Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 18:18, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Gabriela napisał(a)
Zapewniłaś mi bardzo dużo czytania i oglądania. Im bliżej jesieni, tym Twój ogród wydaje mi się piękniejszy.
Hortensje kosmate w takiej ilości utworzą pewnie jeden wielki liliowo kwitnący krzew, będzie fantastycznie.
Jakoś trudno mi uwierzyć, że nie miałaś cebulowych, więc chyba teraz nadrabiasz?. Będą tu i ówdzie, czy w masie? W którym miejscu?
Ja jak co roku - dużo żółtych narcyzów, takich najzwyklejszych i trochę czosnków w ramach uzupełnienia. Tulipany są jednorazowe, kiedyś darzyłam je wielkim uwielbieniem, ale po zjedzeniu przez nornice 200 sztuk, dałam sobie spokój:0.

W takiej ilości klonów jesień powinna być piękna, ale ja i tak jej nie lubię, dzięki klonom ją znoszę
Cieszę się z asperkowej, jak mała dziewczynka
Będą cebulowe po raz pierwszy, wystąpią grupowo w tzw. masie i w duetach na rabatach.mam nadzieję,że nie mam nornic i czy moje koty uratują swój honor



zebrałam szyszki z sosen, może zplanujemy jakieś spotkakno na wianki, nie wiem jak stworzyć taki szyszkowy wianek, a Ty to potrafisz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:28, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
BASIA8 napisał(a)


Zakupy duuuuuuuuże - będzie pięknie na wiosne - lubię takie widoki. Pamiętam jak w tamtym roku pokazała swoje zakupa Gosia z Ciociogrodu - normalnie szoku doznałam. Czekamy na zdjęcia z lotu ptaka U Nas wszystko dobrze - Miki rośnie pięknie - jest teraz na etapie siedzenia. Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę


Basiu moja radocha jest ogromna z tych cebulowych, ja po raz pierwszy będę sadzić, Buziaki dla Was i Mikusia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:31, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
07_Rene napisał(a)


To Ty pisałaś, że fotek nie pokażesz jak cebulowe będą brzydko wyglądać więc się śmieje z Twojej przebiegłości. Z dronem faktycznie miałam przygodę. U nas na razie nie ma co focić chyba że kukurydzę Lot zakończył się awarią sprzętu niestety.

Siatka wygląda tak
Oczka są co 1 cm. Można łatwo ją dopasować do dołka. No i tanio wychodzi, bo metr bieżący kosztuje 4zł z groszami. Są jeszcze inne wysokości siatek, bo to chyba takie zwykłe do ochrony małych drzewek są.


Ren dzięki za podrzutkę siatki, warto ją mieć...eM ma już dwa drony, ale ,żeby foty były ex, to musi być, kamera HD
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:34, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Milka napisał(a)


Imponujące
przez pierwsze 2 lata na O., posadziłam 1500 tys., a teraz stale coś dosadzam stare odmiany rosną co rok, nowe róznie, więc dosadzam


Już sporo nazbierałm , jak to wszystko wsadzę

Zakochłam się w tej sówce



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:35, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
ewsyg napisał(a)
Widzę, że z cebulami zaszalałaś. Ja też troszkę kupiłam. Zamawiałaś jeszcze liliowce. Ja dokupiłam teraz parę i mam już 40.


Nic nie zamówiłam Ewuś, cubulki teraz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:36, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
renatamama3 napisał(a)
Ale będzie szał wiosną ,Masz już plan jak je połączyć i z czym .


Mam plan i szykuję im zagródki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:38, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Kondzio napisał(a)
Ta róża u małżeński jasno różowa nie jes N/N a nazwy tych ciemnych sa wyżej napisane

Kondziu siem pogubiłam i dalej naazwy nie znam.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:39, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
07_Rene napisał(a)
Aganiu, cześciowo odpisałam u mnie, ale co do gęstości nasadzeń... Taki busz też ma swój urok. Nie zastanawiałaś się nigdy, żeby co niektóre mniej wartościowe krzaki po prostu wyciąć, żeby przerzedzić i uformować swoje nasadzenia?

Renatko ja to cały czas robię.. reguluję nasadzenia...... gęstość nasadzeń to jest i zaleta i wada........ja wolę gęstość.............a błędy w nasadzaniu się przydarzają każdemu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 18:47, 17 wrz 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21949
Agania napisał(a)


Ta rabata Ula, nie jest pod cebule, cebule będę sadziła w obrębie domu przed tarasem i przed przedogródkiem, to miejsce czeka, przekopane z kompostem na przyszły rok........to miejsce chyba jednakbedzie pod liliowce

Sporo mam jeszcze placów do obsadzania, ale to jeszcze nie teraz...wszystko w swoim czasie



Aaaa, to rozumiem. Szkoda że nie znam Twojego ogrodu, ale wszystko przede mną
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 18:47, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Marzena2007 napisał(a)
Proszę o doprecyzowanie pytania
Moja ulubiona jak na razie to NN oraz munstead wood. Zachwyciła mnie tez Ascot za kolor i kształt kwiatów, Astrid Grafin von H jest niesamowita ale aby róża mnie urzekła musi obficie kwitnąć i nie lubię długich przerw.
O wielu różch napiszę dopiero za rok.... Jak zdobedę jakieś doświdczenie w obserwacji tych róż
Najbardziej martwi mnie to, że Bonica wydaje mi sie taraz taka pospolita... A jest tak niezawodna...


Marzenko doprecyzuję tą fotką, skradłam
Ci ją, nie ścigaj mnie za to proszę

czy pomiędzy Bonicą, jest Twoja "Munstead Wood"?....przepiękna focia konkursowa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies