Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo brzoskwiniowy

Kasya 18:24, 20 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
zachwycil mnie piesek
rabatka z hortkami i rozchodnikiem tez mi sie podoba
zurawki dorodne, ale pokazalabys jeszcze to proso z bliska, duze rosnie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasik 18:25, 20 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasiu ta rabata wiesz że również moja miłość i inspiracja Z begoniami mam ten sam problem
Nie chcą się skończyć U mnie dzisiaj padał ja padam bom troszkę przeziębiona. Buziaczki dla cudownej rodzinki


Kuruj się kochana, u nas piękna pogoda jeszcze dzisiaj, ale jak słyszę, to ma się to skończyć. Begonie przesadziłam do wielkiej donicy- tam musiałam zrobić nasadzenia, bo tulipany czekały, a potem byłoby ciężko z kopaniem.

Buziaczki
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 18:33, 20 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kasya napisał(a)
zachwycil mnie piesek
rabatka z hortkami i rozchodnikiem tez mi sie podoba
zurawki dorodne, ale pokazalabys jeszcze to proso z bliska, duze rosnie ?



Zamieściłam link do strony o tym prosie. U mnie jest na razie kilkanaście trawek i nawet po powiększeniu ginie na zdjęciu. Widziałam je w ogrodnictwie i bardzo mnie zachwyciło. Chodziło mi o nadanie lekkości rabacie, bo kwiatostany ma lekkie jak mgiełka. Zobaczymy- jak mi tam nie zapasuje przeniesiemy

http://www.futuregardens.pl/proso-rozgowate-squaw-panicum-virgatum.html
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasya 18:45, 20 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Kasik napisał(a)



Zamieściłam link do strony o tym prosie. U mnie jest na razie kilkanaście trawek i nawet po powiększeniu ginie na zdjęciu. Widziałam je w ogrodnictwie i bardzo mnie zachwyciło. Chodziło mi o nadanie lekkości rabacie, bo kwiatostany ma lekkie jak mgiełka. Zobaczymy- jak mi tam nie zapasuje przeniesiemy

http://www.futuregardens.pl/proso-rozgowate-squaw-panicum-virgatum.html


bardzo fajnie wyglada !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Milka 14:38, 21 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasia, jak ja tu dawno nie byłam!!!!
Fajnie, ze się spotkałyśmy w realu biedna Jula, nie kupiła roślin, bo bała się, że się w aucie nie zmieści
Idę wstecz oglądać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:40, 21 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasik napisał(a)
Pozmieniałam rabatę półkolistą. Napracowałam się , a efekty są na teraz takie sobie. Begonie poszły do donicy przed dom. Zostały hortki i rozchodnik. Pomiędzy rozchodniki posadziłam w dwóch miejscach "Proso Rózgowe Squaw" i kolejnych "Miłka okazała".
Przed rozchodnikiem siedzi od dziś 7 jeżówek ( kolory różowe), a rabatka wykończona jest Żurawczką Sweet Tea - szt 9 i Hakonechloa "Aureola" - szt5.
Pomiędzy wszystko wsadziłam około 100 tulipków białych i różowych, a sam brzeg rabaty czeka jeszcze na krokusy.

Pracy sporo, roślin sporo, a na efekty chyba trzeba poczekać, bo dziś ich nie widać.


Materiały do pracy zgromadzone


Zara pilnowała, bym się nie obcyndalała.



A efekty?






Efekty świetne, ta rabata dopiero powstaje, co rok będzie piękniejsza i ciekawa cały sezon sunia sliczna, chyba dobrze pilnowała, bo robota mistrzowska
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
grazyna_olsz... 20:54, 21 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Witam

Hortki,rozplenice,rozchodniki i żurawki super zestawienie na pewno odgapię
A ta samotna hortka boska widać ze dbasz o nią
Zaznaczam watek do dokładnego pooglądania
JulkAd 17:14, 22 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kasiu szczęściara jesteś, bo na ogród czas znalazłaś...u mnie nawet trawa nie skoszona w ubiegłym tygodniu i w tym tez się nie zanosi, bo i pogoda teraz kiepska, a weekend zajęty...ja czekam na wiosenny efekt tulipanowy na Twojej nowej rabacie....i szał hortek i trawek w przyszłym sezonie
Buziolki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 18:45, 22 paź 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Zupełnie nie wiem dlaczego też białe i różowe tulipany sadziłaś....jakoś się telepatycznie porozumiewamy ogrodowo-zakupowo...
Piękne to proso, faktycznie. Jak się przebarwia!!! Poczekam jak się u Ciebie sprawować będzie, wtedy pomyślę...zawsze zostaje moja obecnie niesamowicie różnorodna rabata pod sąsiadami, przy służebnej drodze...wiesz która. A tak serio : muszę się zimą poważnie zastanowić, jak to wszystko tam poukładać...żeby istniejące rośliny wykorzystać i żeby jakoś wyglądała przyzwoicie

Zaraz z psiurem idę...na ten deszcz i zimnicę. Ale pocieszam się, że Figo będzie miał mniejszą ochotę na spacer ode mnie w takich warunkach


Buziolki dla Was
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 22:19, 22 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
50 hortek.. o la boga...... to więcej niż w szkółce mają

Zarę pogłąskałąm.. ręki nie odgryzła Jest śliczna

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies