich gałęziach wiąza camperdownii mam kwiaty... Czy powinnam się martwić ,ze jest z ńim coś nie tak ????

Przybiegłam do ekspertki wiązowej , bo Twój wiąz to wieeelki okaz .. A moj jeszcze Bidulo malusi

Proszę o pomoc

Ściskam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:07, 15 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Agania napisał(a)


Ewa , to pogoda, to chyba jej pierwsze kwitnienie u Ciebie, ona stara się przecież , po deszczu płatki brązowieją, nie tylko magnoliowe, ja też smutaśna i nie wyraźna jestem w czasie tej niepogody, nawet uśmiechać się nie chcę........ale próbuję


Ńie bądż smutaśna.. Wnet Święta , taki fantastyczny czas .. Odpoczniemy , spotkamy się z rodzinką za spokojnie ..... Uśmiech plosię
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Agania 22:12, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
laurowisnia napisał(a)
Kaczeńce to kwiaty z mojego dzieciństwa, kwitły w pobliżu rzeczki i naszego osiedla.
Czy Ty masz u siebie magnolię Lennei, widzę, że moja będzie chyba kwitła ale ma ciągle bardzo małe pączki.


Musisz mi pokazać swoją Lennei i opisać, bo moja już kwitnie, rośnie u mnie już 3 roczek, kwiaty ma gigantyczne, jeszcze takich wielkoludów nie widziałam, nie mam pewności, czy to Lennei, bo nie mam innego porównania, już nie kwitną razem, moja wcześniej, twoja dopiero wchodzi w fazę kwitnienia, więc co odmiany nie mam pewności , dzisiejsze foty

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:18, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)

Agata.. widzę, że u Ciebie też nie każda gałązka jest w kwiatach.. czy się mylę. Bo nas postraszono, tzn Elę, że jak nie ma na każdej gałęzi kwiatów to może chorować..


Ty to wszystko w mig wyłapiesz, zaraz się wypowiem, ale mnie straszysz, ale tak się zdarza, nie w każdym roku drzewa owocowe, owocują zawsze tak samo i obficie......ale to tylko moje stwierdzenie, być może się mylę, temat do dyskusji dla ogrodowiskowych posiadaczy wiąza Camperdownii
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:20, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
Do szczekaczów robiłam 2 podejścia i za każdym razem kupione kłącze zgniło


Jeszcze nie rozszyfrowałam co to te szczekacze) wilczomlecze czy kaczeńce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 22:30, 15 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)



zdjęcia kotka fajne, a przy okazji magnolie pooglądałam i klonik palmowy już tak wypuścił listki


Fajnie Uluś, tylko zimno się ogromniaste zrobiło i nie ma radości, bo czytam, że pąki zamierają, a kwiaty brązowieją i wiązy mogą chorować i ja się smutaśna zrobiłam...bo zimno, ale ma być cieplej, pogoda ma w piątek pokazać nam już do 20 stopni ciepła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies