Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z tatarakiem w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z tatarakiem w tle

Toszka 16:46, 13 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochane, róże kopczykujemy jak temperatura będzie stała -5 (dzień i noc). Kopczykowanie teraz nie pozwoli wejść roślinom w stan spoczynku i w efekcie, jak tylko będzie kilka dni cieplejsze, jest ryzyko, że soki ruszą i róże mogą na nowo wystartować. Teraz liście i kwiaty przemarzły własnie dlatego, ze roslina jeszcze nie "śpi".
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ren133 19:27, 13 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Toszka napisał(a)
Kochane, róże kopczykujemy jak temperatura będzie stała -5 (dzień i noc). Kopczykowanie teraz nie pozwoli wejść roślinom w stan spoczynku i w efekcie, jak tylko będzie kilka dni cieplejsze, jest ryzyko, że soki ruszą i róże mogą na nowo wystartować. Teraz liście i kwiaty przemarzły własnie dlatego, ze roslina jeszcze nie "śpi".


Czyli trzeba obserwować termometr nad ranem
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lena 08:57, 14 paź 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
katarzynkak napisał(a)


Dziękuje.
Tak, myslałam o podsadzeniach, ale ciągle mi sie wizja zmienia
Masz jakis pomysł Dobra Kobieto ?


Bukszpany? Dalabym cos zimozielone...
____________________
Kardówka
Sonka 08:56, 17 paź 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Zaglądnęłam do Ciebie na początku wątku jak miałaś problem z miejscem przydomu gdzie jest studzienka, stąd pamiętam.
Dzisiaj wróciłam i doznałam szoku, pięknie, chyba też coś skopiuję do siebie, gratuluję zmian.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
katarzynkak 16:53, 17 paź 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
lena napisał(a)


Bukszpany? Dalabym cos zimozielone...


Wiesz, myslałam o kulkach bukszpanowych pomiedzy wisniami.
A co myslisz o trawce np. hakonechloa macra auerola jako skarpetki u wisni?

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
lena 19:18, 17 paź 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
A nie myslalas zeby np dac donice z bukszpanu cos tak jak u mnie? Jak urosnie do wysokosci np 70 cm to puste kijki od wisni beda niewidoczne na tej wysokosci, mozna dac albo w kolach albo prostokatne kostki macre mozna dac pomiedzy donice zeby np rozjasnic te przestrzenie... kiepskie te donice porobilam bo nie mam myszki ale maja byc perfekcyjnie przyciete w prostokaty

moze jakos tak?

____________________
Kardówka
katarzynkak 14:46, 19 paź 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Sonka napisał(a)
Zaglądnęłam do Ciebie na początku wątku jak miałaś problem z miejscem przydomu gdzie jest studzienka, stąd pamiętam.
Dzisiaj wróciłam i doznałam szoku, pięknie, chyba też coś skopiuję do siebie, gratuluję zmian.

Dziękuję Sonka

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 14:56, 19 paź 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
lena napisał(a)
A nie myslalas zeby np dac donice z bukszpanu cos tak jak u mnie? Jak urosnie do wysokosci np 70 cm to puste kijki od wisni beda niewidoczne na tej wysokosci, mozna dac albo w kolach albo prostokatne kostki macre mozna dac pomiedzy donice zeby np rozjasnic te przestrzenie... kiepskie te donice porobilam bo nie mam myszki ale maja byc perfekcyjnie przyciete w prostokaty

moze jakos tak?



Lena dziekuje za piekny projekt. Bardzo mi sie podoba ta wersja, ale troche martwie sie o kolejne metry bukszpanów do cięcia Obecna ilośc kulek juz mnie troche przeraza, wole sobie nie dokładac za wiele, bo moge czasowo nie wyrobic.Niewątpliwie jest to wersja bardzo elegancka. Muszę to przemyśleć

Chciałm jakoś nawiązać tą rabatą do juz istniejących nasadzeń. Stąd pomysł na trawe aureole, ponieważ taka juz rosnie przy szambie. Z kolei bukszpany znakomicie nawiązałyby do kulek na wjezdzie.

Mysle, że decyzje odnosnie nasadzen pozostawie do wiosny
Za wszelkie pomysły z góry dziekuje. Piszcie, co Wam by tutaj pasowało

a tutaj tak poglądowo, aż wstyd pokazywać przy projekcie Leny.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
lena 09:54, 20 paź 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
A jak wyglada hakone zimą? Nie dorobilam sie jeszcze tej trawy. Wisnie zima beda łyse, takie miotly, przynajmniej przez najblizsze 2/3 lata. Moze jesli nie bukszpany to np jakies iglaki? Cyprysik groszkowy albo choina jeddeloh? Fajnie by wygladalo gdyby dzialo sie tam cos przez caly rok, bo piekna reprezentacyjna rabata wyszla. Odnosnie bukszpanow.... Ja ma 400 hahaha. Pozdrawiam
____________________
Kardówka
katarzynkak 10:44, 25 paź 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
lena napisał(a)
A jak wyglada hakone zimą? Nie dorobilam sie jeszcze tej trawy. Wisnie zima beda łyse, takie miotly, przynajmniej przez najblizsze 2/3 lata. Moze jesli nie bukszpany to np jakies iglaki? Cyprysik groszkowy albo choina jeddeloh? Fajnie by wygladalo gdyby dzialo sie tam cos przez caly rok, bo piekna reprezentacyjna rabata wyszla. Odnosnie bukszpanow.... Ja ma 400 hahaha. Pozdrawiam


Lena nie wiem jeszcze jak bedzie wyglądac u mnie hakone zimą. Podobno niezle sie trzyma.

Masz racje co do obsadzen,dobrze byłoby to miejsce pieknie obsadzić, tak by cieszyło oko przez cały rok.


Lena a masz jeszcze jakiś inny pomysł na tę rabatę, ale żeby rosliny były posadzone jak najdalej kostki? Ja specjalnie tak odsunełam wisnie, bo kostka w tym miejscu jest za wąska. W przypadku, gdyby trzeba było wjechac wiekszym autem-można przejechac po kamykach.

400 bukszpanów! Kobietko-kiedy Ty to obrabiasz? Przecież z samym cięciem tyle sie schodzi...

Pozdrawiam
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies