Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krążkowe chwastowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krążkowe chwastowisko

Tosia 14:33, 02 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Wczoraj machnęłam pseudo rzucik mojego ogródeczka
Ale najpierw - tak wygląda moja działka faktycznie, tzn jest większa ale ta część w górę jeszcze mnie nie interesuje:

A teraz plan, hahaha:


Brakuje mi roślin kwitnących dlatego chciałabym powiększyć rabatę różaną.
W rabatę planuję włączyć te 4 drzewa: lilak, dwie jabłonie i jakieś nn. Drzewa oczywiście na wiosnę postaram się przywołać do porządku, przyciąć.
Kształ rabaty wyznaczyłam o tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3810-krazkowe-chwastowisko?page=3
Zostaję przy opcji pierwszej.
Teraz jeszcze plan nasadzeń.

____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
AgnieszkaW 19:52, 02 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tosiu, jak się jest weekendową ogrodniczką, to trzeba się zająć najpierw szkieletem ogrodu, niech rośnie, potem dopiero nasadzenia rabatowe - jak będziesz mogla się nimi zająć. Pierwsze "weekendowe" rabatki składały się u mnie z: pięciorników, tawuł, bylin typu kosaćce, kocimiętka, piwonia, narcyzy, marcinki, rudbekie, perukowce, lilaki, jaśminowce, pęchęrznice, duże berberysy, iglaki, czyli żelazne rośliny - ale od tej pory wieeele się zmieniło, choć nie wszystko. Teraz jestem o wiele bardziej świadoma i wymagająca od ogrodu, ale to przychodzi z czasem i doświadczeniem (no i oczywiście teraz mamy Ogrodowisko, a jak zaczynałam to było...multiroślinowisko na 1 metr kwadaratowy, oczywiście każda roślinka inna, bo "zdobyczna"). Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Tosia 20:25, 02 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
AgnieszkaW napisał(a)
Tosiu, jak się jest weekendową ogrodniczką, to trzeba się zająć najpierw szkieletem ogrodu, niech rośnie, potem dopiero nasadzenia rabatowe - jak będziesz mogla się nimi zająć. Pierwsze "weekendowe" rabatki składały się u mnie z: pięciorników, tawuł, bylin typu kosaćce, kocimiętka, piwonia, narcyzy, marcinki, rudbekie, perukowce, lilaki, jaśminowce, pęchęrznice, duże berberysy, iglaki, czyli żelazne rośliny - ale od tej pory wieeele się zmieniło, choć nie wszystko. Teraz jestem o wiele bardziej świadoma i wymagająca od ogrodu, ale to przychodzi z czasem i doświadczeniem (no i oczywiście teraz mamy Ogrodowisko, a jak zaczynałam to było...multiroślinowisko na 1 metr kwadaratowy, oczywiście każda roślinka inna, bo "zdobyczna"). Pozdrawiam


Cześć Agnieszko zająć się szkieletem powiadasz..hmm. Nie do konca wiem co zmienić i jak to zrobić..Tuje Smaragd to jedna strona ogrodu - od północy..z dołu (wschód) mam te nieszczęsne olszyny..będą stopniowo wymieniane - mam nadzieję. Ale to wymaga sporo czasu i pieniędzy. Od południa mam podjazd i tam nic nie nasadzę bo dom dom stoi na skarpie. A od zachodu - gdzie planuję machnąć kiedyś ganek - jest dom moich dziadków..I też tam nie poszaleję. Masz jakieś jakieś złote rady, propozycje?
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Tosia 20:59, 02 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Czytam raz jeszcze wątki o odnowie i regeneracji trawnika. Muszę się ostro za niego zabrać. Nie tylko na kręgach ale i od strony zacienionej przez dom. Tam jest najgorzej. Zastanawiam się tylko czy będę musiała zakładać go całkowice od nowa? Pozbyć się starego i wysać nową trawę? Brzmi hardcorowo. Nawet dla mnie. Nie wspomnę już o rodzince..
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 01:01, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowy trawnik, gdy będzie idealny, niesamowicie odmieni ogród, zwłaszcza z przyciętymi kancikami.

Ta rabata u góry ma za duży brzuszek, bo jak włączysz drzewa, będzie dwie takie same rabatki, Tę co jest bez drzew zmniejsz, a tamtą z drzewami narysuj.

Szkielet czyli ramy ogrodu to żywopłoty, tło dla roślin niższych pięter, mogą być mieszane i jednorodne, poprzetykane pojedynczymi drzewami.

Tu masz gotowce, wzory jednorodnych zywopłotów i miesznacy, a więc masz ramy ogrodu, proszę










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 12:46, 03 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)
Nowy trawnik, gdy będzie idealny, niesamowicie odmieni ogród, zwłaszcza z przyciętymi kancikami.

Ta rabata au góry ma za duży brzuszek, bo jak włączysz drzewa, będzie dwie takie same rabatki, Tę co jest bez drzew zmniejsz, a tamtą z drzewami narysuj.

Szkielet czyli ramy ogrodu to żywopłoty, tło dla roślin niższych pięter, mogą być mieszane i jednorodne, poprzetykane pojedynczymi drzewami.

Tu masz gotowce, wzory jednorodnych zywopłotów i miesznacy, a więc masz ramy ogrodu, proszę







Dzięki Danusiu, że zajrzałaś i za gotowce. Chyba już gdzieś nawet je widziałam Fajnie by było założyć nowy trawnik..jednak chyba najpierw zdecyduję się na regeneracje i dosiewki tego co jest. Zobaczymy jakie będą efekty.
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
AgnieszkaW 16:05, 03 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Tosiu, otrzymałaś od Danusi wspaniałe przykłady kształtów rabat - wykorzystaj to mądrze, a będzie super. Zauważ, że jedna rabata jest większa, druga mniejsza - i tak właśnie powinno być u ciebie
.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Betka 17:57, 03 paź 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Zaznaczyłam a wieczorkiem poczytam.
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 18:06, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdzieś takie wkleiłam, bo to są takie przykłady na temat i widać jak można te nasadzenia robić, schematy, a rośliny dobierasz kolorystycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iza_1611 18:59, 03 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witaj Tosiu,
jestem u Ciebie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni

Ja również jestem na etapie projektowania i tworzenia ogrodu.
Sądzę, że jako jak napisałaś weekendowa ogrodniczka to możesz być zadowolona z efektów

Trzymam kciuki!

Nie ukrywam, że ściągnęłam od Ciebie projekt jaki przesłała Ci Danusia,
dla mnie rewelacją jest projekt nr 1, dlatego, że ja mam posadzone po siadce tuje barband
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies