Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

sylwia_slomc... 21:43, 27 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ale cynie giganty śliczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paniprzyroda 20:59, 30 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ha, wreszcie mogę na chwilę zajrzeć
Rozark, Nikita
Mała Mi, Milka - maczek wydał dwie malusie główki, ale jest nadzieja, że w przyszłym roku będzie go więcej

fotki z niedzieli, pojechałam specjalnie, by choć troszkę wrześniowych klimatów złapać w słoneczku no i fotki są..w biegu.. takie sobie
na biało niebieskiej rabacie jednak trochę różu jest, bo rozchodniki utykałam wiosną z braku miejsca, szałwia tricolor też w różu, ale nawet fajna, ożanka po ostrym przycięciu ( atakowała róże) ponownie kwitnie, nie za dużo, ale dobre i to,
piasek już wmieciony w szczeliny ścieżki, czy taka zostanie trudno powiedzieć, ale przynajmniej po glinie nie chodziłam, z lewej strony posiana przed największymi upałami trawa, z trudem uratowana, są miejsca, gdzie po prostu nie wzeszła, mus dosiać


ostróżka też się pokazała

katalpa urosła, obcięte znów dwie gałęzie od dołu, czas podciąć derenia, by nie straszył pokrojem, ale to już wiosną
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:32, 30 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete, w Skierniewicach zakupy niewielkie, dwie róże Hokus Pokus, jedna aspiryna i troszke cebul
bacowa - Ewo, oczywiście, że mam nasiona ożanki, zbierałam z myślą, że może ktoś potrzebować, ale wysyłkę proponuję odłożyć jeszcze troszkę, bo nie wyrabiam na zakrętach niemniej namiary możesz podać
Sylwio, nasiona maku mogę obiecać dopiero w przyszłym roku, jak urośnie, to nie omieszkam pokazać
Gabrysiu, może cynie zdążą zawiązać nasiona, powoli brązowieją, niemniej wczoraj już o zmroku odkryłam, że ktoś poczęstował się pierwszą czerwoną, której dojrzały nasiona i którą pokazywałam na fotce, na pewno nie był to nikt z rodziny
zebrałam trochę nasion z różowych
Kasya, mnie również było bardzo miło Cię poznać
Dorota123 - dzięki, jeszcze trochę koloru jest, zajrzę do Ciebie

lobelie w gruncie kwitną bez przerwy

placyk zarasta macierzanką, agapanty jak schowałam w cień latem, tak stoją

lawenda po przycięciu kwitnie ponownie już dość długo, zaczyna już być widoczna magnolia, sadziłam ja malutką

lipcowa rabata, mało co się zostało z poprzednich nasadzeń, na dole ekran cisowy sadzony wiosną, poleciały wszystkie igiełki, ale ładnie się odbudował, tutaj dzięki dla Toszki, bo to z jej rad korzystałam przy jego pielęgnacji


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:51, 30 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wilcza, cynie darzę niesłabnącym uczuciem sieję je od lat, to żelazny punkt warzywnika
Karola, nie ma sprawy a w ubiegłym roku wciskałam Wam nasiona na siłę, tyle ich było
Sylwia

zakwitł i u mnie

ML po podziale chorował, duże kępy pozbierały się, mniejsze padły

i moja nowa stara rabata, poszerzona po rewolucjach budowlanych, kostki nie mocuję, bo z przodu jeszcze armagedon wszystkie rośliny rozmnożone, jeszcze jest troszkę miejsca na wyższe trawki i cebulowe

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:15, 30 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
sadziec z rozchodnikiem

pomarańczowe dalie zdecydowanie biją w tym roku rekordy, pod katalpą właśnie nie wzeszła trawa



____________________
Dwa ogrody
Margarete 17:17, 01 paź 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dobrz że chociaz u ciebie nie ma tyle do nadrobienia...
Widziałam na nowo poszerzona rabate frontowa w nowym ogrodzie, na pewno bedzie ładniej, choc i tak juz było ladnie. A placyk tez przy okazji robiłaś juz, tam na zakrecie rabaty ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 17:28, 01 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
sadziec z rozchodnikiem




Ładne.
Cynie i dalie - to moje ulubione w warzywniku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasya 17:59, 01 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
paniprzyroda napisał(a)





Bardzo ladny widoczek na pierwszej fotce

a na drugiej, rozpoznalam tylko rozchodnika, tlumacz mi prosze, co widze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Krys 22:01, 01 paź 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola widze zmiany pieknerabata frontowa poszerzona, chodnik przy srodkowej rabacie fajny zrobiony i wszystko tak na rabatach na bogato i pieknie kwitnie,swietnie skomponowane,pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
paniprzyroda 23:38, 05 paź 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, Krys, faktycznie, kolorów jeszcze sporo widać, zaczęły kwitnąć astry, powtarzają niektóre byliny.


Rabata z hortensjami poszerzona.
Na zakręcie wylądował bukszpan z donic, przesadziłam dwa stożki bukszpanowe, oczyściłam częściowo z bylin miejsce pomiędzy bukszpanem i hortensjami, posadziłam za nim siedem szt. Petticoat oraz 8 szt rozchodnika. Zostało miejsce na perłówkę i czosnki sztyletowe oraz kocimiętkę. Trawki i kocimiętka wiosną
Po lewo upchnęłam wszystkie bukietówki z leśniczówki, bo przy remoncie elewacji i tak zostałyby zniszczone (zresztą z okolic tarasu wykopać muszę wszystkie rośliny, nie pozwolę ruszyć ostrokrzewu, bo on ma zostać w tym miejscu, za duży na przesadzanie).
Placyk nie ułożony, ziemia jeszcze osiada. Mam nadzieję, że nie zapadną się bukszpany, bo częściowo rosną na miejscu po wykopaliskach ziemia była ubita... jakby co, to czeka mnie sadzenie od nowa
Wymyśliłam, że w narożniku za Vanilkami nie będę nic sadzić w miejsce sosny. Przy ogrodzeniu tło dają już kaliny, perukowiec i cięte pęcherznice. Za hortkami posadzę Veronicastrum, różową wysoką wiązówkę, sadźce, rośnie już tam rodgersja, pierwiosnki, zawilce, tak że ciągłość kwitnienia będzie, zanim ruszą hortensje. Bliższych fotek brak


Ewo, dziękuję. Dalie już zwarzone przymrozkami, jeszcze nie wykopuję, brak czasu.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies