Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ewsyg 15:28, 05 wrz 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mariolu, wpadłam kwiecie pooglądać i nacieszyłam oczy jeżówkami. Wiesz jakie masz odmiany ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 07:55, 06 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Waldku dobrze słyszeć, że jesteś zadowolony z gleby w swoim ogrodzie. To samo mogę powiedzieć o glebie w starym ogrodzie, gdzie 19 lat temu była sama glina. Pamiętam niezliczone ilości taczek próchnicy, piasku i czarnoziemu, które zwoziłam pod pierwsze krzaczki truskawek. O przyczepach kompostu nawiezionych do części ozdobnej przed posadzeniem czegokolwiek także. W młodym ogrodzie sytuacja się powtarza i mam nadzieję, że kiedyś powiem - jest dobrze.
Karolina, Renia, Agcia, Sylwia dziękuję za uznanie dla maczka I śpieszę wyjaśnić, że wzeszły i zakwitły dwa! Pilnowane, podwiązane, by przypadkowo nie zostały zniszczone przes psa lub kota zawiązały dwie makóweczki, które po ścięciu schowałam do pudełeczka po zapałkach Coś w nich grzechocze, ale nie mam odwagi zajrzeć by się nie przerazić ilością nasion Jeśli jednak w przyszłym roku uda mi się wyhodować więcej niż dwie sztuki, to mam nadzieję, że będę mogła się podzielić nasionami.
Dla Was cynie, tak wyglądały w piątek

Małgosiu, Aniu M, Iwonko, buziaki za zaglądanie i powojnik

Vivo, już włączam telewizornię, biegnę oglądać Twój cudny ogród, a tymczasem Eden dla Ciebie

Ewo ewsyg, o jeżówkach później, tymczasem hortki w nowym

____________________
Dwa ogrody
Monic 09:15, 06 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Śliczne te cynie!! Siejesz je wprost do gruntu?
____________________
mój ogród Monika
paniprzyroda 22:34, 07 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Monic, cynie zawsze sieję wprost do gruntu. To z nasion zbieranych w ub. roku, z angielskich nasion. Nie powtórzyły wiernie cech roślin matecznych, ale i tak są fajne. Nie wiem tylko, czy zdążą dojrzeć nasionka, bo jeszcze nic nie zebrałam, pierwsze kwiaty wypadły zasuszone. Jeśli będą nasiona, to z chęcią się podzielę

Którym dziewczynom obiecałam nasiona ożanki? Już zebrałam, przypomnijcie się

Byłam na Święcie Róży. U Bogdzi napisałam, co o tej imprezie sądzę. Dodam tylko, że jeśli w tym kierunku dalej będzie miasto podążało, to trzeba zmienić nazwę święta, bo różanego w niczym nie przypomina. Jestem totalnie zdegustowana, na sobotnich rynkach jest więcej roślin, niż było w niedzielę.
Nie kupiłam żadnej z planowanych białych, bo ich nie było, niemniej nie byłabym sobą, gdybym wróciła z pustymi rękoma Jakieś różyczki przygarnęłam mimo wszystko
____________________
Dwa ogrody
Monic 22:38, 07 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ooo, bardzo chętnie przygarnę takie nasionka
____________________
mój ogród Monika
rozark 08:55, 08 wrz 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
pochwal się co kupiłaś ?
____________________
pozdrowionka
Bogdzia 20:19, 08 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zbieraj nasionka maczka bo niespotykany i śliczny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
barbara_kraj... 22:52, 09 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolo, długo mnie nie było, ale obrazki obejrzałam
Twoje hortensje szaleją!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 22:53, 09 wrz 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Monic, nie ma sprawy
Bogdzia, nasionka maczku w dwóch mizernych makóweczkach, może więcej wzejdzie w przyszłym roku. Podobny pełny mam ciemnoczerwony, wysiewa się co roku sam, wycinam makówki, by nie pielić, ale jakieś trzy cztery zostawiłam na nasiona
Renia, kupiłam : Sharifę, Eden 85, Cherry Girl, Ilse Kronn superior
____________________
Dwa ogrody
AgataBC 10:10, 10 wrz 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
paniprzyroda napisał(a)

kupiłam : Sharifę, Eden 85, Cherry Girl, Ilse Kronn superior


A ja wróciłam z pustymi rękami.. tych róż co chciałam nie było.
Sharifa bardzo ładna-nie znałam jej wcześniej.
Miłego sadzenia
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies