Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniary Megabasi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniary Megabasi :)

07_Rene 22:43, 18 paź 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
megabasia napisał(a)
i jeszcze:


Super
Bardzo mi się podoba. Rzut z góry też wyglada ciekawie, choć nie rozpoznaje wszystkich roślin. Jak Ci się kosi trawę pod wierzbą?
Marzy mi się taka chustawka jak masz Ty
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
megabasia 08:30, 19 paź 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
Dzięki za miłe słowa. Trawę kosi się... normalnie Z wyjątkiem kilkunastu centymetrów wokół samego pnia, tam wyrywam ręcznie lub nożycami. A huśtawka jest prezentem roboty dziadków dla córki. Druga taka jest tylko w ich ogródku
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 11:04, 24 lis 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
W październiku wklejałam zdjęcia zimy, a tu dla odmiany kwitnąca szalona truskawka - zdjęcie z 22 listopada

I mały pomocnik. Kanciki zrobione może niezbyt profesjonalnie, patrząc na filmiki instruktażowe Danusi, ale szybko zarosną i będzie ok
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 10:56, 17 gru 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
Pięknie wygląda ogród w porannym słońcu po nocnym przymrozku... Ale jakoś aparat tego nie chce oddać,na żywo jest dużo lepiej. A stipa wygląda bajecznie

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
renatamama3 09:19, 01 lut 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Śliczne ,grudniowe fotki ,a jak tam plany na ten rok ?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
megabasia 09:41, 01 lut 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
Zależy od finansów i tego, czy wrócę do pracy, czy nie Chciałam zrobić dwie grządki wzdłuż tuj,czyli zakończyć z jednej strony domu to, co zaczęłam, ale to oznacza wydarcie spomiędzy nich trawy, co mnie najbardziej przeraża Póki co zastanawiam się, czy moje trawki przeżyją, bo mam takie, które niby nie przeżywają większych mrozów, a u mnie -20 na wysokości metra nad ziemią było, więc przy gruncie jeszcze mniej musiało być...
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
zawitka 09:42, 01 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Witaj Basiu-- ogród pięknieje .Pisałaś że Cię nie lubią bukszpany .To piękne krzaczorki ,ale pewnie ziemię masz nie dla nich zbitą twardą >Proponuję kup ziemi dobrej worek i krzaczek buksa ,wykop duży dołek wsyp w niego dobrą ziemię i wsadż buksa .dobrze podlej .Zobaczysz ze Cię polubią a jak jeszcze bedziesz podlewać to tak się pięknie odwdzięczą ;d Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
megabasia 11:59, 01 lut 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
Witaj Zawitko. Wiesz, ja wszystkiemu, co sadzę, muszę sypać kupną ziemię, bo zamiast ziemi to mam jakąś nawiezioną przez dewelopera dla podniesienia terenu tragedię plus takie kwiatki jak gruz, beton, kamienie i inne cuda. Mam dwa bukszpanowe płotki, które po pięciu latach coś zaczęły w końcu rosnąć, ale te przycinam, bo mają być płotkami Jedną pseudo kulę, stworzoną z trzech marnych bukszpanków, które nie chciały rosnąć, więc się wkurzyłam, a szkoda mi było wyrzucać, więc wsadziłam wszystkie trzy razem, i próbuję z nich kulkę formować. I jeden bliżej nieokreślonego kształtu w donicy pod dachem w cieniu - to zeszłoroczny eksperyment, zobaczymy, co będzie. Więcej w każdym razie nie będzie, chyba, że się na obwódki kiedyś zdecyduję. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
renatamama3 13:57, 01 lut 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Wiadomo ,że wszystko zależy od finansów ,ja mam w kuchni na parapecie słoik ,do którego zrzucam drobniaki ,od listopada ,resztki z zakupów codziennych ,np.,0,50 gr ,0,20 ,mam też wyznaczoną kasę na tygodniowe zakupy spożywczo - chemiczne ,jak coś uda mi się oszczędzić ,bo fajna cena się na coś trafiła ,to też wrzucam ,i tak do marca zawsze ,coś w słoiku jest i w kwietniu mogę co nieco kupić .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
megabasia 15:03, 01 lut 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 327
Dobry pomysł Też muszę spróbować
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies