Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Kasik 18:53, 19 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Pozmieniałam rabatę półkolistą. Napracowałam się , a efekty są na teraz takie sobie. Begonie poszły do donicy przed dom. Zostały hortki i rozchodnik. Pomiędzy rozchodniki posadziłam w dwóch miejscach "Proso Rózgowe Squaw" i kolejnych "Miłka okazała".
Przed rozchodnikiem siedzi od dziś 7 jeżówek ( kolory różowe), a rabatka wykończona jest Żurawczką Sweet Tea - szt 9 i Hakonechloa "Aureola" - szt5.
Pomiędzy wszystko wsadziłam około 100 tulipków białych i różowych, a sam brzeg rabaty czeka jeszcze na krokusy.

Pracy sporo, roślin sporo, a na efekty chyba trzeba poczekać, bo dziś ich nie widać.


Materiały do pracy zgromadzone


Zara pilnowała, bym się nie obcyndalała.



A efekty?



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Urszulla 19:39, 19 paź 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kasik napisał(a)
Nowe trawki. DRONNING INGRID - trawa ozdobna - jeszcze niemowlak






Z przyjemnością pooglądałam twoje rabaty Kasiu, piękna każda...półkolista to jak moja tarasowa - jakie tam masz hortensje?
i te rozplenice teraz dodają uroku.
Pozdrawiam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Luki 19:43, 19 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wiadomości o łagodnej zimie kuszą mnie również jeszcze do prac nad rabatami, ale szklanka wody na głowe i koniec w tym roku. W przyszłym roku ten zestaw kolorystyczny da po oczach. Nie wiem czy miałaś już Sweet Tea, ale mają piękny kolor wiosną
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kasik 19:50, 19 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Luki napisał(a)
Wiadomości o łagodnej zimie kuszą mnie również jeszcze do prac nad rabatami, ale szklanka wody na głowe i koniec w tym roku. W przyszłym roku ten zestaw kolorystyczny da po oczach. Nie wiem czy miałaś już Sweet Tea, ale mają piękny kolor wiosną


Łukasz nie-nie miałam, ale bardzo na nie liczę, a jak Ty mówisz, że fajne, to już się cieszę. Nie ukrywam, że na trawki też czekam, choć dziś jeszcze ich nie widać. Hortki podetnę ciut wyżej, a że to limki, to myślę, że się nie położą tylko dadzą fajne tło.



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 19:52, 19 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Urszulla napisał(a)



Z przyjemnością pooglądałam twoje rabaty Kasiu, piękna każda...półkolista to jak moja tarasowa - jakie tam masz hortensje?
i te rozplenice teraz dodają uroku.
Pozdrawiam


Ula, to są limki, ale dopiero pierwszy rok u mnie i nie pokazały jeszcze swego uroku. A co do rozplenic- to muszę się panować w szkółce jak obok nich przechodzę.

Dzięki wielkie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Madzenka 22:10, 19 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Milosc do hortensji ze wzajemnościa. Piekny szpalerek hortensjowy masz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nikita 02:57, 20 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kasik, jaka piękna u ciebie jesień, hortensje cudnie przebarwione. Rabatka półkolista to moje klimaty - świetnie wyszła.
A na Zarę nie mogę się napatrzyć...przepiękna, szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy, bo coś czuję, że mój Dakar postarałby się o małe szczeniaczki.
Buziaczki przesyłam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
malgorzata_s... 18:02, 20 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Kasiu ta rabata wiesz że również moja miłość i inspiracja Z begoniami mam ten sam problem
Nie chcą się skończyć U mnie dzisiaj padał ja padam bom troszkę przeziębiona. Buziaczki dla cudownej rodzinki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasik 18:19, 20 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Marzena2007 napisał(a)
Milosc do hortensji ze wzajemnościa. Piekny szpalerek hortensjowy masz


Marzenko- więcej mam tych szpalerków. Ten widać bardzo, bo jest na bardzo widocznym miejscu. Zakochałam się w nich i mam ich już około 50. W przyszłym roku będzie widać je w moim ogrodzie. Przynajmniej mam taka nadzieję, bo właśnie odkryłam, że moje psiaki złamały mi jedną.



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:22, 20 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Nikita napisał(a)
Kasik, jaka piękna u ciebie jesień, hortensje cudnie przebarwione. Rabatka półkolista to moje klimaty - świetnie wyszła.
A na Zarę nie mogę się napatrzyć...przepiękna, szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy, bo coś czuję, że mój Dakar postarałby się o małe szczeniaczki.
Buziaczki przesyłam


Rabatka jeszcze się nie prezentuje, ale by coś było ładne w ogrodzie musimy troszkę poczekać. Trawki urosną, hortki pójdą w górę i będzie widać efekty.

A Zara? Ładna jest- tylko jeszcze młoda i nieposłuszna. Kopie pod hortkami i rodkami. nie mam na nią już siły. Może wydorośleje.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies