Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Martek 19:54, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dokładnie Haniu dobrze myślisz
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:55, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Muszę zamilknąć idę do kuchni
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Emilianoparm... 20:00, 28 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Sebek napisał(a)
Nie wiem Emil - czy by Ci o coś takiego chodziło?

Ścieżka fajna by była powywijana, tyle, że to niemożliwe - przynajmniej na chwilę obecną
Na środku trawnika nie chcę nic robić, kiedyś nawet myślałem o oczku, ale to by zabiło mi kompozycję ;p Chciałbym po prostu ogród optycznie powiększyć, a wydaje mi się, że nasadzenia po bokach i krawędziach się do tego nadają


nie wiem gdzie to i co to
mi nie chodziło o cos dużego na środku a np. o ładny kamień zanurzony w soczysty trwanik, coś przyciągajacego oko ale nie kolidującego...czaem małe rzeczy robią wielką różnicę.
żeby powiększyć ogród musisz uciec od domu bo doklejone do niego rabaty będą sztucznie powiekszac budynek i zmniejszac działkę, oczywiście posadzić przy domu cos należy ale z rozwagą i jako łacznik z bocznymi nasadzeniami, Możesz tez zrobić tak, żeby ogród podzielić zielonymi ścianami na mniejsze kawałki wtedy uzyskasz jakby osobne wnetrza i z jednego przechodziłoby się w drugi co daje wrażenie że ogród jest większy.
Jak chcesz to podeślij jakiś plan z obmiarami to bym ci szkielet stworzył (powiedz też jakie materiały masz jakie możesz załatwić będzie łatwiej coś wymyślić) a obsadzenia żeby nie zabierać ci frajdy wykonasz sobie sam z pomoca forumowiczów.
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Sebek 20:29, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nadal nie za bardzo wiem o co chodzi, ale czy to by był taki ogrodowy dywanik?
Miałem jeszcze zamiar zrobić ścieżki wzdłuż rabat zrównane z trawnikiem.
coś jak tutaj
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-milosnikow-roslin
Tyle, że byłyby z kostki granitowej, niepołączone ze sobą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:57, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek, wklej mapę całego ogrodu, gdzieś ona jest, widziałam. Chodzi o inne poprowadzenie ścieżki od furtki do domu. Żeby całościowo podejść do projektu, anie fragmentarycznie. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:05, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, tutaj jest ten mój rysunek mniej więcej określający jego wygląd
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:08, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W google maps na pewno nie da się go zobaczyć, bo za mała ostrość
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:13, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aha, byłbym zapomniał. Postanowiłem kupić sobie nóż do obrzeży, jaką polecacie firmę?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:17, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi, tutaj jest ten mój rysunek mniej więcej określający jego wygląd


Emilowi chodziło, żeby oddalić chodnik od podjazdu może. Miał taki pomysł, żeby radykalnie może coś pomyśleć i zmienić. Bo chodnik jest przyklejony do reszty, a można między chodnikiem a podjazdem zrobić np. rabatę wyspową na rośliny.

Jest mapa, coś się teraz wymyśli. Emil też niech coś wymyśłi jak ma jakiegoś pomysła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:20, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Emil podsunął mi kilka pomysłów, ale chyba zostanę przy swoim projekcie, aczkolwiek chyba kupuję pomysł z obsadzeniem studni bukszpanami i wybieram chyba opcję drugą - z ciukadełkiem przy wejściu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies